שלום אורח
הוספת תגובה

כתבה: אשדודאנס - פסטיבל המחול הבינלאומי של אשדוד 2017

כינוי זמני
   זהו כינוי זמני לצורך הודעה זו בלבד. עדיף להירשם ולהתחבר כמשתמש קבוע כדי לשלוח תגובות
כותרת:
תגובה:
גולשים שאינם משתמשים רשומים מתבקשים להזין בתיבה את האותיות המוצגות
[ לחץ כאן לבחירת אותיות אחרות ]

CAPTCHA Image

להקליד את האותיות כאן:
         עזרה   אורח     התחברות  הרשמה
הזכויות על כל הנשלח לאתר הן של ארגון הרוקדים.
בלחיצה על לחיץ "אשר" הנכם מאשרים כי תגובתכם נכתבה בשפה ראויה ובהתאם לחוק

ראשית תשואות לעיריית אשדוד ולאבי לוי שהצליחו להרים בהצלחה פסטיבל מחול ראשון באשדוד תוך זמן קצר להפליא.

להלן רשמים מהפסטיבל ומספר הצעות בונות לפעם הבאה:

השתתפתי רק בחלק מההרקדות ולכן אני יכול להתייחס רק אליהן.

הרקדת הזוגות של שלומי מרדכי ביום רביעי הייתה מאד מהנה מבחינתי. למרות שהגעתי באיחור, הספקתי לרקוד כשעה באוירה נעימה, באולם מלא ברוקדים אך לא צפוף וברפרטואר מגוון. לצערי ולדעתי בהחלטה לא חכמה, באמצע ההרקדה הייתה הופעה של להקות מחול צעירות מאוד. למרות הופעתן החיננית של הילדות היה נבון יותר למקם את ההופעה בסוף ההרקדה או בתחילתה ולא לקטוע את ההרקדה באמצע.

בלילה של יום רביעי הרקדת הנוסטלגיה עם יואב סידי הייתה דלילה ברוקדים וגם המרקידים שתוכננו להרקיד מלבדו לא הגיעו. יואב עשה כמיטב יכולתו, אולם קשה היה להעיר הרקדה עם כמה עשרות בודדות של רוקדים.

ביום חמישי רקדתי בהרקדת הנוסטלגיה עם אבנר נעים. אבנר ניהל את ההרקדה היטב, אולם משום מה כלל גם ריקודים שאינם ממש נוסטלגיה – אמצע הדרך. יוצרים רבים הגיעו להרקדה ואבנר כיבד אותם בהשמעת הריקודים שלהם. ההרקדה התחילה באיחור רב מאחר שחלק מהאירועים של חוף הקשתות עברו לאולם, ומצד שני ההרקדה הסתיימה בדיוק בשמונה בשל מופע הסיום. בסה"כ הרקדה טובה, אבל נמשכה רק כשעה.

הרקדת הלילה בחוף הקשתות בניצוחו של גדי ביטון ובהנחייתם של מרקידים רבים נוספים הייתה תוססת מאד. למרות החום והלחות כל הרחבה הייתה מלאה ברוקדים שרקדו ונהנו. במהלך ההרקדה הייתה הופעה של שגיב כהן והרוקדים רקדו לקול שירתו.

מופע הסיום התקיים באמפי בתנאים נוחים מאד ובמחיר עממי. המופע עצמו החל באיחור ניכר (כשעה) למרות שכל הקהל היה ישוב בערך במועד ההתחלה המתוכנן. כמעט עזבתי את המקום לפני תחילת המופע. המופע עצמו היה בהחלט מושקע ומגוון, אבל נדמה לי שכל המופעים בפסטיבלי המחול דומים מדי זה לזה.

כמה מילים על התנאים:
האולם שהוקצה להרקדות היה מצויין. מיזוג מתאים, שירותים נקיים ואפילו בדרך כלל לא היו בעיות חנייה. גם חוף הקשתות סיפק רחבה מוארת וגדולה ומספר חניונים גדולים צמודים אליו. הרצפה שם פחות לטעמי, אבל נראה שלמרבית הרוקדים היא בהחלט התאימה. גם בחוף הקשתות היו שירותים גדולים ונקיים וגם ברזיה למי שלא רצה לקנות בקבוקי מיים.

מזג האויר היה חם מאוד וחבל שלא דאגו מראש למאווררים גדולים ברחבה ואף לאולם חלופי להרקדות היום שתוכננו לחוף הקשתות. כתוצאה מכך הרקדות אלה נדחסו לאולם היחיד וגרמו לקיצור ההרקדות שם.

תוכנית ההרקדות לא הייתה נבונה לדעתי. לא נוצר רצף של הרקדות "מאותו סוג" באותו אתר. התוכנית שפורסמה גם לא כללה שעת סיום של כל הרקדה ואפילו לא שעת סיום של הרקדת הלילה כך שניתן היה רק לנחש או לשאול את השומרים מתי הם הולכים הביתה. כדאי לבנות בפעם הבאה תוכנית מוצלחת יותר.

בסך הכל כאמור מגיעות ברכות לעיריית אשדוד על הפסטיבל בצירוף בקשה לכמה שיפורים בשנה הבאה.