אורח   הרשמה   התחברות       צור קשר מי אנחנו דף הבית facebook English
 ארגון הרוקדים ריקודי עם - חיפוש הרקדות ריקודי עם
קישורים רוקדים כותבים גלריה פליירים סקרים צרכנות שאלות נפוצות סקר ריקודים רעש פורום צ'אט רדיו הרוקדים
חיפוש חוג ריקודי עם חיפוש הרקדה בעזרת מפה
ריקודי עם למתחילים
בן/בת זוג להרקדה מי מרקיד בשבת ?
מבנה ארגוני מטרות הארגון פרסומים סיכום פעילות שנים קודמות תכנית עבודה שנתית לזכרו

ריקודי העם בישראל מהווים את אחד התחביבים העממיים והנפוצים ביותר. במשך השנים מאז ימי ראשית ההתיישבות אימצו תחביב זה עשרות אלפי רוקדים בכל רחבי הארץ ובעולם.
אם מדברים על הצורך והרצון למיזוג גלויות, הרי שאין תחביב הולם למטרה זאת יותר מאשר ריקודי העם, אשר מצליחים לרכז בכפיפה אחת וותיקים עם עולים חדשים, יוצאי עדות ספרד עם יוצאי עדות אשכנז , צעירים בגילם יחד עם צעירים בנפשם וכדומה. בחלוף השנים תפס התחום תאוצה . אם בעת ראשית קיום ההרקדות הן התנהלו על ידי מרקידים בהתנדבות או בתשלום סמלי – כתחום משלים ל"נשמה" - הולך ומתחזק כיום הצד המסחרי שבענף, וחלק מהמרקידים אף מתפרנסים מהענף כעיסוקם העיקרי.

בצד ההתפתחות החיובית והגדלת מעגלי הרוקדים צצו ועלו מספר נקודות אשר הפריעו לרוקדים, אך נושאים אלה נותרו כנושאים לשיחה בלבד בין הרוקדים בהפסקות ולא זכו לטיפול או לתשומת לב של ממש. במחצית שנת 2007 החליטה קבוצת רוקדים – בחלקם וותיקים יותר ובחלקם פחות – להקים את ארגון הרוקדים אשר מתפקידו יהיה לפעול בהתנדבות בניסיון להביא לשיפור בתחומים אשר למרבה הצער נדחקו לקרן זווית ולא נמצא מי שיתן להם פתרון הולם.
הארגון הוקם ונרשם כעמותה על פי החוק וחברים בו החברים המייסדים, עשרות פעילים ומעגל רחב מאד של תומכים ההולך וגדל מידי שבוע.

ארגון הרוקדים שם לו למטרה לשתף פעולה עם ארגוני המרקידים ולהביא בכך לפתרון סוגיות העומדות על הפרק להנאתם ולרווחתם של הרוקדים והמרקידים כאחד. בתוך ארגון הרוקדים פועלים צוותים במתכונת של ועדות משנה הדנות בנושאים שונים, אשר בסופו של תהליך עולים לדיון ולהצבעה במליאת חברי העמותה, שם מתקבלות ההחלטות באורח דמוקרטי.

החברים המייסדים לפי סדר א"ב הם: חנה אברמוביץ', דני גילאור, עדי חבד, הרי כוריאל, ורד מנשרי, גד עמית, צורי עסיס, עטרה צור, שמואל קרמר (פרש ב-2008), חנן ריימן, עוזי שדה (פרש ב 2015), יאיר שחר, עירית שטרן, איתן שמידט (פרש ב-2012). הצטרפו ב-2008: ירדנה ריגלר ואורי גבעוני. הצטרפה ב 2012 אורית לייטנר. הצטרף ב 2016: משה קורדובר.

תודה מעומק הלב לכל הפעילים והחברים העוסקים במלאכה בהתנדבות מלאה.

אם ברצונך להביע תמיכה בארגון הרוקדים אנא לחץ כאן

 
 
 

  לדף הבית
   מונה כניסות