אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים                   www.harokdim.org     
אורח   
הרשמה התחברות
דף הבית
מי אנחנו
חיפוש הרקדות
גלריית תמונות
רוקדים כותבים
פורום
קישורים
פליירים
צרכנות
סקרים
סקר ריקודים
שאלות נפוצות
צור קשר
English
צ'אט
רדיו הרוקדים
מונה כניסות

רוקדים כותבים

רוקדים ומרקידים מוזמנים לשלוח למערכת בטופס כתבות בנושא ריקודי עם.
הכתבות על אחריות הכותבים בלבד


יש לי מה לומר...ארגון הרוקדים 12.3.10 
נתקלתם בבעיה בנושא ריקודי עם?
חוויתם חוויה מיוחדת בהרקדה כלשהי שאתם רוצים לספר עליה ללא ציון מפורש של שם הההרקדה??
רציתם לשאול משהו ולא מצאתם היכן לעשות זאת???
זה המקום בו תוכלו לכתוב את אשר על לבכם, ללא קשר לכתבה או להרקדה מסויימת. הודעתכם תתפרסם מיד בדף הבית של האתר ותוכלו לזכות להתייחסות הרוקדים בהקדם האפשרי.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 348 תגובותלצפיה בתגובות170800 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אשדודאנס - פסטיבל המחול הבינלאומי של אשדוד 2017ידיד נפש 3.7.17 
להלן רשמים מהפסטיבל ומספר הצעות בונות לפעם הבאה:
השתתפתי רק בחלק מההרקדות ולכן אני יכול להתייחס רק אליהן.
הרקדת הזוגות של שלומי מרדכי ביום רביעי הייתה מאד מהנה מבחינתי. למרות שהגעתי באיחור, הספקתי לרקוד כשעה באוירה נעימה, באולם מלא ברוקדים אך לא צפוף וברפרטואר מגוון. לצערי ולדעתי בהחלטה לא חכמה, באמצע ההרקדה הייתה הופעה של להקות מחול צעירות מאוד. למרות הופעתן החיננית של הילדות היה נבון יותר למקם את ההופעה בסוף ההרקדה או בתחילתה ולא לקטוע את ההרקדה באמצע
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות1474 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל רוקדים אביב ברחובותידיד נפש 6.4.17 
פסטיבל רוקדים אביב ברחובות התקיים בפעם החמישית במזג אויר הפכפך שלשמחתי בסופו של דבר רק היטיב עם המשתתפים.

בשני ימי הפסטיבל היו הרקדות תחת כיפת השמים לפני ואחרי המופע בשלושה מתחמים וכן הרקדות באולמות עד לשעות מאוחרות של הלילה.

בערב הראשון ההרקדה במתחם הנוסטלגיה החלה בשעה של ריקודי זוגות של הרוקדים על גלגלים. לאחר מכן הייתה הרקדת נוסטלגיה ואמצע הדרך עם מאיר שם טוב (מעגלים וזוגות) שכללה הן ריקודים שהתאימו לרוקדים מזדמנים והן ריקודים מורכבים יותר. ההרקדה הבאה הייתה של ריקודי מעגל בלבד עם אייל לוי שסחף את הקהל בריקודים תוססים. במקביל התקיימה הרקדה של ריקודים עכשויים במתחם השני.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 444 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול ארגון הרוקדים בעיר רמלה עדי חבד 10.3.17 
היום קיימנו טיול מרתק בעיר רמלה בהדרכתו המצויינת של חיים סופר.

ביקרנו באתרים היסטוריים רבים ועל פי המשוב שקיבלנו מהמטיילים ההנאה היתה רבה.
הטיול הזה - כמו גם אחרים אורגן על ידי צוות הטיולים של ארגון הרוקדים בסיוע של חברים נוספים. אני רוצה להודות לחברי הצוות הפועלים בהתנדבות - למושיק, לעטרה ולעירית - אשר יחד משקיעים עמל רב של בניית הטיול של תאום וארגון על כל המשתמע מכך. תודה מיוחדת לצורי, להרי ולכל הצוות המסייע בפרסום הטיולים.
הטיול הבא יתקיים בתאריך 13.4.2017 בנושא "סובו רחובות". פרטים נוספים יפורסמו בנפרד.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 392 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרהורים בנוגע לזרם הבלתי פוסק של ריקודים חדשים פיל מוס - שיקגו 25.12.16 
אין לי מושג למה, אבל לקראת סיום עוד שנה של ריקודי עם ישראליים, אני מרגיש צורך לשתף אתכם בכמה מתחושותי. לא מדובר כאן בהתגלויות מבריקות במיוחד, אלא רק איך אני מרגיש בקשר ל'מצב האומה" בעולם של ריקודי עם ישראליים.
אלה שעוקבים אחריי במהלך השנים יודעים שאני מתייחס לריקודי עם (או מה שיותר מדוייק – ריקודים ישראליים, מאחר שרובנו לא מגדירים את הריקודים החדשים כריקודי עם) כתנועה – תנועה גלובלית, אשר גם בתיאוריה וגם בדרך מעשית מחברת אותנו דרך אהבתנו לריקוד, קהילה, תרבות ישראלית, כיף וחיבור לישראל. עבורי עידוד תנועה זו הוא עניין של תשוקה והתחייבות שנמשך כ-45 שנה וב"ה עוד לא סיימתי.
לכן יש להתייחס אליי ואל הערותיי כאל אחד שהוא בתוך הקבוצה ולא כאל מישהו שבחר לעזוב או החליט להשמיץ את המצב הקיים, ובנוסף כאל אחד שלא מעוניין לערב פוליטיקה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות1214 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריקודים לשירי זיכרון נחום אברמוביץ 5.6.16 
ברצוני להעלות לדיון נושא חשוב בעיניי.
נודע לי מחברים (אני כבר מבוגר ורוקד רק ריקודים הנחשבים נוסטלגיים – שנים שהפסקתי את המרוץ.... ), שחובר ריקוד לשיר הזיכרון "אצלנו בגן". בבירור קצר נודע לי שהריקוד חובר ע"י מרקיד, שנדמה לי שהוא עצמו יתום מלחמה – כך שמעתי מאותם חברים – אדם שחווה את השכול על בשרו.
לכל עם יש קודים אתיים שהוא מכבד אותם והם שייכים לתרבות ולמסורת של אותו עם.
ברור לכולם שאיש לא יחבר ריקוד לשירים "דודו", "אחי הצעיר יהודה" או לשיר "לכל אחד יש שם".
הרי קיים קוד של כבוד, ואין חולקים עליו...אני מקווה. אז למה "אצלנו בגן" ? שיר קשה, נוקב וכואב, שמילותיו האחרונות מטלטלות ומצמררות... האם זה בסדר רק משום שכתב אותו יתום מלחמה???
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות2463 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול למתחם שרונה עדי חבד 29.5.16 
שלום חברים,

ביום שישי האחרון 27.05 יצאנו לטיול בתל אביב והתמקדנו במתחם שרונה.

הטיול אורגן מטעם ארגון הרוקדים כאשר הארגון נעשה ע"י הצוות שעוסק בטיולים, בראשו מושיק קורדובר והחברים עטרה גולדרינג, עירית שטרן וסייע בידם הרי כוריאל. תודתנו כולנו נתונה לכם חברי הצוות. המדריך שליווה אותנו היה דודו חיות המדריך הוותיק והמנוסה המתמחה בסיורים בערים ירושלים ותל אביב.  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 989 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כרמיאל 2015 ידיד נפש 8.8.15 
ידידי יודעים שהשנה ממש התלבטתי אם להשתתף בפסטיבל כרמיאל.

הלא אני נהנה מהרקדות מצוינות ומגוונות ממש קרוב לבית. אז למה שוב לרקוד שטוף זיעה בצפיפות ובחום? למה להסתובב בשמש הקופחת בהמתנה להרקדה המעניינת הבאה? אבל אווירת הפסטיבל המיוחדת, הרוקדים והמרקידים שאני פוגש רק שם וגם האפשרות לכמה הרקדות לא שגרתיות הכריעו ונסעתי לא ליום, לא ליומיים, אלא לכל שלושת הימים.
השנה הגעתי לראשונה למצעד הפתיחה. האמת, נהניתי יותר מההמולה של הילדים והנוער מאשר מההופעות של להקות המחול. אבל גם זו חוויה, בפרט לאור העובדה שהשנה לא הלכתי כלל למופעים בתשלום. לאחר המצעד וההופעות התקיימה על דשא האצטדיון הרקדת פתיחה בהנחיית יענקלה לוי ויואב סידי, ריקודי מעגל בלבד. הסתפקתי בצפייה ברוקדים.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות2800 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

התפתחות השמעת המוזיקה בחוגי ריקודי העם מאז ועד היום משה אורון 30.6.15 
נושא המוזיקה בריקודי עם התפתח במשך השנים בהתאם לתקופות היווצרותם של הריקודים וכלי הנגינה שניגנו בהם. ניתן להבחין בכמה תקופות באופן השמעת המוסיקה בהרקדות..
בתחילת המאה הקודמת בסביבות השנים 1930-1920 נרקדו בעיקר ריקודים שהובאו מארץ מוצאם של הרוקדים ממזרח וממערב אירופה. נוגנה מוזיקת פולקה לסוגיה , מזורקה וריקודי הורה. לא היו אמצעים להשמעת המוסיקה. בעיקר רקדו לצלילי אקורדיון ישן בתוספת תוף מרים וכלי הקשה למתן קצב. המוזיקה נוגנה כמוזיקה מנוטונית בשל מגבלות כלי הנגינה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות1607 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כפתור התרמה באתרארגון הרוקדים 29.1.15 
רוקדים יקרים,

אנו זקוקים לכם!

כידוע, הפעילות של כל החברים מתקיימת בהתנדבות מלאה ואנו אף מוציאים כספים מכיסנו בהתאם לצורך.
תפעול ותחזוקת אתר האינטרנט ושידורי הרדיו מחייבים אותנו להוצאה כספית קבועה כשהמקור היחיד לכך הוא תרומות מקרב קהל הרוקדים.

בשם כל החברים והמתנדבים אני פונה אליכם ומבקש את עזרתכם בתרומה כספית (כל סכום יתקבל בברכה) - ובכך תסייעו לנו להמשיך ולשרת אתכם באהבה כפי שאנחנו עושים בשמונה השנים האחרונות.

לשם כך, הוספנו באתר כפתור "תרום" המאפשר להרים תרומה באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות PAYPAL (מומלץ), כל אחד על פי נדבת ליבו ויכולתו.

נשמח לקבל כל תרומה שתאפשר לנו המשך פעילות שוטפת בשבילכם ולמענכם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1087 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חלק 5 ואחרון- רשמים מקמפ הריקודים באילתורד 31.12.14 
יום שבת, 15/11/14, סיום הקמפ + דברי סיכום
בוקר אחרון באילת. השעה תשע וחצי ואני ממש מתקשה להתעורר ולפקוח עיניים. הלכתי לישון לפני שלוש שעות בלבד, בשעה שש וחצי בבוקר, בסיומו של מרתון הריקודים המהנה. אני קמה בכל זאת, טרוטת עיניים, כי הרצון להספיק לחוות הכל גובר על החשק להמשיך לישון. אני מתארגנת בזריזות לארוחת בוקר חפוזה וקדימה למתחם ההרקדות. גם הבוקר מתקיימות הרקדנאות (סדנאות לימוד ריקודים) במתחמים השונים, ואני משתלבת בהרקדת המתקדמים במתחם גורית קדמן. מיד בתום ההרקדה יתחיל כאן אירוע הצדעה לפזמונאי דודו ברק אשר חיבר את המילים לשירים רבים אשר להם חובר ריקוד עם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1178 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חלק 4 - רשמים מקמפ הריקודים באילתורד 14.12.14 
בחצות היום מסתיימת תחרות אלוף הריקודים ואנחנו מתבקשים לבחור מסיבה: מסיבה תימנית עם ציון גולן במלון לגונה, מסיבה ישראלית עם להקת המשפחה בבריכת מלון ספורט או מסיבה לצעירים בבריכת מלון ריביירה. אני בוחרת לדגום את המסיבה עם ציון גולן, אך מגלה שהמקום גדוש עד אפס מקום ולכן הכניסה נחסמת. אני מוותרת. ממילא אינני נמנית על חסידי הסגנון המוזיקלי הזה... אוספת את בעלי מהמלון שלנו והולכים יחד לאכול ברביקיו צהריים במתחם הקמפ במלון ספורט.
לאחר ארוחת הצהריים מתקיימת סדנה עם אייל בר-קיימא. אייל יצר מעט ריקודים, אך כל אחד מהם נחשב "פנינה": במעגל – ארץ אחת, בזוגות – ערב כחול עמוק, שיר למענך, לילה, עוד ועוד. אייל כיום אינו רוקד. הוא עו"ד במשרה מלאה שעזב את ריקודי העם לפני שנים רבות. אייל היה ונשאר חבר טוב של גדי, המנהל איתו כעת ראיון במרכז המעגל ושואל מה בעצם גרם לו לעזוב את התחום. אייל משיב בגילוי לב שבין היתר לא אהב את האצת המוזיקה לשירים הנרקדים. הוא לא אהב את הלך הרוח הכללי והשינויים השונים בעולם ריקודי העם ולכן בחר לזנוח את התחום לחלוטין.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות2105 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חלק 3 - רשמים מקמפ הריקודים באילתורד 7.12.14 
בוקר טוב אילת! אני מנסה להתעורר כמו ביום הקודם בשעה שמונה, אך לא מצליחה... ישנתי מעט מדי... אני נשארת עוד כמה דקות במיטה בעינים עצומות... מריצה במוחי את חוויות ליל אמש... מה רקדתי... מה אהבתי... מה היה כיף... מה הייתי משנה כדי שיהיה יותר כיף... בשמונה וחצי כבר מזנקת מהמיטה, שמא אירדם במקרה ואחמיץ את היום.
לצערי אני נאלצת לוותר על הרקדנת (הרקדה שהיא סדנה) הבוקר המוקדמת מידי לטעמי (מריקודי משה אסקיו, בשעה 9:00) ומגיעה ישירות לאירוע גמר תחרות "אלוף ריקודי העם של ישראל". אם להודות על האמת – עד עתה ביזיתי בכל הזדמנות אפשרית את עצם קיומה של התחרות. מבחינתי יש סתירה מהותית בין עממיותם של ריקודי העם בישראל לבין הפיכתם לתחרות. הרעיון נראה לי שגוי מיסודו, סתם גימיק של גדי ביטון שנועד למשוך קהל... עד כה לא צפיתי בשלבים המקדימים של התחרות ולא התעדכנתי בתוצאות. אפילו לא ידעתי מי הם המתחרים. אך מאחר שזה הוא האירוע המרכזי של היום ולא מתקיימת הרקדה במקביל אליו – אני בכל זאת הולכת לראות את התחרות במחשבה להתייחס אליה כאל מופע שמטרתו לשעשע.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1589 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חלק 2 - רשמים מקמפ הריקודים באילתורד 30.11.14 
יום חמישי, 13/11/14
בוקר טוב! השכמה בשעה שמונה, ארוחת בוקר בתשע וקדימה לקמפ! בשעה עשר מתחילות סדנאות הריקודים (הרקדנאות כדברי גדי והצוות) במתחמים השונים – מתחילים, בינוניים, מתקדמים, נוסטלגיה, מתגלגלים וילדים. אני בוחרת להתחיל את היום במתחם הראשי – מתחם המתקדמים. מתחילה לרקוד, מחייכת ומאושרת, רוקדת שני ריקודים ואז המרקיד מפסיק את המוזיקה ונכנס למרכז להדגים ריקוד שיצר. מאחר שאני מעדיפה לרקוד ולא ללמוד (ממילא לא אזכור דבר בשבוע הבא), אני עוברת למתחם אחר. רוקדת בכיף שני ריקודים, ואז... המרקידה מפסיקה את המוזיקה ומתחילה ללמד ריקוד... מאוכזבת אני חוזרת למתחם בו התחלתי, בטוחה שבינתיים כבר רוקדים שם במרץ, אך לאכזבתי כי רבה אני מגלה שלומדים שם כעת ריקוד נוסף... מסתבר שטעיתי בהבנת המונח "הרקדנאות". אין מדובר בהרקדות נטו, אלא במסגרות לימוד לכל דבר. גדי מסביר שבעצם הוא לקח את הקונספט של מחנות חו"ל והעביר אותו לארץ. כפי ששם באים הרוקדים במיוחד כדי ללמוד ריקודים חדשים ולהיות "מעורים בחומר", כך גם התכוון גדי יהיה קונספט הקמפ באילת... לצערי – לי זה לא התאים. הסכמתי ללמוד ריקוד אחד בלבד במהלך כל הקמפ (ריקוד זוגות חדש יפהפה ומדהים של גדי ביטון) וגם אותו אינני זוכרת... כך אני מוצאת עצמי מטיילת בין המתחמים, מחפשת את אותן דקות בהן רק רוקדים ולא לומדים ריקוד חדש...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1220 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מחנה ריקודים - קמפ בתנועה - חוויות ורשמים אישיים- חלק 1ורד 23.11.14 
אחר הצהריים אני נוחתת באילת. נרגשת ונלהבת לקראת מחנה הריקודים הראשון שלי. שמעתי עליו רבות מפי חברים שהשתתפו במחנות קודמים, נהנו והמליצו. מקווה שגם אני איהנה, למרות שאינני נמנית על מחנה גדי ביטון. אני חוששת שהווליום ירקיע שחקים ויעיב על ההנאה שלי, חוששת שיהיו יותר מדי ריקודים חדשים הנרקדים בהרקדות של גדי ואינם מגיעים להרקדות שלי, חוששת שלא אמצא חברים וארגיש בודדה, חוששת שמרוב ציפיות – אתאכזב...
מתמקמת במלון "המלך שלמה", מלון מצוין ברמה טובה. התארחתי בו לפני שנים רבות, אך מאז הוא שופץ ושודרג ואני קיבלתי חדר יפה ומרווח הצופה אל הבריכה. אוכלת ארוחת ערב בחדר האוכל במלון (הכל כלול, גם 3 ארוחות ביום), לובשת שחור-אדום כמתבקש בתוכנייה של הפסטיבל ויוצאת למתחם הפסטיבל במלון "ספורט". את פני מקבלים מדריכי הקמפ, לבושים באלגנטיות בצבעי אדום-שחור ומגישים כוס יין לכל הבאים בשערי הקמפ.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2460 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אתם זה אנחנו, או במילים אחרות, אז והיוםדניאלה 4.10.14 
מידי שבוע אני צופה בכם רקדנים ורקדניות, קבוצה אנושית הטרוגנית, בעלת תחביב עממי וחביב. אני מרקיד אתכם 25 שנה ואולי אף יותר. חלק מכם מלווים אותי עוד מתחילת דרכי כמרקיד. לעתים אני תוהה מה השתנה מאז, מה שונה היום. אתם כביכול אותו קהל. האם אני השתניתי? הייתי רוצה, ככה בדמיון, להשוות בין הרקדה שלי דאז, לזו של היום. אני זוכר את ערבי ההרקדה בזמנים רחוקים בהם רקדתם נוטפי זיעה כמים, ללא מזגנים, על רצפת אולמות קטנים או חדרי אוכל. האם יתכן, אני חושב לעצמי, שאז הייתם נלהבים יותר? אולי, קצת מאושרים יותר?..
אני מקפיד להסתכל מידי פעם לעבר הכניסה. רואה אתכם נכנסים ומיד "מאבחן" את מצב רוחכם. הנה הזוג הנשוי, הותיק, הבקיא בצעדי ריקוד, תמיד נראה זוג כל כך "בסדר", אצלכם אין החלפת פרטנר, אף לא לריקוד אחד. אתם נאמנים להרקדות שלי, נאמנים לריקוד ונאמנים זה לזו. אחריכם רוקדים כשובל, זוגות נשואים נוספים. האם זה נדמה לי? היתכן שזוגות נשואים "היטב" מושכים אחריהם שובל של זוגות רוקדים נשואים? האם זה מין חוק פרקינסוני? שדומה רוקד אחר הדומה לו?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות2093 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

רגע, הפסקת אש?דניאלה 8.8.14 
היש עוד מדינה כזו בעולם?

מדינה שבה במשך חודש ימים פוקחים בבוקר עיניים ומיד מביטים בחרדה בך, אפליקציה קטנה שמתריעה על אזעקות ברחבי המדינה.. האם היו אזעקות בזמן שישנתי? היכן? מתי???
נזקקנו לך אפליקציה, שתהיי מוכנה להתריע, שתלווי אותנו ברקע, שלא נפספס חלילה אזעקה בזמן שזפזפנו בין אתרי הפרשנויות. ליווית אותנו נאמנה בהרקדות, מטלטלת בכיס האחורי, מזומנה להעביר לנו רטט בזמן אמת.. לעתים את בכיס החיצוני בתיק, מחכה שנציץ בך מידי רבע שעה בין ריקוד למשנהו.
אנחנו רוקדים את "אין לי ארץ אחרת" ואת "ארץ ישראל יפה"... את "אל נבקש" ואת "ארצנו הקטנטונת"... נחשפים לתובנה שאנו מכורים לא רק להרקדות... מכורים גם לפחד... פחד שנפספס אזעקה...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1416 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לרקוד בצל מלחמהדניאלה 19.7.14 
איך עושים את זה? איך מפרידים חששות, דאגה וחרדה למשפחה הגרה בעוטף עזה, לחיילים, למצב הביטחוני? האם אפשר לשים זאת בצד ולהתמסר לשעתיים שלוש להנאה מריקודים ושירים נעימים? האם זה מוסרי? האם זה נכון בשעה שרבע מדינה מטורטרת כל רבע שעה לממ"ד?

אני יושבת מול האפליקציה שמתריעה בשידור חי על אזעקות. אני נעולה נעלי ריקודי עם, מוכנה ליציאה. אזעקה בעוטף עזה. אזעקה באשדוד. אזעקה בנירים. אזעקה בעין השלושה. אירוע בטחוני בישוב מסוים. אזעקה באשקלון.

איך אפשר לקום וללכת לרקוד? שלושה שבועות מלווה אותי שאלה זו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות2185 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שמי מוריאל ואני מרים בסרט הורה 79מוריאל הדס 23.5.14 
שמי מוריאל ואני מרים בסרט.

אז איך הגעתי ל"הורה 79"??

הסיפור שלי שונה מעט מסיפורם של שאר החברים. אני לא עברתי אודישן כמו כולם...
עליתי ארצה לפני 33 שנה. למדתי ועסקתי במחול העממי, במחול המזרחי ובמשחק.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות1930 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

זכרונותיה של תמר הלא היא אווה, מצילומי הסרט הורה 79תמר גולדינר 16.5.14 
מבחן בד..
טליה, חברתי ללהקת המחול "אלון יזרעאל" מצלצלת אלי: את רוצה להופיע בסרט? אלי כהן, במאי ידוע, מחפש רוקדים ועורך אודישן בחיפה. ניסיון מוקדם במשחק לא הכרחי.
חשבתי: "במאי ידוע"? קישלובסקי- הוא לא. הרי קישלובסקי ואני ניהלנו שיחות ממושכות על קולנוע,
אבל כנראה שצריך להסתפק במה שיש... כן, אני רוצה להשתתף. חמישים ו... (לא חשוב כמה) שנים מאחורי. לא תהיה הזדמנות נוספת. אבל האם אוכל להיות משמעותית בסרט? אני רוצה להתגאות בעצמי, שאצליח להראות את היכולות שלי במשחק.... שיאהבו אותי.
אני באה לאודישן. משרד באזור הנמל. גם מיכל, חנן וטליה כבר שם. נכנסת לחדר ומולי מצלמה. אני חשה בנוח, אבל אחרי שתי דקות, הבמאי מודיע לי שהוא מאוכזב ממני. מה, מאין לו שאינני מתאימה? אני פורצת בבכי. ואז הרשע הזה מודיע לי בחיוך שהתקבלתי.
אני עומדת לשחק בסרט! איך אומרים בפולנית?... "וואו"!!
חזרה ראשונה
אני מגיעה מהקריות. טליה ומיקי חיפאים, ואני מצטרפת אליהם בנסיעה לת"א. זהו מפגש ראשון עם מי שיהיו הפרטנרים שלי בסרט. אני מסתכלת סביבי. אנשים מציגים את עצמם. יש כאן רוקדים ורוקדות מכל הארץ- ממרחביה, מנהריה, מאשקלון. אנו מונים כארבעים איש ואישה. אלי הבמאי אומר שבסופו של תהליך החזרות יישארו רק שני שליש מהאנשים. מה? חשבתי שאחרי האודישן הכל סגור! לרגע תוקפת אותי חולשה: האם אעמוד במבחן? אבל מיד מתאוששת: אותי לא ינפו! אני כבר מסמנת לעצמי : זה וזאת יפלו במיון. הם לא מגיבים נכון. הם לא מגיבים להנחיה של אלי, הבמאי: לא "לשחק", "להיות!" אני משתדלת ללמוד מהשגיאות של האחרים (ושלי). אותי לא ינפו
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות2500 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

החיים כסרט - הורה 79צפי שמעוני 9.5.14 
זה היה באחד הכרמיאלים האחרונים שכל להקות השלושים פלוס היו לפני הופעה.
חיכינו קבוצות קבוצות על הדשא לפני הבמה. לפתע ראיתי אדם מבוגר יחסית, עומד במרכז של להקה מסוימת וכל הרקדנים מתקבצים סביבו. אחר כך ראיתי אותו עובר ללהקה אחרת וגם שם כל הרקדנים מתקבצים סביבו.
חשבתי לעצמי: מה הוא רוצה עכשיו מהם רגע לפני הופעה? מה יש לו להגיד להם, ומי זה האיש ההזוי הזה בכלל שלא ממש מתאים לנוף של הרקדנים??
לא התקרבתי כלל לשמוע מה הוא אומר ומספר והתכוננתי לעלייתי על הבמה.

בדיעבד, הסתבר שאותו אדם ״בלתי שייך״ היה הבמאי אלי כהן, שעבר בין כל להקות המחול של בני השלושים פלוס שהיו בפסטיבל מכל הארץ, והציג בפניהם את הרעיון שלו לסרט על רקדנים, שעושים קאמבק לצורך הופעה בכרמיאל. עד אז, לדעתי, הוא לא ממש ידע מה קורה ומה מתרחש בכרמיאל....
שבוע לאחר מכן, באחת החזרות, מנהל הלהקה שלנו, שהקשיב לדברי האיש שהסתובב בין הלהקות, חילק פתקים עם האימייל של ״אותו בן אדם״ ואמר שמי שרוצה להשתתף בסרט על רקדנים, שיכתוב לו מייל. מאותה שנייה, ראיתי כבר עצמי בתוך הסרט!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2084 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

דמותי בסרט הורה 79נילי שגב 1.5.14 
הדמות שאני מגלמת - מיה - היא דמות של מתלהבת, בימינו ניתן לזה הכינוי "פלצנית". הדמות שלי משתנה: לעיתים אני "חננה", לרגע מיתממת, לאחריו אינטלקטואלית ולעיתים מבדחת בהגזמה...
כאשר אחד החברים מתעלף בעת החזרה, מיה ממהרת להספיד אותו כאילו היא עומדת כבר על קברו...
בפעם אחרת היא "ממיתה" מסרטן בחור אחד, שנוא נפשה עוד מאז, וכמובן נדהמת לחזות ב"תחיית המתים" שלו ...
למרות שהיא זוכה ליחס מלגלג מהלהקה, ברגע מכריע דווקא דבקותה בשירת אלתרמן ממלאת תפקיד חשוב: בעזרת חרוזיו היא ממריצה את הלהקה לצאת ולרקוד!

כיום אינני רוקדת ריקודי עם. הסבתי לבלט מודרני, שנה רביעית. אני גם מכורה לסלסה, מזה שנה רוקדת בלהט לטיני בקבוצה מדהימה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות1924 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

החוויה הפרטית שלי בסרט הורה 79שי שורק 25.4.14 
כרמיאל, מופע להקות 30+++++ , צלם עם חצובה מחפש, מחפש משהו...
התקרבתי אליו ושאלתי: מה אתה מצלם? ומשם - היסטוריה...
הגיש לי הצלם צטלה (נייר) עם שמו, מייל וטלפון. זה היה אדון במאי אלי כהן!!!
כך החל הרומן שלי עם אלי ותחילת הגשמת החלום לשחק בסרט.
במקביל החלו בליבי חששות: צריך ללמוד טקסט, ולא לגמגם!!!
כן. נולדתי מגמגם, וככל הנראה אמות מגמגם. בשבילי להיות דמות בסרט זה אתגר לא פחות חשוב מלהגשים חלום.
באודישן הראשון אלי אומר לי: "אבל אתה מגמגם"...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות1815 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

איך הגעתי לשחק בסרט הורה 79שרגא ברק 19.4.14 
שמי שרגא ברק ואני מהנדס תעשייה וניהול, בוגר הטכניון, בעל משרד עצמאי לייעוץ שיווקי ופיתוח עסקי (Business Development). מעולם לא שיחקתי. מעולם לא הייתי בחוג דרמתי, מעולם לא עמדתי על במה כשחקן...
הכל התחיל לפני כשלוש שנים, כאשר הוזמנתי לערוץ 1 בטלוויזיה כדי להשתתף בתכנית "פוליטיקה" של עודד שחר.
הוזמנתי לפאנל המומחים - כמומחה לניהול חברות.
במהלך התכנית הרגשתי נפלא ונינוח מול המצלמות.
בתום צילומי התכנית יצאתי מהאולפן עם "רעב" ואהבה חדשה - אהבה למצלמה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות2579 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל המחולות עוטף עזהדודה טל 18.3.14 
פסטיבל המחולות "עוטף עזה" התקיים זו הפעם הראשונה בימי שישי-שבת 07-08.03.14 באולם המופעים של קיבוץ דורות.
הפסטיבל התקיים כיוזמה משותפת של המועצה האזורית שער הנגב, אשכול חינוך, פנאי וקהילה של המועצה, עמותת שיבולת ולהקת המחול עוטף עזה.
המנהל האומנותי של הפסטיבל היה גברי לוי, המנהל בפועל-שלמה רוזמרין וארגון האירוע- דודה טל וחברי להקת המחול עוטף עזה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1586 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

קורס הדרכת ריקודי עם ילדים - יעל יעקביפמלה דורי 17.2.14 
קורס ריקודי עם לילדים בגבעת וושינגטון בהנחייתה של יעל יעקבי עומד להסתיים בעוד שבועיים –קורס קצר אבל מאוד ממוקד. הוא הקורס הראשון בגבעת וושינגטון, ונראה שהוא סימן לעוד הרבה אחריו.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1478 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

המקורות האידיאולוגיים של ריקודי העםפמלה דורי 10.2.14 
כמו בכל התחומי-החיים התנועה הציונית שאפה לחירות,לכוח ולחזרה אל הטבע, אל הפשטות, אל עבודת האדמה, אל הזוהר של העבר המפואר וההרואי –גם ריקודי העם נוצרו באותה הרוח- ההתרפקות אל העבר המיתולוגי הזה המצוי בתנ"ך.
דן רונן, בספרו "ריקודי העם בישראל",טען שהתנ"ך שימש בסיס לאידיאולוגיה של הציונות כתנועת תחיה לאומית פוליטית ומקור געגועים לשיבת ציון. תרבות עברית חדשה נתגבשה לאור התנ"ך ששימש אידיאל של היהודי החדש העובד את אדמתו, דובר עברית חותר להשיב את הריבונות לעם ישראל. התנ"ך שימש מכנה משותף לישראלים דתיים וחילוניים – כל קבוצה כפי שראתה אותו. התנ"ך שימש כבסיס לזהות הישראלית והוכחה לזכותנו על הארץ. יוצרי ריקודי העם הראשונים יצרו את ריקודיה כמענה לצרכים של חברת חלוצים של היישוב הקטן בארץ ישראל שנאבק על אדמתו.
ברוח התפיסה הלאומית החדשה של התנועה הציונית אשר אימצה את התנ"ך אל ליבה כסיפור יצירתה של האומה בתולדות תפארתה בימי קדם בארצה וכיצירה הרוחנית הגדולה שיצרה –כך גם יוצרי הריקודים הראשונים הושפעו מרוח התפיסה של התנועה ויצרו יצירות שהביעו את הרוח הזאת.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1411 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פעולת ארגון הרוקדים ביחס למחירי הרקדותארגון הרוקדים 22.1.14 
פעולת ארגון הרוקדים ביחס לניסיון ארגון המרקידים לקביעת מחיר מינימום לכניסה להרקדות
במהלך שנת 2013 פורסם באתר ארגון המרקידים מחירון בו הומלץ לכל המרקידים לתאם מחיר מינימום לכניסה להרקדות ריקודי עם.
נקבע שם מחיר מינימום מומלץ של 30 ₪ להרקדה, מחיר מינימום מומלץ של 40 ₪ למרתון ומחיר מינימום מומלץ של 45 ₪ לשבת זוגות.
ארגון הרוקדים מצא בכך ניסיון לתיאום מחירים – מעשה האסור על פי חוק. ואכן את תוצאות תיאום המחירים ראינו מיד בשטח בהעלאה גורפת של מחירי כניסה להרקדות ל-30 ש"ח.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות2378 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כנס ריקודי הנוסטלגיה הראשון זאב שטרייספלד 24.10.13 
אזהרה! זוהי כתבה המיועדת לרוקדי ריקודי עם והיא הולכת להיות ארוכה מאוד
מה לעשות, אבל אני לא יודע איך מכניסים יומיים כל כך גדושים ב3-2 פסקאות.
אז אני כמובן מזמין את כולם לקרוא, אבל הזהרתי כדי שאם מישהו רוצה להתחיל לקרוא עכשיו ויש לו רק איזו חצי דקה פנויה לפני שהוא רץ לקחת את הילדים או את המרשם מבית המרקחת רגע לפני שסוגרים אז... זה לא מה שמומלץ לקרוא עכשיו... חזרו מאוחר יותר ותפנו לכם כמה דקות נינוחות לקרוא הכל, כי אני מתכוון לכסות, כך אני מקווה, את מרבית סדר היום של היומיים הבלתי נתפסים האלה שנקראו "טעם המן" - סוף שבוע של נוסטלגיה.
כשהייתי ילד ולמדתי בשיעורי תנ"ך על המן שאכלו בני ישראל במדבר, היינו שואלים את המורה "איזה טעם יש לזה". הוסבר לנו שקצת קשה להסביר את זה...
אז עכשיו נפתרה התעלומה...אפשר כבר לחשוף ולספר איזה טעם יש למן.
טעם המן פשוט...טעים, אפילו טעים מאוד
אני חוויתי את רגעי העונג הראשונים כבר אחרי צומת גולני (אפילו קודם אם מחשיבים את הטרמפיסטים הנחמדים שנסעו איתי וארחו לי לחברה).
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3049 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

האם אתה מכור לריקודי עםלואי טאקר 12.10.13 
האם ריקודי העם משתלטים על חייך? האם שמעת לחישות סביבך כי אתה מתחיל להתמכר לריקודי עם? האם אתה חושש כי אתה, או מישהו יקר וקרוב לך, מתחיל להתמכר לריקודי עם?
פנה מעט מזמנך היקר על מנת לעבור על המבדק הקטן המופיע כאן, אם עבורך או עבור בן אדם מקורב לך. לא משנה כמה שזה כואב, הגיע הזמן להתמודד עם האמת...
יש לחשב נקודה אחת עבור כל תשובת "כן".
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2399 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תופעה בריקודי עםידיד נפש 30.9.13 
שמתם לב לתופעה המתרחשת לאחרונה בתחום ריקודי העם?
לאחרונה גדל מספר המרקידים המפרסמים את הרקדותיהם ללא ציון מחיר ההרקדה.
חשוב להם לציין שההרקדה כוללת כיבוד ושתיה חמה וקרה אבל כנראה שאין מקום פנוי בפלייר לציין גם את מחיר ההרקדה.
נכון, לא כל המרקידים נוהגים כך.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 10 תגובותלצפיה בתגובות2765 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ברכת יור הארגון לחגעדי חבד 27.8.13 
רוקדים יקרים,
לאחרונה הסתיים פסטיבל המחולות בכרמיאל בו היינו עדים לשיפורים ולשדרוגים שונים עליהם אנו חבים תודה להנהלת הפסטיבל. כמו כן אנו מברכים על שיתוף הפעולה הפורה שהתקיים השנה בין ארגון המרקידים וארגון הרוקדים.
אנחנו עושים כל שביכולתנו לסייע ונותנים מענה מקיף לפניות של רוקדים ומרקידים כאחד.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1416 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תחושות והערות בעקבות כרמיאלארגון הרוקדים 27.7.13 
ארגון הרוקדים מודה להנהלת הפסטיבל, ליו"ר ארגון המרקידים ולכל המרקידים שתרמו מזמנם וממרצם להצלחת הפסטיבל.
ספרו איך היה: ממה נהניתם ומה הייתם רוצים לשפר?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות2534 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

צעדי בלטהידיד נפש 25.5.13 
בלטה כידוע לכל מי שעבר את שנת הארבעים לחייו היא בעברית צחה אריח. היום האריחים הם בגודל 30X30 ס"מ 40X40 ס"מ 100X50 ס"מ ואף גדולים יותר. הבלטה של פעם הייתה בגודל של 20X20 ס"מ.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות2475 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כך זה התחילשמוליק קרמר 14.4.13 
את מאמרי הפעם אקדיש לתחילת המחול בארץ ישראל שלפני קום המדינה.
הסיפורים מספרים שעוד בתקופת הבילויים בסוף המאה ה-19, כשהחיים בארץ היו קשים מנשוא, היו החלוצים של אז חוזרים כל ערב עייפים מעמל היום ורעבים בגלל מחסור במזון, אך על הריקוד לא ויתרו! אמנם לא היו אז עדיין ריקודים שנוצרו בידי יוצרים מקומיים, לכן רקדו את הריקודים שהביאו אתם מהגלויות השונות מהן באו.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות4092 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריקודים הלקוחים משיר השיריםשמוליק קרמר 7.4.13 
בעקבות חג הפסח - חג האביב - החלטתי לכתוב על שירי ריקודים הלקוחים מ"שיר השירים", כי אין דבר שמתקשר טוב יותר לחג זה מהמגילה הזו.
*אפתח בשיר שרבים מכירים אותו יותר בשם "יפתי", אותו שר אריק אינשטיין למוסיקה של מיקי גבריאלוב ולמילים של יענקלה רוטבליט, אשר "קידם" מעט את מילות השיר לימינו.
שמוליק גוב ארי חיבר לשיר זה ריקוד זוגות יפהפה בשנת 2003.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3180 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל האביב ברחובותורד מנשרי 30.3.13 
לאחר יומים תמימים של פסטיבל אשר נכחתי בהם במלואם, החל מהריקוד הראשון ועד הריקוד האחרון, אני יכולה לסכם אך ורק מנקודת מבטי:
היה נפלא!
נהניתי מהאוירה המיוחדת המלווה פסטיבלים, אוירה שונה לחלוטין מאוירת ההרקדות באולמות.
נהניתי לרקוד ממש על הכביש ולדמיין שכך התחילו פעם ריקודי העם שנועדו לכל העם. כולם יחד, אוחזים ידים, שרים ורוקדים, צוחקים ומחייכי
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2400 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ברכת יושב ראש ארגון הרוקדים לפסחעדי חבד 22.3.13 

אז מה חדש בארגון הרוקדים?


  1. תחנת רדיו אינטרנטית חדשה "רדיו הרוקדים".

    במסגרת שיפור השירות אותו אנו מעניקים לרוקדים ולמרקידים – החלטנו להקים תחנת רדיו אינטרנטית אשר תשדר מוסיקה לריקודי עם וכן מידע נוסף הנוגע לתחביב אותו כולנו מאוד אוהבים
      להמשך הכתבה
     
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2453 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום שידור רדיו לזכרו של אליהו גמליאל זלשמוליק קרמר 20.3.13 
אליהו גמליאל היה נפיל תרבות שהלך לעולמו לפני שבוע והותיר בלכתו בור תרבותי. נלקחה מאתנו דמות מדהימה של אמן, יוצר, מלח הארץ ואוהב ארץ ישראל אמיתי.

את שנותיו הראשונות עשה אליהו גמליאל בטבריה בתלמוד תורה והמשיך בבית הספר העממי שם.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2408 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

עצומה נגד העלאת מחירי כניסה להרקדות ריקודי עםארגון הרוקדים 13.3.13 
לרוקדים שלום,

נמאס לכם מהעלאת מחירי כניסה להרקדות ריקודי עם?

בחודשים האחרונים אנו עדים להעלאת מחירי כניסה להרקדות מיוחדות ובחודש האחרון גם להרקדות רגילות.
העלאת מחירי כניסה להרקדה מ-27 ₪ ל-29 ₪ ולאחרונה (ירושלים ותל אביב) גם ל-30 ₪ ול-31 ₪ - אין לה הצדקה!!!
ביכולתכם להשפיע לעצירת העלאה גורפת של מחירי כניסה להרקדות!

הצטרפו לעצומה!

אנו קוראים לכם להצטרף לעצומה במחאה לעצירת העלאה גורפת של מחירי הרקדות ריקודי-עם!

זיכרו! המחאה היא למעננו הרוקדים ובשבילנו!

קישור לעצומה כאן
- כל שעליכם לעשות הוא לחתום ולהפיץ!
אנא מלאו את הפרטים בעצומה וכן השיבו בשורת ההערות: אם המרקיד שלכם יעלה את המחיר, האם תעברו להרקדה זולה יותר? האם תסכימו לנקוט צעדי מחאה אחרים?
אנא הפיצו לכל חבריכם הרוקדים ושתפו בפייסבוק.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2374 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מילים לזכרו של אליהו גמליאל זלרוביו חממה 11.3.13 
אני זוכר את אליהו לראשונה עת ראיתיו ושמעתיו מחלל ומתופף במרתונים שהיו בשנות השמונים והתשעים בקיסריה עם משה תלם.
ראיתי לפני איש שורשי ארץ ישראלי שהיה מחובר ברמ"ח אבריו לארץ ולתרבותה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2498 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

איך שגלגל מסתובבנטלי 24.2.13 
אם נכחתם בהופעת פורים החגיגית של להקת גלגלי ר.נ.י בוודאי ראיתם ש"או, או, או...", הגלגל מסתובב פשוט נפלא!
במוצ"ש האחרון, ה- 23.2.13, התקיים קרנבל הפורים של להקת המחול גלגלי ר.נ.י (רחובות, נס ציונה ויבנה), שכבר הפך למסורת בשנים האחרונות. הלהקה משלבת רקדנים עומדים ורקדנים יושבים על כיסאות גלגלים, ובקרנבל המסורתי נהנים כולם, יחד עם אורחים רבים נוספים, מהרקדה באווירה פורימית שמחה ועליזה, מהופעות של אמנים אורחים ומהדובדבן שבקצפת – הופעה של רקדני הלהקה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1849 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

על הדבש ועל הכאפהידיד נפש24.1.13 
כולנו מכירים את הסיטואציה: ריקוד זוגות, שני בני הזוג נפרדים על קו המעגל ומתקרבים אל בן או בת הזוג מזוג אחר. לא מסובך, נכון? גם לא אירוע מכונן בריקודי העם, ובכל זאת - מצב הטומן בחובו אפשרויות רבות.

לא אספר על אלה הנעים בכיוון ההפוך, על אלה המגיעים עם הפנים לכיוון ההפוך וגם לא על אלה שמגיעים באיחור של שלשה צעדים ומוצאים מולם חלל ריק.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 14 תגובותלצפיה בתגובות11992 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פרויקט רוקדים גן יבנהיוסי קלמן30.12.12 
פרוייקט "רוקדים גן –יבנה"
בחסות מועדון רוטרי גן יבנה
רוטרי הוא ארגון עולמי א-פוליטי של אנשי עסקים ובעלי מקצוע מובילים בתחומם, המאוגדים במועדונים חברתיים, ללא הבדל דת/לאום/גזע או מין, המקיימים פעילות הומניטארית התנדבותית בקהילה ובעולם.
מועדון "רוטרי גן יבנה" נוסד בשנת 2004. במועדון 23 חברים הנפגשים מידי שבוע. החברים במועדון מקיימים פעילויות התנדבותיות רבות בקהילה בשיתוף פורה עם המועצה וגופים שונים בקהילה.
אשתי ואני רוקדים בלהקה "רוקדים ישראל גן יבנה" מזה 4 שנים בהדרכתו של זאב קרן. הלהקה מונה 22 איש בגילאי 30++ המופיעים בהתנדבות באירועים המתקיימים בישוב, בבתי אבות ובפסטיבלים בארץ ובעולם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2114 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תגובתנו בנושא העלאת מחירי הרקדת ציון אוחיוןארגון הרוקדים21.12.12 
ברצוננו לעדכן אתכם, תומכי ארגון הרוקדים, בפעילותנו מאז הודעתנו הקודמת בדבר העלאת המחיר בהרקדתו של ציון אוחיון.
נפגשנו עם ציון, אך בפגישה לא הושגה כל התקדמות. לא הוצגו בפנינו נתונים, ודאי לא כאלה המצדיקים את העלאת המחיר.
לכן אנו קוראים לרוקדים למחות על ההעלאה הבלתי סבירה במחיר הכניסה להרקדה על ידי הימנעות מהגעה אליה והעדפה מוצהרת של הרקדות מקבילות אחרות בהן לא עלה המחיר!
ולמעוניינים לקרוא בהרחבה:
רוקדים יקרים...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 24 תגובותלצפיה בתגובות16638 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

יום הולדת 80 לאורי גבעוניאיריס 31.11.12 
באולם הספורט שבנס ציונה חגגנו את הגיעו לגבורות של חברנו הטוב לריקודים - אורי גבעוני.

אורי צבר חברים רבים במהלך השנים בזכות אישיותו הנפלאה ובזכות אהבתו את כל האנשים. בשל כך הגיעו לחגוג עימו חבריו הרבים הן מהריקודים והן מתקופות שונות בחייו.

בחדר צדדי ליד אולם ההרקדה נערך שולחן חגיגי עם עוגות (שאפו חברות רוקדות לכבוד יום הולדתו), בקבוקי יין ופלחי אננס (שהביא גדי).

ציון אוחיון שהחליף באותו ערב את רפי זיו ניהל את טקס הברכות בו ברכו את אורי נציגי ארגון הרוקדים - עדי חבד וורד, בת-זוגו לריקודים רותי, טלי (בת הזוג לריקודים של רפי זיו) וגדי - מגדל האננסים, חבר וותיק של אורי, שאף הביא לו מתנה 2 אננסים גדולים מפרי גידולו.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות2708 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מחאה צרכנית לגיטימיתארגון הרוקדים 20.10.12 
אנו רוצים להודות לכם הרוקדים על השתתפותכם במחאה הצרכנית.
נעניתם לבקשת חבריכם ולבקשתנו ונמנעתם מלהגיע להרקדת שבת זוגות של ציון אוחיון - שבחר לצערנו להעלות את מחיר הכניסה להרקדה ולא שעה לבקשות רוקדיו ולבקשתנו לדחות את העלאת המחיר, כדי שנמצא יחד פתרון למצב.
ידוע לנו על עשרות רוקדים שהעדיפו ללכת להרקדה אחרת ועל רבים אחרים אשר נותרו בביתם ולא הלכו לכל הרקדה שהיא. אנחנו מצטערים על כי זה המחיר שנאלצתם לשלם, אך אתם יכולים להיות גאים בעצמכם שבחרתם ברעות, בחברותא, בהתחשבות בצרכי חבריכם. בכך עזרתם לכולנו במאמץ המשותף.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 15 תגובותלצפיה בתגובות10692 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שבת זוגות ציון אוחיון - הודעה לרוקדיםארגון הרוקדים 14.10.12 

רוקדים יקרים,

לאחרונה הודיע ציון אוחיון על העלאת המחיר של הרקדת שבת זוגות לסכום של 45 שקלים.

רוקדים המשתתפים בהרקדה באופן קבוע פנו אלינו, הביעו כעס רב על החלטתו זו ובקשו כי נפעל מול ציון ונבקש ממנו להמנע מהעלאת המחיר אשר הוכרזה על ידו.
פנינו לציון ובקשנו ממנו לדחות את העלאת המחיר לפחות לשבת הקרובה על מנת לנסות למצוא פתרון עם הרוקדים ויחד איתו שיהיה לשביעות רצון כולם.

לצערנו הרב, גם הפעם כבעבר התעקש ציון להעלות את המחיר כבר בשבת הקרובה למרות פנייתנו אליו.

לא רק המרקיד אלא גם הרוקדים משפיעים על אופי ההרקדה, הרפרטואר והאוירה בהרקדה.

עד להודעה חדשה אנחנו מפסיקים את שרות הפרסום החינמי להרקדת שבת זוגות של ציון אוחיון הניתן על ידינו בהתנדבות בשנים האחרונות.

אנו קוראים לכל הרוקדים לגלות צרכנות נבונה, להימנע מללכת להרקדות שמחירן הועלה ולהעדיף הרקדות חלופיות.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 21 תגובותלצפיה בתגובות21476 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הזנת חדשות און לייןארגון הרוקדים 12.10.12 
מערכת הזנת חדשות ריקודי עם און ליין

רוקדים ומרקידים יקרים,

הנכם מוזמנים להזין חדשות וידיעות חשובות הנוגעות להרקדות כגון שינוי מיקום הרקדה, ביטול הרקדה, הפעלת הרקדה חדשה וכד'.
הודעתכם תתפרסם מיידית במדור החדשות של דף הבית.

אנא לחצו על "הוספת ידיעה" והזינו את הידיעה. טרם הזנת ידיעה יש להתחבר (למשתמש רשום) או להירשם (למשתמש חדש). אנא הקפידו לאמת את ההודעה טרם הפרסום ולכתוב בשפה נאותה ובהתאם לחוק.
לארגון הרוקדים שמורה הזכות למחוק/לשנות/לערוך כל הודעה.
טרם הפרסום אנא עיינו כאן בתקנון אתר ארגון הרוקדים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 875 תגובותלצפיה בתגובות207944 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מילים לזכרו של בנצי תירםידיד נפש 8.10.12 
לכל אחד יש מספר מועט של אנשים להם הוא אסיר תודה לתמיד: מורה שהראה לו כיוון בחיים, חבר שהציל אותו בעת צרה ועוד.
אחד מהבודדים שאני מרגיש שאני חייב להם לתמיד הוא בנצי תירם שפתח בפני את עולם ריקודי העם.
כשהייתי כבן 20 כבר היה ברור לי שלרקוד אני לא יודע. ב"סלואו" עוד איכשהו החזקתי מעמד, אבל טנגו כבר היה משימה בלתי אפשרית ובהורה של יום העצמאות הסתבכתי ברגליים וכמעט נפלתי. בשנה השלישית ללימודי בטכניון גרר אותי חבר כמעט בעל כורחי להרקדת המתחילים של בנצי.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3225 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פרוייקט לחידוש שירי ריקודי העם הקלאסיים-לא לענייןעדה איסט 16.9.12 
.לראשונה נתקלתי בתצהיר על כך בחוברת קמפ בתנועה שהופצה בחוגים בהם אני רוקדת (בית דני ואוניברסיטת ת"א). מדובר בתצהיר על ההשקה של הפרוייט הקרוי "צעד קדימה" בהפקת מיכאל קירשנבאום - עמותת מתאי"ם.
כעת אני רואה פרסום על כך במרתון שיחול ביום שני הקרוב באוניברסיטה בו ינתן ביטוי לשינוי הריקודים - שישים במספר.
.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 10 תגובותלצפיה בתגובות3375 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

קורס מדריכי מחול לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדיםויקי יוחנן 14.9.12 
את התחושה הנפלאה של ריקודים עם בת-זוג היושבת על כסא גלגלים אי אפשר להחליף בשום תחושה אחרת.
שנים רקדתי בחוגי ריקודי עם רגילים. מעגלים, זוגות... לפעמים יש בן זוג, לפעמים אין. רוקדים, "נורא ברצינות" מדקדקים בצעדים. נזהרים שלא אדרוך עליו, שאעשה את סיבוב הלחץ מספיק טוב...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות2656 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ברכה לראש השנהעדי חבד 13.9.12 
רוקדים ומרקידים יקרים,

בפרוס השנה החדשה הבאה עלינו לטובה שאו ברכת רעים נאמנה מחברי ארגון הרוקדים.

השנה יותר מתמיד שומה עלינו לייחל ולהתפלל כי קולות המלחמה המרחפים באוויר יתחלפו בקולות של שלום, של שירה ושל מחול, שאין כמותם להשרות אחווה ותחושת חברותא.

אנו מאחלים לכם הרוקדים והמרקידים בארץ ובעולם, לבני ביתכם ולכל בית ישראל שנה של אהבה רעות ואחווה, של שמחה ואושר, של בריאות אור ותקווה, שנה של שירה ומחול ללא הפסקה צרופים בהנאה רבה. מי ייתן ובשנה הזאת יתגשמו כל משאלות לבכם.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי ארגון הרוקדים ולכל המתנדבים המסייעים בידנו ומאפשרים לנו לתת שרות בחינם לרבות: הפעלת אתר האינטרנט על כל הפונקציות המצויות בו, פיתוח וקידום אתר הפייסבוק, הפעילות בפסטיבל המחולות בכרמיאל, קידום מטרות ארגון הרוקדים ופיתוח כלים נוספים שיעמדו לרשותכם בתקופה הקרובה ועליהם יימסר בנפרד.

שנה טובה וחג שמח.

באהבה רבה מכולנו,
עדי חבד,
יו"ר ארגון הרוקדים
בשם חברי ארגון הרוקדים
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2060 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ברכה לשנה החדשה על פי מנגינת השיר - כבר עבר די זמן - שלמה ארציחיים נוימן 10.9.12 
כבר עברה שנה מאז שעמדנו פה
בשנת תשע"ב, ראש השנה
עלו המחירים , גזירות יש לנו פה
ביבי ושטייניץ שינו המנגינה.

מחינו נגד המצב
המחאה התמוססה
חזר גלעד שליט, ירד גשם של אהבה
אמרנו לו "אוהבים אותך"
אוהבים עד כלות,
ליוינו למצפה הילה באהבה.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 1939 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מהישגי ארגון הרוקדים בפסטיבל כרמיאלארגון הרוקדים 12.8.12 
שיפור התנאים בפסטיבל כרמיאל
ארגון הרוקדים התחיל לפעול בשנת 2006 והוקם רשמית כעמותה רשומה בשנת 2007 - על ידי קבוצת רוקדים שחרתו על דגלם לפעול בהתנדבות ובנחישות למען שימור ריקודי העם בארץ ובעולם ולמען שיפור רווחתם של הרוקדים בהרקדות ובפסטיבלים.
מידי שנה אנחנו מקיימים ישיבה עם הנהלת הפסטיבל להפקת לקחים וישיבות העבודה הללו הובילו לשיפורים הבאים:.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות3123 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדת מוצאי שבת בפתח תקוהורד 31.7.12 
לפני כחמש שנים החליטה עיריית פתח תקוה להיעתר לבקשת תושבי העיר ולהנהיג בעיר במוצ"ש הרקדה חדשה (בחינם!) לרווחת תושבי העיר. לטובת העניין נבחר אז המרקיד אשר אושרי.
לימים ראתה העיריה כי גם רוקדים מערים אחרות "מנצלים" את טוב ליבה של העיריה ומגיעים לרקוד בהרקדה חינמית זו באולם הספורט העירוני הממוקם ברח' אמסטרדם בעיר, ועל כן החליטה לגבות מהרוקדים "החוצנים" דמי כניסה סמליים בסך 10 ₪. לאחר כשנה העלתה העירייה ל"חוצנים" את מחיר הכניסה ל- 15 ₪, מחיר שנשמר עד עצם היום הזה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות6029 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כך ריקוד נולדזאב שקד 22.7.12 
בשנת 1972 כשהייתי בן 17 נתקלתי בתופעה שנקראת "ריקודי עם". אז עוד רקדנו סביב מנגן אקורדיון שישב במרכז המעגל. הרוקדים היו בעיקר חברה צעירים בשנות העשרים עד שלושים.
אז קראנו להרקדה "ריקודי עם ועמים ". אני זוכר את הקרקוביאק, דבקות, ריקודים צ'רקסים, הריקוד התימני ואת הפולקות. הריקודים הישראליים הראשונים שרקדתי היו ריקוד הזוגות "בת יפתח" וריקוד המעגל "דבקה רפיח".
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2410 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

דידי דוש זלעדי חבד 15.7.12 
כידוע לאחרונה נפטר המרקיד המוכשר דידי דוש ז"ל שהיה אחד המרקידים המובילים ברחבי הארץ, אך בא לידי ביטוי בעיקר בעיר אשדוד. הוא הרקיד הן באולמות הסגורים והן על שפת הים בהרקדות פתוחות המוניות.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3286 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

איך גרמתי לבנות זוגי עוגמת נפשידיד נפש 9.6.12 
לאחרונה אני גורם לבנות זוגי עוגמת נפש.
באויר נשמע שיר מקסים לריקוד יפהפה שאנו מאוד אוהבים ואני מבקש שלא לרקוד אותו.
מה קורה פה?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות3418 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הקשר בין פילאטיס לריקודיםמאיה בר 3.6.12 
הרבה מאוד רקדנים, חובבים ומקצועיים כאחד, נעזרים בתרגול פילאטיס כחלק בלתי נפרד מתוכנית האימונים שלהם. זהו אימון המתאים לאוכלוסיות מתאמנים שונות: נשים לאחר לידה, גברים ונשים בגיל השלישי וגם ספורטאים מכל הסוגים, הנעזרים בו עקב יכול
תו לחזק ולשכלל את התפקוד השרירי – לשפר את התפקוד הספורטיבי, להימנע מפציעות ולהאריך את הקריירה. בנוסף משמש הפילאטיס ספורטאים ורקדנים בשיקום לאחר פציעה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2338 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

רוצים גם?yard 10.3.12 
רוצים גם?
למה אנחנו מתנדבים?! ומה אתכם?
שואלים אותנו לעתים קרובות, למה? למה אנו מתנדבים? מקדישים כבר מספר שנים שעות רבות של עבודה יומיומית, לעתים סיזיפית, בבניה ותחזוק של אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים, משתתפים בישיבות בנושאי ריקודי-עם, מביעים דיעות, משמיעים רעיונות, מגבשים עמדות והחלטות, יוצאים לפגישות ומבצעים משימות שונות שקשורות להרקדות/מרקידים/ריקודים.
אז למה אנחנו מתנדבים, אתם שואלים? הלכתי לשוטט באינטרנט עם השאלה: "למה אנחנו מתנדבים?"...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3251 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כנס מחולות ארצי לרוקדים על כסאות גלגליםעדי חבד 4.1.12 
לפני כשבועיים התקיים כנס של רוקדים על כסאות גלגלים באולם אבני החושן בראשל"צ.
למפגש הוזמנו רוקדים מכל הארץ, מרקידים ואורחים רבים אשר באו לכבד את האירוע וליטול חלק במפגש שכל כולו שמחה והנאה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות3450 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

דני ליטני: אל תגיעו למצב שלי - שימו אטמיםynet 12.12.11 
דני ליטני: "אל תגיעו למצב שלי - שימו אטמים"
אחת הסיבות העיקריות לליקויי שמיעה היא חשיפה מוגזמת לרעש - בין אם ברחוב סואן או בבילוי לילי במועדון. הזמר דני ליטני, שסובל מליקוי שמיעה חמור, מספר מה גרם לכך ומומחה מסביר: כמה רעש אנחנו יכולים לסבול, ומה אפשר לעשות כדי למנוע נזק עתידי
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3316 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לאן נעלמו המרקידים?רוקדים ישראלי 11.12.11 
איך מרקיד "טוב" פועל והופך למרקיד "יחיד".
  1. יקים מנגנון של קבוצת אנשים, תומכים, מעודדים ומעריצים ויעמוד בראשו.
  2. יפעיל מנגנון באמצעות קבוצת אנשים זו לכל מטרה, בתנאי שבכל מקרה כל אחד מחברי הקבוצה ירוויח משהו מכך או לפחות ירגיש כי הוא מרוויח.
  3. יגרום לחברי הקבוצה להיות נאמנים לו באמצעים שונים: הטבות, מחמאות וקידום כל אחד מהם כפי יכולתו. יתר המעריצים יהיו נאמנים למרקיד.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2705 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה מגניבהטנגו לשניים 8.12.11 
בשניה בה עברתי את סף דלת הכניסה להרקדה גדולה ואיכותית במרכז, הרגשתי שהערב יהיה אחר. אני מבקר בהרקדה זו אחת לחצי שנה בערך אבל תמיד בפרק הזמן בין ביקור למשנהו, באופן תמוה ומפתיע, אני חש געגועים למקום, לאווירה, לשמחה שבאוויר, משהו קורא לי לבוא לרקוד כאן.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות3296 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כיצד מביאים צעירים להרקדות?אורי רונן 20.11.11 
שאלתי מספר מרקידים כיצד ניתן לדעתם להביא חברים צעירים להרקדות. לצערי לא קיבלתי תשובות מספקות, אלא תשובות כגון: אין מה לעשות!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות4060 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול ארגון הרוקדים לכרמלורד לוי 5.11.11 
.בדיוק לפני שבוע ביום שישי 28/10/11 טיילנו יחד עם המדריך דני דניאל באזור הכרמל.
היה נהדר!

בהזדמנות זאת אנסה לתאר בקצרה את מהלך אותו היום:

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3100 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי בית עם ציפי ועדי אתירםעטרה גולדרינג צור ועדי חבד 18.10.11 
בפסטיבל כרמיאל 2011 הגעתי למגרשי הטניס לצפות בהופעות של רוקדים על כסאות גלגלים ושל קבוצת רוקדים המוגדרים כבעלי צרכים מיוחדים. ההופעות של כל הקבוצות היו מרגשות מאד ובאוויר היה משב רוח של אהבה רבה ושל נתינה ללא גבול. הרוקדים בעלי הצרכים המיוחדים ריגשו את הקהל ואותי במיוחד (עדי) ותוך דקות בודדות מצאתי את עצמי עם דוק של דמעות בעיניים ומחשבות על הקשיים הכמעט בלתי אפשריים עימם המשפחות נאלצות להתמודד רגע רגע שעה שעה. משום כך החלטנו הפעם לשוחח עם ציפי ועדי אתירם וללמוד קצת יותר על הנעשה בתחום זה ועל המיוחדות שבעבודה עם רוקדים אלה.
עדי, כיצד הגעת לריקודי עם ולהדרכה של אוכלוסיות מיוחדות?   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות4511 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מזל טוב לשוש בת ה-88 דורון גרין 10.10.11 
נא להכיר: הרקדנית שוש מגדלי החוגגת השבוע יום הולדת 88. מזל טוב לך שוש !
שוש, ילידת הולנד, רוקדת מספר פעמים בשבוע בקיבוץ "העוגן" בהרקדות של שמעון שוכר.
ביום א' האחרון הפתיעו הרוקדים את שוש בחגיגת יום הולדת שמחה בהרקדת קיבוץ העוגן. הרוקדים הכינו לה ספר ברכות וחגגו עמה את יום הולדתה באיחולי ריקודים עד 120 כ- 80...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3601 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ברכת יור ארגון הרוקדים לשנה החדשהעדי חבד 26.9.11 
רוקדים יקרים,

השנה שחלפה הייתה רצופה בהנאה רבה ושזורה בהרקדות, אירועי מחול, מרתונים, פסטיבלים ובמילים אחרות בהרבה צבע, אומר, צליל ותנועה.

השתדלנו בשנה שחלפה להמשיך ולקדם את הנושאים אותם לקחנו על עצמנו במגמה לשפר את רווחת הרוקדים תוך רצון ליצור אוירה תומכת ונעימה בהרקדות, לרבות שימת דגש מיוחד על נושא בריאותם של הרוקדים. במקביל אנו פועלים ליצור כלים שינגישו את כל המידע הקיים סביב ריקודי עם לכל הרוקדים והמרקידים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 5021 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול 12 של ארגון הרוקדים לרחוב הנביאים בירושליםידיד נפש 22.9.11 
טיול 12 של ארגון הרוקדים היה טיול לילי באחד האזורים המעניינים של ירושלים: רחוב הנביאים ומגרש הרוסים. האזור הינו ייחודי והיה פעם בעל צביון בינלאומי. היה זה אזור מגוריה של האליטה הירושלמית ונקרא גם רחוב הדוקטורים והקונסולים. הוא היה עד לפרשיות מעניינות, אהבות סוערות ויצירות אדריכלות מיוחדות. פתחנו את הטיול בביקור בחצר סרגיי המאכלסת היום את החברה להגנת הטבע ומשרד החקלאות. קשה היה לנחש איזו שכיית חמדה מסתתרת מאחורי הקיר האפרורי והשומר בכניסה. לעינינו נגלה גן מקסים מוקף מבנים מאמצע המאה התשע עשרה שבנו רוסים שהגיעו ארצה ביוזמתו ובמימונו של הצאר אלכסנדר השני.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3551 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תנו לרקוד בשקט - תגובותעדי חבד 8.9.11 
שלום רב ותודה לכל המגיבים לכתבה,
רשמנו לפנינו את ההצעות בתגובות שלכם ואנו מודים לכם על ההתייחסות.
חברינו הרוקדים, מובטח לכם דבר אחד; אנו לא נשקוט ולא ננוח עד שנמצה את כל ההליכים החוקיים והמשפטיים הקיימים בנושא זה במדינת ישראל – ויש לנו אורך נשימה של רצים למרחקים ארוכים. היה ברור לנו מהרגע הראשון שמדובר בשינוי "לא נוח" לרשויות השלטון ואי הנוחות היא על רקע היכולת המוגבלת של המערכות להתמודד ולאכוף את החוקים והתקנות. מצער מאד שגם כאשר התנדבנו לגייס רוקדים שישמשו כנאמנים של הגופים ויסייעו באכיפה (דוגמת נאמני ניקיון של המשרד להגנת הסביבה) – גם אז מחד שמחו על הרעיון, אך מאידך עדיין הוצבו שאלות משפטיות ואחרות אשר מקשות על השלמת התהליך.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 4859 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

עמוד האש לפני המחנה איתן שמידט 11.8.11 
המחאה הנוכחית שכותרתה "העם רוצה צדק חברתי" מעלה בי זכרונות נוגים ומראות דז'ה-וו (מצרפתית: Déjà-vu) של קומץ רוקדים בעלי תבונה וחזון שראו את הנולד וניסו להזהיר ולהתריע בפני הבאות.
לא היו אלה אלא סייסמוגרף זוטא, שאותת לכל על רעידת האדמה ההולכת וקרבה ועל גלי הצונמי שיגיעו אל חופינו בעטיה.
אחד מיוזמי המחאה ומארגניה אני זוכר, היה זה אך לפני כ-4 שנים, עמדנו מתי מעט מול שערי אוניברסיטת תל אביב ומחינו כנגד העלאת מחירי ההרקדות ל- 27 (או 28) שקלים. תמיכת רוקדי- האוניברסיטה היתה דלה והלכה והתמעטה עם חלוף הזמן, במקום לצבור תאוצה כפי שקורה היום.
היו מי ש"לעגו" למוחים וציינו כי עליית מחיר של שניים עד שלושה שקלים אין בה ממש, ואין זו אלא קטנוניות להתקומם על כך.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 20 תגובותלצפיה בתגובות14743 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חיפוש בן-בת זוג לריקודי עם ארגון הרוקדים 16.7.11 
מחפשים בן/בת זוג לריקודים?
פרסמו כאן הודעה.
דוגמא:
כותרת: בן זוג ברמת בינוניים באזור השרון
תגובה: רוקדת ברמת בינוניים בת 50 ונאה מחפשת בן זוג להרקדה באיזור רעננה. שלחו מייל לכתובת ..... או התקשרו לטל...

הקפידו לציין נתוני התקשרות (מייל / טלפון) מאחר והפרטים שמסרתם בעת הרישום לאתר אינם מתפרסמים. מומלץ לציין אזור ההרקדה ורמת הרוקד/ת המבוקש/ת.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 1254 תגובותלצפיה בתגובות485949 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום חודש יולי ופסטיבל כרמיאל גבעה תלולה 9.8.11 
פסטיבל כרמיאל 2011 מאחורינו. פסטיבל של ריקודים סביב השעון עם מיטב המרקידים והמרקידות וכ-5000 רוקדים מהארץ ומחו"ל. זאת בנוסף להופעות מחול רבות ברחבי כרמיאל. התוכנית המלאה:
הופעת הפתיחה היתה מרשימה ביותר - "על הדשא". שישים שנה ללהקות הצבאיות מאז ועד היום, בהשתתפות של 2000 רקדנים ורקדניות. מופע מרשים ביותר עם אמנים אורחים כמו יהורם גאון, צמד רעים, אופירה גלוסקא, הראל סקעת, שרון חזיז, דורית ראובני, להקות צבאיות ועוד:
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות4307 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תנו לרקוד בשקט - עדכון פעילותעדי חבד 6.8.11 
עדכון פעילות בנושא עוצמת המוזיקה בהרקדות
שלום חברים,
בעקבות תלונות של רוקדים רבים בהרקדות על עוצמת המוזיקה המושמעת ועל הנזקים הבריאותיים הנגרמים להם הוגדר הנושא כיעד לטיפול על ידי ארגון הרוקדים.
בפסטיבל כרמיאל השנה החלטנו להוביל קמפיין בעניין ולהעמיק את המודעות בקרב הרוקדים לנזקים הבריאותיים הנגרמים לנו כתוצאה מכך.
ההסברים שניתנו על ידינו נפלו על אוזניהם הקשובות של הרוקדים וזכינו לתמיכה, לעידוד ולהערכה רבה על פועלנו בנושאים השונים וכמובן בנושא זה המציק לרבים מאוד מאיתנו.
אנו עוסקים בנושא מזה כשלוש שנים באופן אינטנסיבי. למדנו אותו, רכשנו ציוד מדידה ובצענו מדידות בהרקדות רבות.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 67 תגובותלצפיה בתגובות37828 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שידוכים להסעות לכרמיאלארגון הרוקדים 30.6.11 
מחפש הסעה לכרמיאל?
יש לך מקום ברכב ומעוניין בנוסעים תמורת השתתפות בהוצאות?
מוכן להסיע טרמפיסטים לכרמיאל?
השאר כאן הודעה בנוסח:
מחפש / מציע
הסעה ממקום / אזור בארץ
ל--- נוסעים
במחיר של ---- לנוסע.
יציאה ביום ---- שעה----
חזרה ביום---- שעה-----.
שם
טלפון

כתובת מייל
הודע לנו כאן כשהמודעה כבר לא אקטואלית כדי שנוריד אותה מהלוח ב
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3678 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום חודשים מאי-יוני בפורומיםגבעה תלולה 1.7.11 
חודש יוני - בסימן הכנות לפסטיבל כרמיאל ביולי 2011
* ההכנות לפסטיבל בעיצומן...
פרטים על הפסטיבל מרוכזים באתר ארגון הרוקדים: תוכנית הפסטיבל, ההרקדות, המופעים, כרטיסים, הסעות לכרמיאל ועוד אינפורמציה חשובה שתאפשר לכם ליהנות מהפסטיבל.
לצד ההתרגשות גם ביקורת. רוקדים רבים הביעו את דעתם או את חוסר שביעות רצונם מהתוכנית הן בפורום בתפוז, הן באתר ארגון הרוקדים והן בפייסבוק... ביום חמישי תוכנית גדושה בשני האולמות בו זמנית לעומת דלות ההרקדות ביום רביעי... האם יש מקום בפסטיבל המחולות בכרמיאל גם לריקודים שאינם ריקודי עם, על חשבון ריקודי העם? האם השילוב של אולם רבין המוצלח אך המרוחק מאזור הפסטיבל הוא נכון?
היכנסו והביעו דעתכם בנושא.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2962 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תכנית הרקדות ריקודי עם בפסטיבל כרמיאלנעלה 21.6.11 
ברצוני לחוות דעתי על תכנית ההרקדות שפרסם ארגון המרקידים מנקודת מבט של מי שבאה בעיקר לרקוד ריקודי עם ישראליים - לא סלונים, לטיניים וכדומה, וגם לא הולכת להופעות בדרך כלל.
הרקדות היום שאינן הרקדות נישות (כגון עיוורים, נשים, ילדים) מרוכזות בעיקר ביום חמישי. ביום רביעי כמעט ואין הרקדה להגיע אליה. הרקדת המרקיד הצעיר יכולה אולי להיות נהדרת אבל למעט חברי המרקידים אף אחד לא יקום בשעה זו במיוחד. לעיוורים אנשים לא יבואו - כי היא מתקיימת מול התחרות. לא נשאר לנו שם הרבה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות4197 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי בית והפעם עם יואב אשריאלעטרה גולדרינג צור ועדי חבד 16.6.11 
הוא אכפתי, רגיש, בעל חזון ומלא אהבה. על ברכיו גדלו והתחנכו עשרות ואף מאות רוקדים ומרקידים. יואב אשריאל, המרקיד, היוצר והכוריאוגרף שהאמין ביכולות שלו ליצור יש מאין, בראיון מיוחד.
הוא נולד בשנת 1930 בקיבוץ רמת דוד והיה בין בניו הראשונים של הקיבוץ. חיידק ריקודי העם התחיל עוד בהיותו נער: "עוד בנערותי עזרתי לאבי, שהיה רכז ועדת תרבות בקיבוץ, לארגן מסיבות ומסכתות בחגים. בהמשך התחלתי בפעילות מגוונת של יצירה, הדרכת להקות מחול והפצת ריקודי עם". את דרכו האומנותית המשיך גם בצבא, ובשנים 1951-1950 שרת בצוות הווי נח"ל והדריך אלפי חיילים. שם גם הכיר את מירה ז"ל שהייתה הסולנית של הלהקה והפכה לרעייתו, שעליה אומר אשריאל, "עמדה לצידי ודירבנה אותי לאורך כל הדרך". אשריאל הכין מופעי ריקוד רבים, יצר ריקודים לבמה והדריך להקות מחול רבות וביניהן להקת "הפועל" תל-אביב, "פתח תקווה", "פעמי אביב" בתל-אביב ולהקת מועצת פועלי רמת גן.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות4997 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תחרות גלגל הזהבחני - ארגון הרוקדים 12.6.11 
"הנאה היא לדבורה למוץ צוף מן הפרח, ולפרח – להעניק לה מצופו.
כי הפרח לדבורה היא עין חיים והיא לו – שליח האהבה" (ג'ובראן חליל ג'ובראן)

"ערב של אהבת החיים" כך מדברי ראש עירית הרצליה הגב' יעל גרמן.
ואכן, ניתן היה לחוש במלוא העוצמה את אהבת החיים הנטועה בכל אחד ואחת מרקדני קבוצות הרוקדים על כסאות גלגלים. ולא נעלמו מעיני ערכי הנתינה ואהבת הזולת המפעמים בלבבות כל העושים במלאכה ופורצים החוצה לכדי הפקת ערב מדהים שכזה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3541 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

עיון ראשון בספרו של דן רונן - ריקודי עם בישראלידיד נפש 22.5.11 
לאחרונה יצא לאור ספרו החדש של ד"ר דן רונן - ריקודי עם בישראל. טוב שנמצא מי שחקר, ליקט וריכז את כל המידע בספר.
ניכר שהספר נכתב מתוך אמפטיה רבה לריקודי העם הישראליים, ואכן למדתי רבות מקריאה בו.
מעבר לסקירה של מקורות ריקודי העם, השפעת ריקודי העדות והמיעוטים ונושאים עיוניים חשובים אחרים, נוגע המחבר בלא מעט שאלות יסוד שיעניינו כל מי שריקודי העם חשובים לו. לעיתים הסכמתי עם הנאמר ולעיתים לא, אבל ללא ספק אלו נקודות הראויות לדיון.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות5203 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום חודש אפריל בפורומיםגבעה תלולה 6.5.11 
החודש חגג אתר "ארגון הרוקדים" 3 שנים מאז עלה לאוויר האינטרנטי. ברכות לאתר שגם שינה צורה והפך לידידותי יותר למשתמש. רוב תודות לכל העמלים על תחזוקת האתר על כל פינותיו הרבות.
תודה מיוחדת לירדנה מנהלת האתר על חידת התשבץ לרגל שלוש שנים לאתר:
בפינה "מדריך בנעלי-בית: פגישה עם יוצר" ערכו הפעם עטרה ועדי ראיון עם היוצרת והמרקידה גילה פז, שבין ריקודיה האהובים "קיסס" ו"גן חורפי" המוכרים לרובנו. גילה סיפרה על עצמה ועל יצירותיה, כמו על אהבתה לריקודי העם:
להזכירכם: באתר ארגון הרוקדים יש אפשרות חיפוש הרקדות לפי אזורים בארץ, או לפי שם המרקיד, או לפי יום בשבוע וגם אפשרויות נוספות.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2963 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי בית והפעם עם גילה פזעטרה גולדרינג צור ועדי חבד 25.4.11 
גילה יוצרת 'פז' של ריקודי עם
הפעם נפגשנו עם גילה פז, המרקידה אשר חיברה ריקודים שהפכו ללהיטים המובילים בכל ההרקדות ברחבי הארץ. גילה שופעת קסם אישי, נינוחות, נועם וצניעות. היא מתקבלת במחיאות כפיים על כל רחבות הריקודים. ריקודיה המיוחדים המסבים הנאה גדולה לרוקדים הם בעיקר "קיסס", "גן חורפי" ו"בשקט כזה".

גילה, היכן כל זה התחיל?
נולדתי בקיבוץ הדתי ניר גלים, וכבר בגיל שבע מצאתי את עצמי רוקדת ומופיעה באירועים בקיבוץ. לימים נישאתי ועברתי לגור במשואות יצחק. ילדתי שלושה ילדים, התגרשתי, נישאתי שוב, וכיום אני נשואה לשי ומתגוררת בהוד השרון. בדרך עזבתי את העולם הדתי. אני בוגרת מכון אדלר, מתפרנסת מקואוצ'ינג וקוסמטיקה, אך ממשיכה לעסוק באופן פעיל בריקודי עם בשביל הנשמה. הנה תקציר קורות חיים בנשימה אחת.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות5090 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אתר האינטרנט שלנו בן 3 שנים!ארגון הרוקדים 14.4.11 
בשמחה ובגאווה אנו מציינים שלוש שנים לאתר האינטרנט שלנו.
שלוש שנים של פעילות מתמדת ומגוונת, למענכם ובשבילכם.
אנו נושאים עיניים קדימה לפתח ולהתפתח על מנת להביא אליכם את המיטב.
השנה חנכנו את פינת "מרקיד בנעלי בית" ואת פינת "לא חבל על הבריאות", " שיפרנו את מדור "אז מה חדש",
הרחבנו את סקר הריקודים, שדרגנו את מנגנון חיפוש ההרקדות והצבנו הרקדות על גבי מפת ישראל.
בנוסף אנו מעדכנים את דף הפליירים שלנו מידי יום ובאמתחתנו רעיונות נוספים.

אנו קוראים לכם להצטרף אלינו, כל אחד על פי כישוריו ויכולותיו, לעשות למען כולנו, הרוקדים.

בואו לתמוך בנו, בשבילכם ולמענכם!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 3053 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום חודש מרץ בפורומיםגבעה תלולה 3.4.11 
חודש מרץ הוא חודש אדר, החודש בו חל חג פורים... חג שמח ורוקד, עם הרבה תחפושות. בהרקדות רבות התקיימה תחרות התחפושת היפה. היו שם תחפושות של שירי ריקודים, תחפושות מושקעות, פרסים ותמונות.....למה אין פורים פעמים בשנה?
באתר ארגון הרוקדים רוכזו הרקדות מיוחדות לפורים בטבלה לטובת הרוקדים –תודה למחול לשלום!
מעט מחוויות פורים מהפורומים וכמובן תמונות...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2433 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרהורי לב באשר לריקודי עםאורי גבעוני 8.3.11 
"לא משנאת המן אלא מאהבת מרדכי" , מופנה בעיקר למרקידים ולרוקדים ריקודי עם, בארץ ובתפוצות, מכל העמים, העדות והדתות.
כל מי שרוקד ריקודי עם יותר מעשר שנים ומעורה בנעשה ודאי שם לב לשינוי הרב שחל בתחום זה, הן לחיוב והן לשלילה. מצד אחד יש אולמות ממוזגים, נעלי ריקוד משופרות, ריצפת פרקט נוחה, מערכות שמע משוכללות, חניה נוחה וכיבוד מגוון אשר משפרים את התנאים לרוקדים. ואילו מנגד אנו עדים לבעיות כמו ריבוי יצירות של מרקידים בכמויות בלתי נתפסות ללא בקרה, הדוחקות הצידה ריקודי עבר הנחשבים "נכסי צאן ברזל" שנשמרו שנים, ווליום מחריש אוזניים המזיק מאוד לבריאות הרוקדים וכן בעיה של היווצרות קבוצות בהרקדות שדחקו את המחנה המשותף ששלט שנים במגוון הריקודים בהרקדות ושהיה במשך שנים רבות המאחד בין הרוקדים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות6481 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום חודש פברואר בפורומיםגבעה תלולה 3.3.11 
אז מה העסיק את הרוקדים החודש?


האם גל ההתייקרויות במשק צריך להוביל גם לעליה במחיר ההרקדה, או דוקא בגלל ההתייקרויות צריך להשאיר את המחיר הקיים? אייסמן פונה למרקידים להוריד את המחירים! רוב הרוקדים מסכימים איתו כמובן, ויש גם מרקידים שחושבים כך..... (ליאור דוד, אורן בכר) ומזמינים את הרוקדים לבחור הרקדות מוזלות ולהדיר רגליהם מההרקדות היקרות...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2714 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לא חבל על הבריאות?עדי חבד 2.3.11 
כולנו מכירים את הרגעים בהם עוצמת הווליום בהרקדה מתגברת למימדים מבהילים, עד כי בוקעים קולות צעקה ברחבי האולם מלווים בדרישה של הרוקדים להנמיך את הווליום לכדי עוצמה סבירה. רובנו הרוקדים מניחים - ובצדק - כי ווליום גבוה גורם למטרד, לאי נוחות, פוגם בהנאתנו מהריקודים ולפגיעה מתמשכת בשמיעתנו לטווח המיידי והארוך. ברם, נזקי השמיעה הם רק חלק מהנזקים הנגרמים לנו הרוקדים, ונוספים אליהם נזקים בריאותיים נוספים כפי שמתפרסם במאמרים רפואיים שונים בארץ ובעולם.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות3262 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום פורומים חודש ינואר 2011גבעה תלולה 6.2.11 
אז מה היה לנו החודש?
לכבוד ראש השנה לאילנות הושמעו בכל ההרקדות שירים ולהם ריקודים שמסמלים את החג: שירים על עצים, יערות, פריחות ועוד.
באחת ההרקדות הגדילו עשות ואף ערכו סדר ט"ו בשבט...
קראו את אשר כתבה מאיה גבע, "מלכת החתונות", המרקידה בהרקדת "גלגלדאנס" המיועדת לרוקדים עומדים ולרוקדים היושבים על כסאות גלגלים...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2745 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי בית והפעם עם משה תלם עטרה גולדרינג צור ועדי חבד 4.2.11 
הפעם נפגשנו עם אחד המרקידים היותר ותיקים והיותר ידועים בעולם ריקודי העם - עם משה תלם. משה תלם תמיד הצטייר בעינינו כאחד המרקידים השורשיים והמחוברים לאהבת הארץ, לעבודת האדמה ולכל היפה והטוב שיצרנו, לרבות תפיסת העולם של קולקטיביזם שיתופי, אהבת האדם ועזרה לזולת. תפיסה זו ליוותה אותנו עוד לפני ששוחחנו עימו לעומק ולפני שעמדנו מקרוב על אופיו. התחושה הזו רק הועצמה לאחר השיחה עימו, ולמדנו כי באמת מדובר באדם אמיתי המתפרנס מהחקלאות ועושה זאת באהבה רבה, אך מתקבל הרושם כי אהבתו לריקודי העם אינה נופלת ממנה ואולי אף עולה עליה. משה תלם הוא איכר עם נשמה של רקדן ואוהב את ריקודי העם ללא כל סייגים.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות5812 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

המרקידיואב ברתל 15.1.11 
מזה כמה חודשים מסתובבות שמועות עקשניות על מרקיד אחד, שחושב שהוא המרקיד.
אלה שכבר רקדו אצלו מתארים טיפוס משעשע, לא ממש מודע, שאפתן, שמתעקש ללמד ריקודים מקוריים שלו. מספרים שהוא חולם שתהיה לו קבוצה משלו, אבל חושד בכולם שמנסים לגנוב ממנו ריקודים....
נשמע כמו תיאור מדוייק של 85 אחוז מהמרקידים בארץ? יכול להיות. שני יוצרי תיאטרון ומחול החליטו לעשות מזה הצגה
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות4357 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרעשדורון גרין 7.1.11 
"איזה ריקוד זה?" שאלתי את זוגתי לריקוד עם הישמע מנגינת הפתיחה.
שת..ב..ל..לללל.... ראיתי אותה מניעה את שפתיה...
"איזה?" שאלתי שוב.
שת..ב..ל...לל...
"לא שומע" שאגתי בחזרה.

הריקוד התחיל, הרגליים זזו מעצמן והזכירו לראש על מה מדובר. עד סוף הריקוד הצליח התקליטור של המוח גם לחבר את האותיות שמלמלה זוגתי לשם המלא של הריקוד.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3136 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום פורומים חודש דצמבר 2010גבעה תלולה 30.12.10 
* חודש זה החל בחג חנוכה, חג שהיה אמור להיות מלא אור, שמחה, ריקודים ורקדנים שמחים.....לצערנו בדיוק פרצה השריפה הגדולה בכרמל ....והסוף ידוע. לבנו עם משפחות הנספים והפצועים.
ומה היה לנו החודש בפורומים?
* שוב עולה שאלת ריבוי הריקודים החדשים, מנקודות מבט נוספות.
האם ריבוי הריקודים החדשים עוזר לנו להאדיר את הריקודים שהפכו נכסי צאן ברזל?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2504 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי בית והפעם עם טוביה טישלר עדי חבד 19.12.10 

"בימים ההם אין מלך בישראל איש כטוב בעיניו יעשה...."
הפעם נפגשנו עם טוביה טישלר, אחד המרקידים והיוצרים המובילים בארץ, אשר הפך לשם דבר. פנינו אליו ובקשנו לשוחח עמו על עצמו כיוצר וכמרקיד וכן לשמוע את דעתו על מספר סוגיות המטרידות את הרוקדים והמרקידים כאחד.

טוביה, ספר קצת על עצמך וכיצד הגעת לתחום ריקודי העם...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 19 תגובותלצפיה בתגובות20076 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש נובמבר 2010 גבעה תלולה 1.12.10 
בסימן הכנות לחג החנוכה: השבוע חל חג האורים, חג מלא אור, הרקדות חגיגיות וגם.....סופגניות. באתר ארגון הרוקדים אספו וארגנו עבור הרוקדים את ההרקדות המיוחדות לחג בטבלה אחת. תודה לפלורנס ולדרור שלום. מרקידים שמעונינים להוסיף הרקדות לטבלה מוזמנים לעשות זאת דרך האתר.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2654 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדות נשים רוקדת דתיה 7.11.10 
הרקדות לנשים בלבד הפכו לחזון נפרץ במקומותינו.
כאחת שאוהבת לטייל ולהכיר הרקדות ומרקידות רציתי להודות להן ולהוקיר את פועלן למעננו - ציבור הנשים והנערות.
התכונות החשובות בהן ניחנות המרקידות הן:
מאור פנים - קבלת הרוקדת באהבה, וכפועל יוצא בסבלנות והבנה בלימוד הריקוד..
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות4606 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש אוקטובר 2010 גבעה תלולה 3.11.10 
אז מה היה לנו בחודש אוקטובר, סתם חודש בלי חגים ופסטיבלים, מרחשוון שכזה?

-בעית ריבוי הרקודים חוזרת בכל חודש מזוית חדשה. האם יש רוקד או מרקיד שיודע את כל הריקודים? כנראה לא... אבל אולי מיכל בכר או איריס כן יודעות? האם לשם כך צריך לנדוד בין כל ההרקדות?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3526 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי ביתעדי חבד 30.10.10 
"ריבוי הריקודים הוא נושא שיש לתת עליו את הדעת"
פינת "מרקיד בנעלי בית" עם יו"ר ארגון המרקידים, היוצר והמרקיד ויקטור גבאי


ויקטור גבאי, 49 , נשוי באושר למלי, אב לשלושה ילדים ומתגורר בבית צמוד קרקע מטופח בבית דגן.

כיצד התחברת לריקודי עם והיכן כל זה התחיל ?

נחשפתי לריקודי עם במסגרת תנועת הנוער העובד והלומד בה הייתי מעורב ופעיל מאד בהדרכה. מידי פעם היו מביאים אקורדיוניסט ( עזרא כדיר) ורוקדים לצלילי נגינתו. לאחר מכן המשכתי לרקוד במסגרת בית הספר – שם הדריך אותנו מישאל ברזילי. בשנת 82 עברתי קורס מדריכים במסגרת המדרשה החקלאית במחנה 80 עם תמר אליגון. בהמשך רקדתי בלהקת המחול של בת ים והתבקשתי לנהל את להקת המחול של מועצת הפועלים. ההופעה הראשונה שלנו הייתה בכינוס של מאות קציני צה"ל וזכינו לתשואות ולהערכה רבה.

היכן אתה מרקיד כיום ?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 4322 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

העלאת מחירי ההרקדה באוניברסיטת תא ארגון הרוקדים 8.10.10 
ושוב ההרקדה באוניברסיטת תל אביב הופכת להיות "החץ הפוגע" בראש המחנה המוביל להעלאות מחיר בהרקדות, וזה קורה כנראה ללא כל קשר למה שקורה בכלכלה ובמשק וללא כל התחשבות בריסון ובאיפוק בו נוהגים מרבית המרקידים ברחבי הארץ.

זכותו של כל רוקד לשלם כל מחיר שימצא לנכון, אך כדאי לעצור לרגע ולחשוב אם הלגיטימציה הזאת הניתנת להעלאת המחיר לא תביא בסופו של דבר לסחף של העלאות מחיר, דבר אשר יפגע בכל הרוקדים בכל רחבי הארץ ויפגע גם באותם אלה אשר ידם אינה משגת ואשר יקשה עליהם מאד לעמוד בכך.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 26 תגובותלצפיה בתגובות23838 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש ספטמבר 2010 גבעה תלולה 5.10.10 
חודש ספטמבר היה השנה חודש מרובה חגים, הרקדות חגיגיות לקראת השנה החדשה וגם ביטולי הרקדות עקב כך....
באתר ארגון הרוקדים דואגים דרור ופלורנס בעזרת טבלה מסודרת לעדכן את הרוקדים על כל השינויים בעקבות החגים. תודה לשניכם!

כעת הגענו לתקופת "אחרי החגים"... סימן להרקדות חדשות וכן הרקדות למתחילים. זו ההזדמנות להרחיב את מעגל הרוקדים!
הרשימה ארוכה. פרטים כאן:
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות4165 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול מס. 10 של ארגון הרוקדיםידיד נפש 19.9.10 
תחילת שנה היא זמן טוב להתחלות חדשות, אבל גם לחידוש פעילויות מוצלחות. לא יפלא איפה שבין כסה לעשור חידשנו את מסורת טיולי החינם של ארגון הרוקדים ויצאנו לירושלים לטיול בנושא יום הכיפורים. את הטיול הדריך בהתנדבות יצחק ועקנין, מורה דרך ורוקד המראה לנו בכל פעם פינות ומראות מפתיעים בירושלים.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3392 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פינת מרקיד בנעלי בית עדי חבד 5.9.10 
שיחה עם המרקיד רפי זיו

לפני מספר חודשים נפתחה הרקדה חדשה בהיכל הספורט של נס ציונה בניהולו ובהדרכתו של רפי זיו המוערך כאחד המרקידים והיוצרים המובילים בארץ . ההיכל עצמו מדהים באיכותו והוא ללא ספק אחד האולמות היפים בארץ בהם מתנהלים ריקודי עם. התנאים הסביבתיים יוצאים מהכלל לרבות נגישות גבוהה (כביש 431 ), מיזוג מדהים, כיבוד עשיר במשך כל הערב, חניה בשפע, תחזוקת אולם יוצאת מהכלל על ידי מנהל האולם ואנשי האחזקה, ניקיון סניטרי מופתי ועוד, שלא לדבר על הרפרטואר יוצא הדופן של רפי. מכאן שאין כל פלא שתוך זמן קצר יחסית הפכה ההרקדה בנס ציונה לאחת הגדולות והמובילות בארץ. בתאריך 14 בספטמבר מארח רפי זיו את הגבעטרון בהיכל הספורט בנס ציונה והחלטתי לשוחח עמו בנעלי בית ( נעלי ריקוד אם תרצו) לכבוד המאורע.

רפי, אתה בודאי ער להצלחה הגדולה של ההרקדה בנס ציונה – מה לדעתך תרם להצלחה הזאת ?
לדעתי חברו יחדיו מספר רכיבים; ראשית, תקופה ארוכה לא הייתה בנס ציונה הרקדה משמעותית. דבר שני, ההיכל בו מתבצעת ההרקדה הוא באמת יוצא דופן ומיוחד במינו. בנוסף יש לזכור כי מגיעים להרקדה רוקדים מאזורים שונים ברחבי הארץ - בהם אני מרקיד - וגם למרתונים שאני מקיים יש משקל, היות שגם מתוכם בחרו לא מעט רוקדים לבוא ולרקוד באופן קבוע בהרקדה הזאת. נוסיף לכל אלה את הניסיון התמידי שלי להקשיב לרוקדים ולתת מענה לציפיות שלהם – לדעתי כל אלה יצרו את ההצלחה הזאת.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות4873 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש אוגוסט 2010 גבעה תלולה 5.9.10 
מחול הונגריה, מחנה כייף 2010, מחול אירופה ועוד. תמונות וסרטי וידאו אפשר לראות בפייסבוק (מזמינה אתכם להתחבר אלינו ב-FACEBOOK).
רוקדים שביקרו בהרקדות בחו"ל מדווחים על החוויה לרקוד בחו”ל. להלן סקירה של "ההורה" (רוקד המכונה בפורום "הורה אילת") באמריקה הצפונית:
קישור
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות4068 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיכום מיוחד על פסטיבל כרמיאל בפורומים גבעה תלולה 22.8.10 
סיכום מיוחד על פסטיבל כרמיאל בפורומים

בפעם ה-24 התקיים פסטיבל המחול של כרמיאל. שלושה ימים, 80 מופעים, אלפי רקדנים במתחמים שונים והרבה ריקודים. גם השנה, אלפי מבקרים פקדו את העיר, חלקם צופים, חלקם מרקידים והרבה רוקדים. גם השנה, במלאת כמעט חצי יובל להיווסדו, נשמע די מבהיל הבילוי בחוץ, בחום ובלחות של יולי, עם עוד המון תושבי ישראל ואורחים מחו"ל הרוקדים "אני נולדתי לשלום" ו"ארץ, ארץ, ארץ". אז למה ואיך מצליח פסטיבל המחול כרמיאל להיות מוקד עליה (שלא לומר צעד תימני) לרגל כל שנה? מהו סוד הקסם של ההרקדה ההמונית הזו? בסיקור עיתונאי...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות4619 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה חופשית - קפה ג\'ו - ביג קסטינה עדי חבד 16.8.10 
בפסטיבל כרמיאל ניגש זוג חביב לעמדת המודיעין של ארגון הרוקדים והציג את עצמו כאורי ( חולם מלא) ויאיר . הם סיפרו על הרקדה חופשית המתקיימת בחודשי הקיץ במרכז המסחרי "ביג" בצומת קסטינה.
כשביקשו לדעת כיצד ניתן לפרסם את ההרקדה המתקיימת שם, עניתי להם כי נשמח מאד לתת להם את הסיוע הזה, כשם שאנו נותנים אותו לכלל המרקידים כשרות חינמי שנועד להנאתם של הרוקדים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות4532 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תעודת הוקרה לארגון הרוקדים בפסטיבל כרמיאלארגון הרוקדים 29.7.10 
במסגרת פסטיבל כרמיאל 2010, נערך ביום חמישי ה-29/7/10 אחרי הצהרים, מפגש מרקידים בבריכת השחייה בכרמיאל.
לטקס זה הוזמנו בכבוד רב גם נציגי "ארגון הרוקדים".

עדי חבד, יושב הראש של "ארגון הרוקדים" קיבל שבחים רבים מויקטור גבאי יו"ר "ארגון המדריכים" על פעולות ארגונו לטובת הרוקדים.

כאן בתמונה מעניק ויקטור לעדי תעודה הוקרה אל מול קהל המדריכים לפני הסעודה הגדולה.
(צילום: דב אורבך)
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות4221 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הפינה של אוריאורי גבעוני 24.7.10 
בפינה זו יפרסם אורי מדי פעם סיפורים קצרים להנאתכם. הנכם מוזמנים להגיב.

הטמבל והחכם
בבית הקפה של עיירה אחת נהגה קבוצת אנשים לצחוק על חשבון הטמבל של העיירה. המסכן, לא חכם במיוחד, היה חי מנדבות ולפעמים מאיזו עבודה קטנה מזדמנת. כל יום היו קוראים לו לבית הקפה והיו נותנים לו לבחור בין: מטבע שערכו - 5 ופיזית הוא גדול, לבין מטבע אחר שפיזית הוא קטן, אבל ערכו - 10.
תמיד האיש היה בוחר במטבע הגדול בשמחה, והיה ממשיך בדרכו.
יום אחד, בחור שהסתכל מהצד, שאל אותו:
האם לא שמת לב שהמטבע הקטן - שווה יותר ?
ה"טמבל" השיב לו:"כן, אני יודע, אני לא כל כך טיפש. אבל אם הייתי בוחר במטבע הקטן, היה נגמר המשחק ולי הפרנסה..."
הסיפור הזה היה יכול להיגמר כך, כסתם בדיחה, אבל אפשר להוציא ממנו כמה תובנות:
* מי שנראה טמבל לא תמיד הוא כזה (מי היו הטמבלים האמיתיים בסיפור הזה ?)
* הסתפק במה שיש לך ! ! שאיפה ללא גבולות וללא מעצורים יכולה לגרום להפסקת ההכנסות.
* ההנאה הגדולה ביותר של אדם חכם היא להראות שהוא טמבל מול טמבל שמנסה להראות חכם.......
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות5853 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

What\'s New in the Israeli Forums July 2010?Givaa Tlula 4.8.10 
This month was marked by festivals and Israeli folk dance camps: the Toronto IsReal Dance Festival, the Czech Dance Festival, England’s Machol Europe, Mechol HaShalom, France’s Hora Or, Belgium’s BeYachad, and others. Israel dancing is all over the world map! The highlight of these festivals is the three days of Karmiel Festival.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות6222 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש יוליגבעה תלולה 27.7.10 
אז מה היה לנו בחודש יולי?
היה זה חודש בסימן פסטיבלים ומחנות ריקודי עם ישראליים: פסטיבל טורונטו, מחול צ'כיה, מחול אירופה באנגליה, מחול השלום, הורה אור בצרפת, מחנה ביחד בלגיה, ואולי עוד... ישראל על המפה העולמית! וכמובן – גולת הכותרת: שלושה ימים של פסטיבל מחולות בכרמיאל...
קישור
קישור
קישור
קישור
קישור
בפורום "הורתנו" סופרים לאחור עד לפסטיבל, והנה אנחנו כבר או-טו-טו שם.............
קישור
כרגיל אורחים רבים מגיעים מחו"ל לפסטיבל, ביניהם יוצרים רבים: מלי ומשה ליפסון (הפרי שלך, אישה על החוף, ימי התום, אתה לי ארץ, כנטות היום, לנצח בני, שער החיים), שמוליק גוב ארי (אילת, איזו שמש מבורכת, אהובתי בת חמישים, חושב עלייך, יא טייר, שגעון האהבה, ישראל היפה), ישראל יעקובי (אבא שמעון, אגדלך, מטר, שופני, ראפ תימני), ניר דור (פרח נדיר, ציפור מטורפת) מאור בן עמי ועוד. אפשר היה לפגוש אותם בהרקדות שונות, למשל אצל יום טוב אוחיון ברעננה, יגאל טריקי בחולון, רויטל גולן בפתח תקוה, שמעון עשור בגן נחום, במרתון של רפי זיו בגבעת ברנר, אצל אבנר נעים בירושלים, אייל עוזרי בהדר אפקה ועוד. היו אלו מפגשים מרגשים, הזדמנות וחוויה לרקוד עם יוצרים...... אכן ריח של חגיגה באוויר......
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות4007 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

What\'s New in the Israeli Forums June 2010?Givaa Tlula 20.7.10 
Thank you for all the positive comments about last month’s summary.
Tapuz presented a number of interesting topics:
1. A person new to dancing wanted to know more about the creation of new dances. Who decides it is time to create a new dance? Who determines who will actually create the new dance? What determines which dances will reach the harkadot? Why there are so many new dances? Veteran dancers provided some detailed, interesting answers.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 3880 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש יוני 2010 גבעה תלולה 1.7.10 
תודה לכל המברכים והמפרגנים על הסיכום מהחודש שעבר.
ומה היה לנו בחודש יוני בפורומים?
בתפוז הועלו מספר נושאים מעניינים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות4055 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

Israeli Dance in PolandGivaa Tlula 25.6.10 
I have a friend on facebook, Kinga Kalupa, who dances Israeli dance in a group of Polish people, most of whom are not Jewish; they love to dance Israeli dances, dance twice a week, and go to any Israeli dance camp held in Europe. Last October they had an Israeli dance camp in Poland and invited Kobi Michaeli. They hope have a camp again this year.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 3921 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

גם בפולין רוקדים ריקודי עםגבעה תלולה 25.6.10 
יצרתי קשר דרך הפייסבוק עם רוקדת פולניה הרוקדת ריקודי עם ישראליים.
קינגה (Kinga Kalupa) היא רקדנית פולניה הרוקדת ריקודי עם ישראליים בקבוצה של פולנים בורשה (רובם אינם יהודים), אשר אוהבים לרקוד ריקודי עם ישראליים.
יש להם פורום המנוהל בפולנית ובקרוב יתורגם לאנגלית ואולי גם לצרפתית.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות5742 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל עמים בטולוז שבצרפתמורגן 16.6.10 
מידי שנה מתקיים בעיר טולוז פסטיבל עמים בו כל המדינות הזרות מגיעות כדי להציע את לימוד השפה שלהן וכדי ללמד את הריקוד המסורתי שלהן.
כהרגלה, הקהילה היהודית בטולוז השתתפה בפסטיבל זה.
השנה נתבקשתי לעזור ולתרום להצלחת היום הזה שבו אנחנו בעצם מפרסמים את עצמנו לקהל שלא מכיר אותנו, או לקהל שכן מכיר ומתעניין בלימודי עברית ובריקודי עם ישראליים.
בפסטיבל הדגימו רוב המדינות את הריקוד המסורתי שלהן.
.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות3452 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מה חדש בפורומים? סיכום חודש מאי 2010 גבעה תלולה 28.5.10 
אז מה היה לנו?

הרקדות מיוחדות לשבועות נמשכו לאורך כל השבוע: הרבה לבן, גבינות, יין וריקודים...
טבלה ידידותית, מפורטת של הרקדות לשבועות פורסמה באתר ארגון הרוקדים בעזרתו של דרור שלום.
הרקדת שבועות מיוחדת התקיימה בכפר הירוק בניצוחו של גדי ביטון, אשר בלחץ הרוקדים היתה חינמית. (ואולי בגלל זה גם צפופה...). לפי הדיווחים היתה הרקדה מאורגנת, שמחה ורועשת, מלווה בהופעות של זמרים. פירוט מלווה בתמונות מאת איריס נמצא באתר של גדי ביטון.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות4231 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל המחולות הארצי לנכים על כסאות גלגלים ורד עטרה ועדי 15.5.10 
נתחיל מהסוף: זו הייתה פשוט חוויה מהממת, מקסימה ומרגשת במידה יוצאת דופן !

חברי ארגון הרוקדים הוזמנו לבקר בפסטיבל המתקיים מידי שנה על ידי עיריית הרצלייה, ואכן קבוצת חברים הגיעה לפסטיבל. עבור חלקנו זה היה המפגש הראשון עם הפסטיבל, בעוד שאחרים בקרו בו בעבר. ברם, על דבר אחד הסכימו כולם: הפסטיבל השנה היה מרהיב ביופיו, מאורגן בצורה יוצאת מהכלל, מאובטח על ידי משטרת ישראל ואנשי בטחון – אך בעיקר היה עשוי עם כל הלב ולא נחסך דבר מהמשתתפים ומקהל הצופים הגדול.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות4131 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה חדשה בניו יורק גבי 22.4.10 
"ויוציאנו ממצרים ביד חזקה ובזרוע נטויה" – כך קראנו השנה בהגדה, כמו בכל השנים שעברו. אך השנה למשפט הזה יש סיפור משלו, סיפור שמסופר בכל בית-אב שרוקדים בו ריקודי-עם.
קם לו מדריך חדש "והרים" לנו הרקדה חדשה:
רצפת עץ משובחת, ריקודים המתאימים לכולם, קצת נוסטלגיה, קצת שורות, קצת שירי ארץ ישראל הישנה והטובה וכמובן גם שירים לריקודים חדשים
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3665 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

Israel 2010: A Whirlwind of Israeli DanceRick Rosen 14.4.10 
A highlight of our trip this year to Israel included the opportunity to dance at several venues. Arriving on Friday February 19th, we were able to get to the beach the next day and enjoy the first few hours of dancing on the blacktop behind the Renaissance Hotel in Tel Aviv, aka “Hatayelet.” It was a bright and beautiful day with a large crowd strolling, playing volleyball and paddle ball. What a great way to begin our vacation! Monday evening we went to Batya Kronenberg’s session at Country Club Migdalay Tel-Aviv in Nachalat Yitzhak. My wife had discovered Batya’s group a few years ago when she and four friends came to Israel on an IDF tour - that’s the Israeli Dance Fanatics. The group came and danced in 7 different places in 9 days! My wife, Jani, thought I would enjoy Batya’s session, too. Upon arrival, we were surprised to get a 1 shekel discount for coming as a couple. Batya was visiting her son in NY that week, but her protégé led the session with easy to follow instruction, despite our limited knowledge of Hebrew. Sivuv, regel yamina, we followed the movements pretending to understand the words. The instruction for beginners began at 7:30 and was a good warm-up; the room rapidly filled with more experienced dancers as the evening progressed. The gym facility was quite nice, well lit and with a seating area of grandstands for those who preferred to watch. What was especially nice for us was the intermediate instruction that began about 8:30. We were able to enjoy some of the circle and couple dances and the couple dance instruction, too. We left at 10:30 PM, as our arranged taxi driver was there to take us back to Yafo.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3812 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חדש! בלעדי! יש סוציומטים בקרבנוידיד נפש 5.3.10 
רוקדים רבים אוהבים להתמקם באופן קבוע באחד המעגלים, בין אם במעגל הפנימי ובין אם במעגל החיצוני.
אני נמנה על אוהבי המעגל החיצוני והודות למיקומי זוכה להסתכל בבני המעגל הפנימי. חלק מהפנימאים רוקדים יפה ונכון ומאפשרים למי שאינם שולטים בריקוד להעתיק ואילו חלקם... אללה ירחמם! רק השד יודע מדוע הם בוחרים להיות שם. בכל אופן עיני אינה צרה בפנימאים הפחות מוכשרים. רוצים להיות במרכז - שיבושם להם.
אלא מה?

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3368 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אמת בפרסוםרוקדת מהדרום 2.3.10 
לאחרונה נתקלתי בתופעה שחוזרת על עצמה ולא פעם.
הפעם החלטתי להגיב בתקווה שהמרקידים יקחו לתשומת ליבם ושמקרה שכזה לא יישנה.

במוצ"ש של פורים נכחתי במרתון במכללת קיי בבאר שבע עם המרקיד רפי זיו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3286 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה ברעותדורון גרין 12.2.10 
שנים אני מכיר את רחלי (שם בדוי).
שנים שהיא מגיעה מאזור מודיעין להרקדות באזור השרון. בתחילה רק חלמתי לרקוד איתה, אחר כך, כשניתנה לי ההזדמנות, פישלתי ועשיתי במכנסים מהתרגשות...
"יש גם מועד ב'" אמרה רחלי והשאירה לי את הדלת פתוחה...
מאז עברו כבר כמה שנים. עברתי כמה השתלמויות ואספתי כמה תעודות הצטיינות אצל לא מעט רקדניות צמרת בשכונה....
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3438 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אשה יפה דורון גרין 29.1.10 
בהרקדה שנערכה אתמול אצל רבנו שוכר, הגיע במהלך סבב הזוגות תורו של הריקוד "אשה יפה" .
שלא בכוונה, ואולי בגלל שזוגתי לריקוד היא אשה יפה, לא נזהרתי מספיק בהפעלת לחץ מתון בקטע שבו צריך להצטופף בטן מול בטן...
אחרי מספר נענועי אגן ניסינו להיפרד, אך לשווא. בטננו דבקה אחת לשנייה ללא יכולת להיפרד. כך מצאנו את עצמנו רוקדים את כל הריקוד בצמידות מגונה כשכל הרוקדים הסובבים אותנו לוטשים עיניים ומופתעים.
בתום הריקוד, כשאנו דבוקים בטן אלי בטן, בצענו הליכה זוגית אל מחוץ לרחבה על מנת לחפש ישועה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 13 תגובותלצפיה בתגובות14172 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חגיגה מרוקאית של עופר אלפסי עדי חבד 10.1.10 
השבוע ביקרנו בחגיגה המרוקאית שארגן עופר אלפסי בהרקדה המתקיימת מידי יום א' במרכז הספורט אביב (פרטים להגעה באתר ארגון הרוקדים).
התקבלנו בחמימות רבה מאד על ידי עופר ואנשי צוותו ( בתוכם הילה תבור) אשר עמלו מאד והכינו תפאורה מרשימה ביותר, בסגנון מרוקאי.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 4726 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

בת ים: חוג חדש לרוקדים בכסאות גלגלים ורד, ארגון הרוקדים 1.1.10 
חוג חדש לנכים בכסאות גלגלים נפתח בבת ים. החוג בהנחיתם של ציפי ועדי אתירם נפתח ב-1/11/09, אבל הפתיחה הרשמית היתה בחנוכה. האירוע צוין בטקס מרשים שנערך במרכז הפיס הקהילתי, אולם ספורט "הבונים" שבבת ים.

ביקרתי באירוע זה והתרשמתי מאוד מהאוירה המיוחדת שליוותה את האירוע. פני הרוקדים, הן העומדים והן היושבים, קרנו מאושר לנוכח הקהל שהגיע לחגוג איתם. הערב היה מאורגן בצורה מופתית למרות ההתרגשות שניכרה היטב.

האירוע בהנחית עדי אתירם נפתח בברכות לרגל פתיחת החוג. ברכו: איציק דריקס (סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה), הגברת אסתר פרון (סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך) וכן עדי אתירם, אשר קרא את ברכתו של חבר הכנסת אילן גילאון - יו"ר השדולה בכנסת לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים- שנבצר ממנו להגיע.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 3416 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

בקור בהרקדה של מוטי מנחם בבית דני עדי חבד 22.12.09 
הפעם בקרנו בהרקדה החדשה יחסית של מוטי מנחם המתקיימת בימי חמישי בבית דני שבדרום תל אביב.

התקבלנו בצורה חמימה מאד על ידי מוטי והצוות המלווה אותו בנאמנות ; תמי(שוגר), הילה ונטע.

הגענו בשעה בה רקדו עשרות זוגות בהנאה רבה מהרפרטואר אשר הורכב בקפידה רבה על ידי מוטי מנחם וכלל ריקודי אמצע הדרך יפהפיים ושורה של ריקודים חדשים מהטובים שבהם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות5192 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מסיבת חנוכה וכנס מחולות ארצי עדי חבד 17.12.09 
השבוע ביום שני, חול המועד של חג החנוכה, השתתפנו במסיבת חנוכה ובכנס מחולות ארצי של רוקדים נכים על כסאות גלגלים וכן של ילדים וצעירים בעלי צרכים מיוחדים.
לכנס המחולות הגיעו רוקדים מכל החוגים בארץ; הרצליה, הוד השרון, ספיבק רמת גן, נס ציונה, בית הלוחם ת"א, בת-ים , חיפה וראשל"צ.
כמו תמיד, היה שוב מרגש מאד לראות את השילוב של הרוקדים היושבים בכיסאות גלגלים ואיתם ולצידם הרוקדים העומדים, המשתתפים בחוגים רגילים לריקודי-עם.

השילוב בין רוקד יושב בכיסא גלגלים לבין רוקד עומד יוצר הדדיות ויחס חברתי ואנושי מיוחד וכן מעניק לכולם הרגשה נפלאה – כאשר לא אחת נוצרת בין הרוקדים גם חברות אמיצה יותר – מעבר לריקודים המשותפים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות4117 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול מספר 9גבעה תלולה 24.11.09 
ביום "חורף" שטוף שמש נעימה יצאנו לטיול התשיעי שאורגן ע"י ארגון הרוקדים בניצוחו של ידידנו הרי וחבורתו המופלאה ובהדרכתו המקסימה של יצחק ועקנין. הטיול נערך בפארק עדולם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות3351 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מתכוני רוקדים מטייליםגבעה תלולה 24.11.09 
מתכון לבראוניז
מצרכים:
300 ג` שוקולד מריר
200 ג` חמאה / מרגרינה
3/4 1 כוס סוכר חום
170 ג` קמח (כוס ורבע)
4 ביצים
וניל מאיכות טובה
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2248 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מי רוצה להיות מיליונר?ידיד נפש 6.11.09 
מעת לעת גואה המתח בקרב האחראים על אתר האינטרנט של ארגון הרוקדים.
השאלה הגורלית תלויה בחלל.
הלחץ גובר.
נצליח או נחמיץ, זו השאלה.
הרגע מתקרב.
האצבעות דרוכות.
נסיון לא זהיר עלול להכשיל את הכל.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2578 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה פתוחה במוצאי שבת בחוף הקשתות באשדודעדי חבד 12.10.09 
הפעם הגענו כנציגי ארגון הרוקדים להרקדה הפתוחה בחוף הקשתות באשדוד.
העיר אשדוד היא אחת הערים המובילות בארץ המשקיעה אמצעים רבים בשילוב ריקודי עם בבתי הספר, ואת פירות הפעילות הזאת קוטפים על רחבת הריקודים – שם מחוללים עשרות צעירים אנרגטיים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות8052 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הצבעה ברגליים - ניצחון השפיותבנצי רז 10.10.09 
הארוע בקיבוץ דליה הוכיח מעל לכל ספק כי חובבי המחול הוותיקים ואוהבי הריקודים הישנים יודעים לבחור היטב היכן לרקוד !
לא הייתי בתחילת הארוע (אני תלוי בטרמפים) ולכן אינני יכול להעיד על תחילתו.
בהרקדה נכחו מעל 800 איש, חלקם מוזמנים, מרקידים, אנשי המדור לפולקלור, רקדנים ונגנים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3397 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הוקרת תודה רחלי גילעד 25.9.09 
לעדי חבד יו"ר ארגון הרוקדים,


הנדון: הוקרת תודה

ברצוני להביע בזאת את תודתי והערכתי הרבה על העזרה ושיתוף הפעולה בהשגת אולם ראוי לחוג ריקודי עם לנשים, המתקיים בראש העין.
במשך כשלוש שנים מתנהל החוג בהדרכתי, ומשתתפות בו באופן קבוע עשרות רוקדות.
עד לאחרונה פעל החוג באולם אשר תנאיו הפיסיים אינם מתאימים לקיום פעילות ריקודי עם כדוגמת החוג שלנו, אשר הולך וצומח
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3597 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

השלומיאל דורון גרין 16.9.09 
איש לא ניגש למרקיד!
איש לא טרח להעיר!
איש לא הרגיש.

שמעון שוכר, המרקיד המהולל של תימניות השרון, לבש את חולצתו החדשה אשר קיבל ממעריציו ליום הולדתו הקרב ל-52 בגאווה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3092 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

עמדת ארגון הרוקדים בעניין מחיר הכניסה להרקדות ארגון הרוקדים 6.9.09 
בימים אלה הגיע אלינו מידע על כוונה מצד חלק מהמרקידים להעלות את מחירי הכניסה להרקדות.
כך למשל, בפורום ריקודי עם ב"תפוז" פורסמה ידיעה על הכוונה להעלות מחירים (בלון ניסוי של מאן דהוא) והיא זכתה לביקורת נוקבת ולהתנגדות מקיר לקיר מצד כל הרוקדים הכותבים בפורום שהתנגדו להעלאת מחיר בתקופה בה אנו מצויים.
ערכנו השוואה בין עליית מדד המחירים לצרכן לבין העלאות המחיר בהרקדות במשך השנים והגענו למסקנה כי המחיר הנהוג כיום של 25 ₪ עדיין גבוה ממה שהיה אמור להיות - אילו הייתה התאמה בין עליית מדד המחירים לבין מחירי ההרקדות
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות6647 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

A Veteran Dancer’s Viewpoint of Karmiel Festival 2009 Danny Ben Shitrit 29.8.09 
The three days of Karmiel Festival have come and gone; the annual celebration has been concluded. Festival organizers can show signs of relief while they look backward with pride. Indeed, there is a lot to be proud of! The festival went off safely and soundly with the teams assigned to the various activities performing their tasks in the best possible manner. The hundreds of thousands of visitors, who filled the town, undoubtedly enjoyed a charming, well maintained and welcoming place, a place where Karmiel citizens lived serenely in concert with the festival. We know that three days in which a town is packed with so many dancers and visitors are not to be passed at ease. The festival brings with it a whole host of problems: sufficient parking, augmented municipal control, access limitations, huge queues in shopping centers, and frequently, the unbearable noise of dance sessions lasting until dawn. At the same time, three days of festivities stimulate both the day and night life of the town and boost the local economy. Karmiel providers and residents deserve our appreciation for their endurance and understanding. For their efforts, Karmiel Festival positions the town of Karmiel as the Capital of Dance and Folk Dancing in Israel.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2509 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תחרות קריוקיארגון הרוקדים 28.8.09 
בהצלחה לרוקד הוותיק אורי אטלן בתחרות הקריוקי
חלקנו בודאי זוכר את הופעתו של אורי אטלן בתחרות כוכב נולד ואת התקדמותו הנאה בשלבי התחרות.
אורי, צעיר בן 75, רוקד ריקודי עם מזה עשרות שנים ונותן את קולו בזמר מעת לעת בערבי שירה וקריוקי וכן בתחרויות זמר שונות.
בשבועות האחרונים משתתף אורי בתחרות לזמרי קריוקי המתקיימת בערוץ המוסיקה (24) – ואף הגיע לשלב הגמר.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3709 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פנינו לאן? מחשבות והצעותיאיר אסודי 20.8.09 
ועכשיו בשעה שכזאת, מתגנבות מחשבות מטרידות...
זה זמן מה שמקננת במוחי מחשבה לגבי ההתנהלות הרפרטוארית בהרקדות בארץ ובחו"ל, ובפרט במשגב ובכרמיאל, בהרקדות של דורית ואיתן מזרחי, שם אני רוקד בהנאה רבה עם זוגתי.
היות שאני וזוגתי מרגישים נפלא בהרקדות מבחינת קצב הלימוד, איכות הלימוד, הרפרטואר, החברה והמרקידים, אני חש בנוח להפנות זרקור לתחום אחד בהרקדות שמפריע לי:
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות6291 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

וכרמיאל רוקדת ואיננה ישנה חבל שפסטיבל כזה רק פעם בשנה..סופרוומן 10.8.09 
השנה כבר היה ברור לי שלא אסתפק ביום האחרון של הפסטיבל כבפעמים הקודמות, ושמתי פעמיי למחוז חפצי כבר ביום שלישי בשעות הלילה.
אמנם הגעתי עייפה, אבל ספגתי אוירה ועשיתי "חימום" קליל אצל "המרקיד הצעיר" בהפקת ליאור דוד, יוזמה משובחת של מארגני הפסטיבל השנה לתת במה למרקידים הצעירים, חבל בשבילי שלא הצלחתי להישאר שם איתם עד השעות הקטנות של הבוקר,
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3162 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל כרמיאל 2009 – סיכום מנקודת מבטו של רוקד ותיקדני בן שטרית 9.8.09 
שלושת ימי הפסטיבל חלפו להם, החגיגה השנתית הגדולה הגיעה לסיומה, מארגני הפסטיבל פלטו אנחת רווחה והביטו לאחור בגאווה. ואכן יש להם במה להתגאות: הפסטיבל חלף בשלום, הצוותים המופקדים על הפעילויות השונות עשו את מלאכתם בצורה טובה ביותר, מאות אלפי המבקרים שגדשו את העיר כרמיאל נהנו ללא ספק מעיר יפה, מטופחת ומאירה פנים, תושבי העיר למדו לחיות עם הפסטיבל בשלום, הם יודעים ששלושת הימים בהם גודשים את העיר עשרות אלפי רקדנים ומבקרים הם ימים לא קלים עבורם. יש להתמודד עם בעיות חניה, פיקוח עירוני ומשטרתי מוגבר, הגבלת תנועה ברחבי העיר, תורים עצומים במרכזי הקניות ובעיקר הרעש הבלתי נסבל של ההרקדות עד אור הבוקר. פרנסי ותושבי העיר, הראויים לכבוד והערכה על הקרבתם, מבינים את חשיבותו של פסטיבל כרמיאל למיתוגה של העיר כבירת ריקודי העם והמחול בישראל. שלושת ימי הפסטיבל מעוררים את חיי היום והלילה של העיר ומוסיפים מרץ לחיי הכלכלה של העיר.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות3239 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריקודי העם לאן?דני בן שטרית 9.8.09 
לפי הערכות זהירות יש כיום בישראל כ- 400,000 רוקדי ריקודי-עם, הרוקדים ברחבי הארץ במגוון הרקדות בהן מחוללים החל מעשרות בודדות של רוקדים ועד למאות רוקדים, שלא לדבר על מרתונים שבהם מתקבצים גם מעל לאלף רוקדים.

לדעתי, התופעה הזו של ריקודי עם אין לה אח ורע ברחבי העולם. ריקודי העם הישראליים נפוצים ברחבי הגלובוס הודות לפעילותם המבורכת של ארגון המרקידים בארץ ובתפוצות.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 11 תגובותלצפיה בתגובות10799 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

דתות בירושלים – עדות ומיעוטים בעיר העתיקהדני בן שטרית 21.6.09 
לטיול מספר שש שאירגן הרי כוריאל הנמרץ שלנו הצטרפנו הירושלמים שבחבורה: סימה ונילי שלומי, ואורי ועוד חברים ששאלו את עצמם מה יכול יצחק ועקנין המדריך לחדש לנו בירושלים, הן אנחנו כירושלמים ותיקים מתייצבים כל שני וחמישי בסמטאותיה של העיר העתיקה ותרים בעינינו אחר השינויים שחלו בה ומייד יכולים להצביע עליהם, השתתפנו בסיורים רבים בכל מיני מסגרות ומה נוכל ללמוד מהסיור של ארגון הרוקדים? ניסינו והתבדינו, איציק הדריך וחידש לנו דברים רבים.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות4440 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ניחוח החציר בהרקדה בבית זרעעדי חבד 2.6.09 
במסגרת תוכנית הביקור בהרקדות ברחבי הארץ הגענו השבוע ביום שני להרקדה של ספי אביב בבית זרע.
ההרקדה מתקיימת באולם מרווח (חדר האוכל של הקיבוץ) ומתאים מאד להרקדה; רצפה חלקה ונקייה (מרצפות), שירותים נקיים ומתוחזקים, כסאות לישיבה סביב, שולחנות המאפשרים ישיבה בחברותא ושיחת חברים, מיזוג טוב מאד, כל סוגי השתייה הקרה והחמה (אפילו סודה מהברז), כיבוד קל, ובקיצור - כל התנאים הסביבתיים שיאפשרו קיום הרקדה מהנה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2469 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ביקור חברי הארגון בהרקדתו של יואב בשן בנשרחנן ריימן 20.5.09 
אתמול (יום ב' 18.5.09 ) היגענו לביקור בהרקדתו של יואב בבית עובדי חברת החשמל בנשר שליד חיפה.
ההרקדה היא הרקדת זוגות, עם "מפרצי" מעגלים (2 הפסקות קצרות לריקודי מעגל מיוחדים), עם רפרטואר מגוון (ומשולב היטב) של ישן וחדש, הרקדה זורמת וכייפית, באוירה נעימה וב"תנאים סביבתיים" מצוינים: חניה חינם ובשפע, רצפת קרמיקה נוחה, גישה נוחה (גם לנכים), מעליות חבל"ז (ההרקדה בקומה שניה), שירותים "בית מרקחת", פינת שתיה חמה וכיבוד "בסגנון ביתי" (באדיבות אבא ואמא של יואב, נו מה ?) מיזוג מאוזן, ווליום בעוצמה הנכונה, הריקודים במהירות הנכונה (לא "צב" ולא "ארנב").
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות4867 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לרקוד עם כוכביםדוד יהל - לימור דרי 19.5.09 
ריקודים אינם נחלתם הבלעדית של "סלבס" בתוכניות טלויזיה....

לרקוד עם נכים ריקודי עם זאת חויה של התרוממות רוח, חברות שנרקמת, שמחה שמתעוררת, פעילות ספורטיבית בריאה ותחושות נוספות שרק מי שנוטל חלק בחוויה מיוחדת זו יכול לחוש ולהעביר הלאה, ואין די במילים כדי לתאר....
הריקודים נרקדים בזוגות, כאשר הנכה יושב בכיסא הגלגלים ולצידו רקדן עומד. הריקוד נבנה במיוחד לנכים ומותאם ליכולת הכיסא בשילוב הרקדן העומד.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 11 תגובותלצפיה בתגובות12884 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סקר ריקודים - מאחורי הקלעיםyard 16.5.09 
סקר ריקודים חדש הושק באתר ארגון הרוקדים. בימים הקרובים מן הסתם נשמע על כך רבות, נדסקס, נשאל, נברר, נתעדכן, נגיע אל רבים מכם, הרוקדים והמרקידים ונבקש מכם להתחבר לאתר, להיכנס למערכת ההצבעה המשוכללת ולסמן כל ריקוד שתחשבו לנכון שהוא ראוי להירקד בחוגים לריקודי עם. אני רוצה לקחת אתכם קצת אל מאחורי הקלעים, אל הישיבות האינסופיות שנערכו בשנה האחרונה, רובן סוערות וארוכות, אל הדיונים האינסופיים, אל הבירורים, איסוף האינפורמציה הרבה, התשאולים, התחקורים, הטלפונים, החששות, ההתלבטויות האישיות, התהיות כיצד להתמודד עם פרויקט בסדר גודל כזה. כיצד להגדיר נכון את מטרתנו, איך בכלל לגשת לביצוע פרויקט בסדר גודל כזה.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות3926 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לכל אחד יש את עין כרם שלויצחק ועקנין 8.5.09 
כפר ציורי וקסום הוא עין כרם, חבוי בהרי ירושלים. כפר פסטורלי אשר לאחד יזכיר נופי פרובנס ולאחר את טוסקנה. אין ספק שעין כרם הצליחה עד היום, למרות לחצי כרישי הנדל"ן, לשמר את צביונה המסורתי, המקראי, הכפרי והבינלאומי. שמות רבים ניתנו לכפר לאורך השנים מאז ימי המקרא, סיפורים רבים שזורים כאן, סיפורי אוצרות טמונים, סיפורים אישיים נוגעים ללב וכמובן, סיפורי אהבה ומלחמות. נשמע את סיפורו של היהודי העשיר שהתנצר ותרם את עושרו לכנסיה, ומה קרה ליהודיה שהתאהבה בערבי נצרי, בשורת הסוציאליזם שיצאה מכאן לפני מאות שנים, ומדוע נערפו ראשיהם של שני תושבי הכפר ועוד..   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות4114 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריקודי העם היוםעמוס סרוסי 11.4.09 
ריקודי העם היום הם כפרצופה של המדינה.
לפני 25 שנה רקדתי אצל יואב אשריאל ומירה אשתו. כולנו אחזנו ידים, הבטנו בעיניה של בת זוגנו שתחיה...
מרקידים דרשו זאת מאיתנו.היום...כל אחד עם שתי רגליים מרגיש כמו מלך.יודע/ לא יודע- לא חשוב. ישר נכנס למרכז המעגל.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות4427 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חשיבות חוגים לנשים בלבדרחלי גילעד 10.4.09 
התאהבתי בריקודי- עם בחוג שבו רקדו מעגלים בלבד. זה היה לפני כעשר שנים בחוג קטן במקום מגורי. אז כבר הייתי אם לארבעה ילדים קטנים. שם, ברחבת הריקודים, התפניתי לאהבה גדולה שלי – מוזיקה. מצאתי עצמי רוקדת ללא הפסקה,לא מרגישה איך חולפות השעות. חוויתי את הניתוק מטרדות היום- יום, הייתי שייכת רק לעצמי, נמלאתי שמחה. המוזיקה ליוותה אותי כל השבוע,   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 13 תגובותלצפיה בתגובות15033 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

Notes from the BeginningRick in Philadelphia 9.4.09 
The girls in our 5th and 6th grade classes knew the Bar Mitzvah age was approaching and that they wanted to be sure to have dance partners for the receptions. We met after school at one of their apartments, spent hours playing the record “Goody, Goody” by Frankie Lymon and the Teenagers, and practiced to that great paced Lindy. As teenagers we watched and mimicked the dancers on Dick Clark’s “American Bandstand” and attended the dances in the school cafeteria or local Y. And so began my dance career.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3667 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול ארגון הרוקדים מספר 4, בהדרכת דוד טואטהידיד נפש 3.4.09 
בבוקר צח (אומנם לא בשנת תרל"ח) נאספו מטיילי ארגון הרוקדים במרכז סוזן דלאל בתל אביב. הטיול הפעם תוכנן למקום מוכר מאוד מצד אחד (מי לא מכיר את תל אביב), אך חופן בתוכו סיפורים מרתקים ולא מוכרים התחומים מכל עבר במגדלים של כרישי הנדל"ן.
התחלנו את הביקור בנוה צדק, השכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות יפו. ראינו את מבני בתי הספר של אותם ימים וחווינו במקרה הצגה משעשעת שנועדה לילדים שביקרו במקום. שמענו סיפורים על מייסדי המקום, ראינו את ביתו של שלוש הנמצא בשלבי שחזור ומולו את ביתו של ש"י עגנון. דוד המדריך סיפר על ש"י עגנון שהתאהב בנכדתו של שלוש ומשנאסר עליו להתראות עימה תיאר את כל הסביבה אך נמנע מכל איזכור של שלוש בכתביו. ביקרנו בבתים נוספים מאותה תקופה והגענו עד קולנוע עדן. דוד הראה לנו את מסמך ההקמה של הקולנוע שציין במפורש ששני מקומות בקולנוע יישמרו חינם לפרנסי העיר....
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3352 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מרתון פורים לנשים בראש העיןאושרית כפרי 16.3.09 
בס"ד
ביום שלישי, מוצאי פורים ( 10/3/09), התקיים מרתון פורים לנשים בלבד באולם הספורט של תיכון בגין בראש העין. את המרתון העבירה המרקידה רחלי גלעד אשר כבשה את כולנו בחיוכה החם!
רחלי מרקידה כבר כמה שנים באזור רחובות, בית שמש וראש העין. להרקדה הגיעו מכל קצוות הארץ נשים אשר רוקדות עם רחלי וגם כאלה שרק שמעו עליה.

המרתון התקיים באולם מרווח בו היה מקום לרקוד בכיף ובהנאה, האולם היה מקושט וצבעוני כיאה לפורים... וכן כמובן –מרבית הבנות הגיעו בתחפושות!!!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3410 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול 3 של ארגון הרוקדים - לכרמלדני דניאל 6.3.09 
ב-06.03.09 התקיים טיול מספר 3 של ארגון הרוקדים, הפעם בהדרכתי- דני דניאל. האוטובוס אסף את הקבוצה הראשונה בתל אביב ואת הקבוצה השניה בנתניה ומשם המשכנו בנסיעה בכביש החוף החוצה את מישור החוף הצפוני.
עברנו את נחל אלכסנדר כאשר ממזרחה לו הגבעה ועליה חירב'ת סמארה שם ישב איסכנדר
סוחר האבטיחים שהעביר דרך הים אבטיחים לעזה ואל עריש.
ראינו (מהחלון) את הפריחה של רותם החוף שגם עוזר לבלום את נדידת החול לתוך היבשה.
חלפנו על פני גבעת אולגה ע"ש אולגה חנקין(אשתו של יהושע "גואל האדמות").

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3540 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

עת לבקר ועת לשבח את שמעון עשוראורי גבעוני 26.2.09 
עברו עלי שבועיים של כיף אמיתי עם מבחר ענק של ריקודי אמצע וריקודי עבר, כולל שיחזורים של ריקודים שנשתכחו, לצד ריקודים חדשים במידה !! ושבת זוגות בעין החורש עדיין מחכה בפתח, ובתקווה שכוחי יעמוד בה.
שמעון מרדכי, טוביה טישלר ושמעון עשור, לצד מאות רוקדים, חברות וחברים רוממו את רוחי לגבעות נישאות המחזקות את הלב ואת הנפש.
שמעון עשור היה אתמול במיטבו והעביר לנו ערב, נפלא אולם רציתי הפעם לציין נקודה בעלת משמעות מיוחדת.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות4800 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול מספר 2דני בן שטרית 11.2.09 
ביום שישי האחרון יצאנו לטיול השני של ארגון הרוקדים, לאחד האזורים היפים בארץ שעדיין ידם של "בעלי העניין ובעלי המאה" לא הגיעו אליו (לא להגזים – לחלק ממנו).
הטיול, בהדרכתו המעולה של יצחק ועקנין, היה מצוין ממצה ומשעשע. אורכו היה תשעה קילומטרים עם עליות בינוניות והליכה כיפית בחיק הטבע. ארבעים המטיילים-רוקדים המחוללים שעות בהרקדות- מתורגלים ומנוסים במאמצים קשים יותר מזה, גמעו את המרחקים בקלילות ובכיף. מזג האויר, שהוזמן מבעוד מועד (ע"י הארי כוריאל ממארגני הטיול ), היה יוצא מן הכלל: לא היה חם כדי שנסבול מהשמש ולא היה קר כדי שנסבול מהרוח. וכך מצאנו את עצמנו צועדים מנקודת ההתחלה של הטיול בכניסה למושבים אביעזר ונווה מיכאל (צומת עציונה) שבעמק האלה לכיוון בית ג'מל, מרחק של תשעה קילומטרים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3070 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ארגון הרוקדים מארגן גם טיוליםגבעה תלולה 9.2.09 
לבושה בחולצת הארגון יצאתי ביום שישי האחרון לטיול עם קבוצת רוקדים מכל רחבי הארץ: היו רוקדים מירושלים, ראשון לציון, עומר, רחובות, שוהם, הרצליה, נטף, נס ציונה ועוד... סך הכל קבוצה של כ-40 איש, רובם רוקדים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3373 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

משנה מקום משנה מזלורד 8.2.09 
ישראל שיקר, מחבר ריקודי עם מובחרים ומרקיד מוערך, התחיל השבוע להרקיד באיזור המרכז.
עד תום 2008 היתה לשיקר הרקדה מצליחה בקיבוץ נצר סירני. שמעה של הרקדה זו יצא למרחוק ורבים הגיעו לפקוד אותה. ההרקדה התאפיינה בסדנת זוגות של שעה וחצי בה נלמדו אך ורק ריקודים מיוחדים מהעבר ולאו דווקא ריקודים חדשים. הרוקדים הקבועים במקום (רובם ליוו את שיקר עוד מימי ההרקדה ביבנה) היו ממהרים להגיע לאולם כבר בשמונה כדי לא להפסיד אף ריקוד. בין היתר נלמדו בסדנה הריקודים "אל תוותרי", "בין הרי חברון", "אשכולית", "נערה מספרד", "זאת ירושלים", "אהבה קצרה", "זה בזו נביט" ועוד.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות8530 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שמורת גדדני בן שטרית ינואר 2009 
סיור לתל לכיש ושמורת גבעת גד *
ביום שישי ה- 12.12.08 יצאנו קבוצה של כארבעים רוקדים החברים בארגון הרוקדים לטיול ראשון לשפלת יהודה. את הטיול יזמו וארגנו יצחק (איציק) ועקנין והרי כוריאל (ממייסדי ארגון הרוקדים) וזאת במסגרת של "ארגון הרוקדים". זהו טיול ללא תשלום הראשון של הארגון הפועל מזה כשנה. ארגון הרוקדים הנו עמותה המנוהלת בהתנדבות מלאה ומושך אליו חברים רבים. מטרת הארגון לייצג את הרוקדים מול גופים או ארגונים, שיפור הנוחות ורווחתם של הרוקדים, הרחבת מעגלי הרוקדים גם לבתי ספר ולמוסדות חינוך ועוד.

הרוקד יצחק (איציק) ועקנין, מורה דרך במקצועו, התנדב לארגן וללוות את הטיול שכותרתו "תל לכיש ושמורת גבעת גד". על תל לכיש נכתבו מאמרים אין ספור, אבל ההדרכה המקצועית של איציק הפכה את הטיול לחוויה עצומה. ראשית הידע שלו שהועבר בצורה יוצאת מן הכלל למטיילים, שנית ההתלהבות שלו והעיקר - הכאב הרב שנבע ממראות התל המוזנח היה כן ונתן מימד חשוב לתובנות שלנו כלפי התל שאינו מוכר לקהל הרחב, כי אין לו את ההילה של תל מגידו, תל חצור או שאר האתרים שנחפרו ושומרו, ובפרט בשל ריחוקו מאתרי תיירות אחרים ברחבי הארץ. (על התל ניתן לקרוא באתר www/meva.co.il תחת הכותרת קהילה כותבת, החברה להגנת הטבע, המדור של דני בן-שטרית).

לאחר סיור בתל לכיש ונסיעה קצרה הגענו לשמורת גבעת גד לארוחת צהריים ולהמשך הטיול בהדרכתו של איציק.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות3703 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הגיגים של רוקד ותיקדני בן שטרית ינואר 2009 
כמי שרוקד שנים רבות, אני מצר על מה שקורה כיום.
על כל שיר היוצא לדרך מתחבר לו ריקוד חדש.
בתחילה היה הדבר נחמד, אולם ברבות הימים אי אפשר לרקוד. חלק נכבד מכל הרקדה מוקדש לריקודים חדשים, דבר המשרת את יוקרת המרקידים המבקשים להתהדר בשורה ארוכה של ריקודים.

נכון שיש לנו, ציבור הרוקדים, עניין בריקודים חדשים, אולם אין לנו עניין במאות ריקודים חדשים בשנה! אנו מגיעים להרקדה לרקוד ולא לכלות את זמננו בלימוד של אין סוף ריקודים. הרי בסופו של דבר חלק מהריקודים הללו יורדים לתהום הנשייה, וברוב המקרים הריקודים הללו, שלא התחבבו על קהל הרוקדים, ירקדו רק בחוגו של המרקיד-יוצר או בקרב הקליקה שלו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3514 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

טיול ארגון הרוקדיםידיד נפש דצמבר 2008 
מה הייתם עושים לו יום אחד בהיר היה מתקשר אליכם מישהו לא מוכר ומציע לכם לארגן טיול לאנשים לא מוכרים אחרים?
אם אין זה המקצוע בו אתם עוסקים מן הסתם הייתם מסרבים בנימוס.
אולם מאחר שכל הזרים האלה רוקדים ריקודי עם והיוזם הוא אחד מפעילי ארגון הרוקדים, התמונה משתנית מקצה לקצה.
זה בדיוק מה שקרה כשיצחק ועקנין, מפעילי ארגון הרוקדים פנה ואמר שהוא רוצה לתרום מעצמו לרוקדים, והציע כמדריך מטיילים ותיק להדריך טיול לפעילי ותומכי ארגון הרוקדים.

מאחר ולא נזקקנו לאישור ראש הממשלה ואפילו לא שר הבטחון החלטנו במהירות להרים את הכפפה. פנינו תחילה לפעילי הארגון והצענו להם להצטרף לטיול. משנותרו מקומות שלחנו מכתבים לכל תומכי הארגון ופרסמנו מודעה באתר האינטרנט של ארגון הרוקדים (כמובן שזה פרסום סמוי לאתר האינטרנט.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3419 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מציאות אחרתמחול לשלום דצמבר 2008 
מה המשותף לריקודים הבאים :
יד קטנה
ספר על אהבה
מציאות אחרת
היא הייתה בכף ידי
חירותי
אגדת המפוחית
בין שני לבבות
ליבבתיני
בלילה על הדשא

? ?
?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3644 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הורה מלאכי - תאחד לבבות בגרמניהשמיל איובי נובמבר 2008 
בחודש מרץ הקרוב, תצא להקת הייצוג של קרית מלאכי - 'הורה מלאכי', למסע אנושי מיוחד על אדמת גרמניה. רמי עטיה - חבר בלהקה: "מטרת המסע לנסות ולבנות חיבור אנושי, בין האזורים שבעבר חצצה בניהם חומת ברלין".
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3557 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיפור בארבעה פרקיםידיד נפש אוקטובר 2008 
מדוע איני רוקד בשבת זוגות של ציון אוחיון היום?
סיפור בארבעה פרקים

פרק א': מדוע התכוונתי לרקוד בשבת זוגות של ציון אוחיון

את ציון אוחיון פגשתי לראשונה כמחליף בהרקדה ברעננה אליה הגעתי לראשונה לביקור. כמי שבא לביקור מזדמן, התאכזבתי כשראיתי שהמרקיד הקבוע איננו, אולם תוך זמן קצר הפכה האכזבה להתפעלות.
בחירת הריקודים של ציון הייתה ממש לטעמי והוא העביר הרקדה מצויינת. שאלתי אותו לשמו, והחלטתי לבקר בהזדמנות בהרקדה שלו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות3547 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

קפה כזהמחול לשלום אוקטובר 2008 
רקדתי בכיף כשעה והחלטתי לעשות הפוגה קלה.
נגשתי לפינת הקפה...
הםםםםםם.....יש מעבר ברוחב של כ-65 סמ' לתחילת התור.
אל תיטעו: המעבר ה"מרווח" נועד גם לנכנסים וגם ליוצאים....
ואם יוצא אחד רחב (ובעברית ז'לוב), איך תיכנסו?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3302 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה מאירת פנים עם כרמלה בגולדהאורי גבעוני ספטמבר 2008 
נציגי ארגון הרוקדים הגיעו אתמול, יום שני, לגולדה בחולון להרקדה של כרמלה והתקבלו בחום רב ע"י כרמלה והרוקדים ובשיתוף פעולה פורה בכל המובנים. הייתה התעניינות רבה בארגון הרוקדים, נמכרו חולצות והוחתמו תומכים. אישית הופתעתי מהרקדה רבת משתתפים עם אוירה טובה ומרקידה אנרגטית.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3571 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדה בגן נחוםאורי גבעוני ספטמבר 2008 
פתיחה מוצלחת לשמעון עשור בגן נחום.
אמש (יום ראשון) פתח שמעון עשור חוג להרקדת זוגות מכל הזמנים בגן נחום בראשון לציון שיתקיים דרך קבע משעה - 21.00 עד 01.00+ עם הפסקה אחת של חצי שעה באמצע לריקודי מעגל.
הפתיחה הייתה חגיגית, כללה כיבוד ושתייה והובא גם הזמר - יזהר כהן שהנעים לנו משיריו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3493 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לרוקדים - הידדשמעון סנה ספטמבר 2008 
ריקודי עם, בכל יום לפי בחירה
בזוגות ,בשורה ובמעגל בהוקרה
המשלבים סמלים, בחן וביצירה
בסגנון מזרחי ונוסטלגי בסערה
ומשתפים אמנות במנגינת השירה
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2549 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שחיתות בריקודי-עםדורון גרין ספטמבר 2008 
המסרון האנונימי שקיבלתי מחברה בכירה בארגון הרוקדים לא הותיר לי הרבה אפשרויות. "או שאתה מקדיש לי ערב ריקודים" נכתב במסר "או שאני מוחקת את כל סיפוריך מהאתר"...
מכיוון שלא השכלתי לשמור העתקים לסיפוריי, בחרתי באפשרות הראשונה...
אתר מימוש הסחיטה נקבע רחוק מעין השרון, אי שם בשולייה הדרומיים של השפלה כדי שחס וחלילה לא יחושו ידידותי בשרון עד כמה אני נתון לסחיטה...
כן, אומרת לי הבכירה, הסדנא מתחילה ב 8:00 ! תבוא בזמן...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3635 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תודה לשמעון עשוראורי גבעוני אוגוסט 2008 
אמש אירח שמעון עשור את נציגות הרוקדים בגן נחום. שמעון הידוע בכישוריו נתן לנו אירוח חם ומפרגן ואנו מודים לו על כך.
מעבר לשולחן ההחתמות, הפליירים, ההסברים ומכירת החולצות הייתה גם הקרנה על הקיר שהראתה את האתר שלנו על מדוריו ופעילותו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 3764 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

תודה למאיר שם-טובורד מנשרי אוגוסט 2008 
מאז היווסדו לפני למעלה משנה עשה לעצמו "ארגון הרוקדים" מנהג לבקר בהרקדות שונות ברחבי הארץ על מנת להציג את עצמנו בפני הרוקדים, לספר על מטרותינו ולגייס תמיכה בנו באמצעות חתימה או רכישת חולצה נושאת הלוגו שלנו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות4879 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חוויה מיוחדתסופרוומן6 אוגוסט 2008 
חייבת לשתף אתכם בחוויה מיוחדת שהיתה לי הערב יום רביעי 13.8
היום ויתרתי על ההרקדה הקבועה שלי ושמתי פעמיי לבית דני להרקדה של מושיקו יצחק הלוי מדובר בהרקדה קטנה עם אוירה ביתית, אך מי שרוצה לחוות כרמיאל לכמה שעות, זו בהחלט ההרקדה שתספק לו את הרצון הזה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3328 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ויה דולורוסהדורון גרין אוגוסט 2008 
אתמול למדנו ריקוד חדש. יתכן מאד ששמו "חולמת" אף כי יתכן מאד שרק חלמתי על כך...
המרקיד אמר שהוא רק עושה חזרה, אבל לי הוא נראה כמו חדש לחלוטין. אמנם בשבוע שעבר נכחתי בהרקדה אך זו לא סיבה מספקת עבורי בשביל לזכור ריקוד.
במקרה זה דווקא, מצאתי צידוק נאות. בת הזוג השותפה מהשבוע שעבר הייתה יפה מידי והסיטה את מוחי המוגבל מדרך הישר...
הנחתי את התירוצים בצד, לקחתי החלטה גורפת! אלמד את הריקוד ויהי מה!!!
ההתחלה הייתה ממש קלה. הולכים קדימה עד 4.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות3416 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לימוד בשיטה מתקדמתדורון גרין אוגוסט 2008 
בקצב ההולך וגובר של כוכבים נולדים, ברור ונהיר לי כי ככל שירבו הכוכבים המזמרים, יגבר בי הקושי להתמודד עם צעדי הריקודים החדשים המפציעים לבקרים.
כשלחן הריקוד החדש מוכר לי, אני מרבה לערוך חזרות וירטואליות בראש במשך נסיעותיי בדרכים. אם לא מצליח לי עם בת זוג א' אני מחליף לרקדנית ב' עד שזה מסתדר... כשהלחן חדש, אני נתקל בריק ואין לי שום סיכוי...
לאור הקשיים התמידיים הללו, הקדשתי מחשבה עמוקה בפיתוח טכניקה יחידה ומתקדמת לקליטת צעדי ריקוד חדש.
לפני התגלית, למדתי היטב את העובדות. לשמחתי גיליתי כי כמה מהתכונות הנדרשות ללימוד ריקוד חדש חוזרות על עצמן פעם אחר פעם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות3465 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פעם ראשונה בכרמיאלויטל ברוך יולי 2008 
אז ככה,
בעקבות שמחתי והנאתי מהתחביב החדש,
לאחר שניים וחצי מרתונים וכמה ארועים חגיגיים,
ולאחר 9 חודשי ריקוד אינטנסיביים למדי,
נולדה בשעה טובה - החלטה טובה!
אשתתף עם רוקדי המדינה בפסטיבל כרמיאל !!!

בהתלהבותי - תיכננתי טיול שלם סביב הארוע,
ראיתי בדמיוני איך אני רוקדת ימים ולילות רצופים
אדרנלין בשמיים ורגליים מפזזות על האדמה
אלא שאילוצי רכב טירפדו את כל התכניות...
ההחלטה נפלה!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3181 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אז לך תתגלגל לך תתגלגל לכרמיאל...סופרוומן6 יולי 2008 
ובכן...
לאחר שהשלמתי שעות שינה והתעוררתי מכרמיאל רשמית ברגע זה...הרשו לי לשתף אתכם בתחושותיי וחוויותיי:
הפעם הראשונה שלי בכרמיאל(לא יאומן ...אל תגלו לאף אחד!)היתה רק בשנה שעברה. הגעתי לפסטיבל בחצות, בדיוק להרקדה המרכזית...
בעודי חוצה את כל הדוכנים ונפעמת מכמות האנשים, הגעתי למגרש הטניס, כי אמרו לי ששם הכי שווה ! בכניסה למגרש, ניצב שולחן קטן
ומאחוריו 2-3 כסאות, שבכל פעם שעברתי במהלך הלילה,אלה אוישו ע"י אנשים שונים ומוכרים עם חולצות אחידות בצבע, המייצגות את פועלם
של סובבי השולחן :"ארגון הרוקדים" !!! .
נשארתי לרקוד (מעט מאוד) במתחם זה עד בערך 04.30 בבוקר, חזרתי בטרמפ שסידר לי בחור חביב בעל מכנסיים צבאיות וחולצה מוכרת...(ניחוש אחד!)
הרגשתי שאני מתרחקת ושומעת זאבים נוהמים מאחורי גבי...מלאת קנאה וספוגת אווירה בוסרית מדהימה...נכנסתי לאוטו וחזרתי הביתה.
בשבוע האחרון מלאת לבטים אם לנסוע או לא...ככל שהתקרב יום הפסטיבל, כך התחזקתה דעתי שאני חייבת להיות שם והחלטתי סופית שאני נוסעת ל"נעילה".
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3376 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פסטיבל חול כרמיאל, סיכומים ותודותאיתן שמידט יולי 2008 
לא חברים, אין זו טעות בשם הפסטיבל אלא שיבוש מכוון, שכן פסטיבל מחול כרמיאל 2008 נחרט בזיכרון המשתתפים עם אפיון מזהה של פיזור החול במגרשי ההרקדה, נושא זה הפך לשיחת היום בפסטיבל בפי כל.
ארגון הרוקדים מודה ומוקיר את שיתוף הפעולה עם:

ראש העיר מר עדי אלדר,
מנכ"ל הפסטיבל מר אהרון סלומון,
יו"ר עמותת הפסטיבל מר כרמי שלום.

במפגש מוקדם יזום עימם, היבענו את תודתנו על פעילותם למען הפסטיבל, הענקנו להם תעודות הוקרה והערכה בגין הנ"ל, היגשנו להם דו"ח ממצה על צרכי הרוקדים ורווחתם והיבענו נכונות ארגון הרוקדים לסייע בעשייה לשיפור רווחת הרוקדים.
מן הראוי לציין ולהדגיש כי התקבלנו בזרועות פתוחות וזכינו לשיתוף פעולה מרשים לאורך הדרך.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו לא נרשמו תגובות 2498 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הצעות לשיפור לקראת הפסטיבל הבאסיון37 יולי 2008 
במהלך ישיבתנו באוהל ארגון הרוקדים שוחחנו עם רוקדים רבים.
רבים הביעו תמיכה בנו ובפעילותנו, החמיאו לנו ואף הודו לנו.
היתה זו תמורה נאותה למאמצינו הרבים (שלחלקם אינכם מודעים כלל).
מאידך לרוקדים רבים היו טענות וטרוניות כלפי הנהלת הפסטיבל וארגון המרקידים.
מאחר שאיננו חפצים בקיטורים בלבד ופנינו לקראת שיפורים נוספים בפסטיבלים הבאים, החלטנו לרכז את טענותיכם ולהעלותן בפני הנוגעים בדבר על מנת שבכוחות משותפים נגיע לשיפורים נוספים כבר בשנה הבאה.

אפרט כאן אלו טענות הועלו ואשמח אם תוסיפו דברים נוספים.
אנא זכרו:
מדובר בביקורת בונה שמטרתה לשפר. אין זה המקום להשמצות והטחת האשמות!!!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות3532 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

החול בכרמיאלעדי חבד יולי 2008 
רעיון פיזור החול על מגרשי הטניס ומגרש הגלגיליות נולד לפני הפסטיבל של השנה שעברה אך לצערנו ביצועו נדחה לשנה הנוכחית עקב קשיי התארגנות של הנהלת הפסטיבל.
לא סוד הוא כי מידי שנה בשנה עלתה הטענה על הקושי העצום, הכאב והנזק הנגרם לרגליים כתוצאה מריקוד על מגרשי טניס.
אני מכיר אישית עשרות רוקדים אשר חדלו מלבוא לכרמיאל עקב קושי זה - מתוך רצון להימנע מנזק בעיקר לברכיים – וכאבים לאורך שתי הרגליים.
כשחקן טניס וותיק, אני יכול להעיד כי משטח הטניס בנוי באופן שונה לחלוטין ממשטח ריקוד והוא נועד לתת מענה שונה לחלוטין למשתמש בו.
מגרש טניס הוא פשוט ההיפוך הגמור ממשטח אשר נועד לריקוד !!!

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3060 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

צרכנות טובהעדה איסט יולי 2008 
לרוקדים שלום,
פניתי לאמון הציבור והתלוננתי נגד הנהלת "בית דני", אולם ספורט הממוקם בשכונת התקווה שבתל-אביב, ובו מתקיימות הרקדות במקום הובטחו מזגני אויר (במקום אלה שאינם מתפקדים). קיבלנו יחידות קירור בגודל ענק, הממוקמים באופן שבו האוורור פוגע ישירות בגבם של הרוקדים. יחידות אלה לא סופגות את הלחות כפי שעושה המזגן, אלא פולטות את הלחות ומוסיפות אותה לחלל, דבר שגורם לחום הכבד באולם מצד אחד ומן הצד האחר הלחות גדלה. פניתי אל מנהל בית דני, אשר טען שהם פעלו על פי בקשת הרוקדים. כמובן שהרוקדים לא ביקשו יחידות אלה, אבל בהחלט התלוננו על חום כבד ולחות באולם. עם הגעת יחידת הקירור, הספקתי להיות באולם כחצי שעה. מסתבר שלאחר מכן נתפסו אצלי שרירי הגב העליון וכתוצאה מכך הפסקתי לרקוד כשבוע והייתי זקוקה לכדורים חזקים כדי להתגבר על הכאב.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3459 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ממריאיםהרי כוריאל יולי 2008 
פליירים הם אמצעי פרסום נוח, וכשהם ערוכים נכון הם גם משובבי עין ומביאים מידע הנחוץ למקבל. יש להם בעיה אחת: הם אינם מפיצים את עצמם, גם לא נשלחים בכמויות בדואר אלקטרוני, אלא יש להעביר אותם ממקום למקום ממש. מיושן אבל עובד. מאחר ועובד, אין פלא שגם לפסטיבל כרמיאל הוכנו פליירים בכמויות מרשימות ונותר רק להפיץ אותם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3268 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כנס הרוקדים העיווריםורד מנשרי יוני 2008 
ביום שלישי ה-24/6/08 התקיים בחולון הכנס הראשון לרוקדים עיוורים.
הכנס הופק על ידי זוהר ברטל מדריכת ריקודי עם לעיוורים וכבדי ראיה.
ארגון הרוקדים סייע לזוהר בפרסום הכנס ונציגיו הרי כוריאל , איתן שמידט ואנוכי אף נטלנו בו חלק בהשתתפות פעילה כגוף המייצג את הרוקדים ובכללם העיוורים.
האמת- הופתעתי!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות4832 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ההרקדה במטרווסט ברעננה – אחת המובילות בארץעדי חבד יוני 2008 
ההרקדה מתקיימת באולם ספורט יוצא מהכלל מתוחזק ושמור להפליא. מערכת מיזוג מצוינת, חניה היקפית בשפע, מתקני שתייה קרה בשני מקומות, רצפת פרקט נקייה, מערכת שירותים כפולה (אגב, השירותים נבדקו גם בתחילת ההרקדה וגם בסופה והיו נקיים), מזנון עם מקומות ישיבה, כיבוד קל חינם ואוירה חברתית יוצאת מהכלל.

יום טוב, מה הפך את ההרקדה במטרווסט, לאחת ההרקדות המובילות בארץ?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 11 תגובותלצפיה בתגובות18095 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מועד רצוי לפסטיבל כרמיאלידיד נפש יוני 2008 

המועד המדוייק של הפסטיבל נקבע משיקולים רבים, ביניהם: מועדים אפשריים להגעת להקות מחול, התחשבות בציבור הדתי (ימי בין המיצרים), ימי חופשה מבית הספר ועוד.
עד למלחמת לבנון השניה שבשלה נדחה הפסטיבל לסוכות, נראה היה שקיום הפסטיבל בתנאי חום ולחות שלא היו מביישים איזורים טרופיים הוא מעין גזרה משמיים. בא הפסטיבל בסוכות במזג אויר נעים להפליא ושיכנע אותי ללא מאמץ שלמזג האויר חשיבות מכרעת בהנאה מהפסטיבל.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלצפיה בתגובות3223 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כחומר ביד היוצרסופרוומן6 יוני 2008 
"...שימני כחותם על-לבך,
כחותם על-זרועך--
כי-עזה כמות אהבה..."

בחודשים האחרונים לימד שיקר בהרקדה בראש העין 2 ריקודי מעגלים מקסימים פרי יצירתו:
"נכון להיום" שירו של זוהר ארגוב ("יום יום אני תולש מהלוח דף...") ואת "שימני כחותם" הלקוח משיר השירים.
יהיה מיותר מבחינתי לציין את העובדה כי ישראל ידוע כיוצר ריקודים מן השורה הראשונה, בעל סגנון ייחודי המזוהה עימו
ועם דגש לצעדים המותאמים למילות השיר (ד"א...דבר המאוד בולט בשני ריקודיו החדשים המוזכרים לעיל)
וידוע גם כי קיימים יוצרים מצויינים לא פחות ממנו בשוק המרקידים, ביניהם, כמובן, גדי ביטון, שיצא לאחרונה עם
"אדמה ושמים" והצליח "להפיל" אותנו עם זה (במובן החיובי של המילה)שוב....
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3442 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

פשוט...לא סופרים אותם!פרפר צהוב יוני 2008 
האירוע בשבועות בכפר הירוק עורר אצלי את הצורך לכתוב על נושא שמקומם אותי מאוד.
אני מדברת על היחס וההיערכות המקדימה לעובדה שיש בינינו גם רוקדים יושבים ומתגלגלים, על כך שהגיע הזמן שנכלול אותם במסגרת כלל הרוקדים וניערך כולנו - רוקדים ומארגנים - בהתאם...
ברור כי יש צורך בהיערכות לוגיסטית מתאימה שתאפשר גם להם להרגיש כחלק מהכלל.
אז נכון... הרוקדים היושבים הוזמנו לרחבת ריקודי הזוגות, וזה בסדר...
אך, לפחות כמו שאני רואה את זה, הזמנה שכזו צריכה להיות על בסיס של קבע, טבעית ומובנת מאליה, כי זו זכותם המלאה להצטרף ולהיות חלק אינטגרלי מההרקדות, גם השוטפות וגם המיוחדות!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3163 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

המרקיד נעדראחת הרוקדות יוני 2008 
אנו הרוקדים נתקלים בתופעה, שמרקידים רבים, בשיתוף פעולה עם בעלי האולמות בהם נערכות ההרקדות, מעלימים מידע בדבר היעדרות עתידית של המרקיד. מובן, שהתופעה נובעת מכך שהם לא רוצים ל"אבד" רוקדים ולגרום לעצמם הפסד כספי.
לאחר בקשות חוזרות ונשנות של הרוקדים, וכאקט של פשרה, אנו מוצאים שלט " המרקיד ייעדר היום...." תלוי בכניסה בערב ההרקדה עצמו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3269 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שיעורי ביתרוקדת מאד ותיקה יוני 2008 
ברצוני להתיחס לנושא שמאד מרגיז את הרוקדים
רוב המרקידים לא עושים" שיעורי בית". הם מנגנים כל שבוע את אותם ריקודים שעם הזמן הופכים לנדושים ומשעממים במקום לחזור שוב לריקודים שהיו מאד פופולריים ונשכחו.
ציבור הרוקדים צמא לחזרה על ריקודים ישנים ולאו דווקא ישנים מאד, אלא כאלה שנרקדו תקופה קצרה קודם לכן והם פשוט נשכחים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3376 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הבובה זהבהדורון גרין מאי 2008 
א'
אי שם בחבל פאנג'ב
יושב פקיר הודי בסארי מוזהב
מחלל בחליל אל נגד הסל
וריח של קטורת עולה בחלל...
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3296 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הדונהדורון גרין מאי 2008 
ביום סגרירי שלפני שנים
בחוג ריקודים ב"בכורי העיתים"
נתגלתה לעיני במלוא הדרה
רקדנית אצילית מרשימה וצעירה...

לרקדן "מאוחר" שכמותי זה הבהיר
שלחלום על אחת שכמותה זה יהיר
ומוטב להשקיע בתרגול הצעד
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3274 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סיקור הרקדות – אוניברסיטת תל אביב כעשור לאחורעדה איסט מאי 2008 
ההרקדה באולם המנזה – בהנחיית משה תלם
תיאור המקום:
אולם מרובע, לא גדול במיוחד, רצפת בלטות, לא ממוזג, עם עמודים גדולים ברחבת הריקודים.
זמנים:
ימים ב' ו-ד' משעה 20:30 עד 24:00.
הקהל:
קהל צעיר, הרבה סטודנטים, אך לא רק.
תפוסה:
מלאה – צפופה
הרפרטואר:
מגוון, ישן בצד חדש.
הווליום:
סביר
חסרונות:
קשה לרקוד מבחינת הרצפה, ללא מיזוג, בצפיפות – העמודים התקועים באמצע הרחבה והצדדים הפריעו ויזואלית ליצור מעגל אחד רחב.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות4478 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מחאה צרכנית שהטביעה את חותמה לראשונה בהיסטורית ריקודי העם עדה איסט מאי 2008 
מהי מחאה או תנועת מחאה?

תנועת מחאה היא קבוצה של אנשים שהתאגדו במטרה להשמיע את קולם בפומבי כנגד תופעה חברתית-פוליטית כלשהי. תנועת מחאה יכולה להיות מורכבת משני אנשים או יותר.

מתי פרצה המחאה הצרכנית? כנגד מי? והיכן?
המחאה הצרכנית בריקודי עם פרצה לראשונה בתאריך 25/1/2007 כנגד הנהלת אוניברסיטת תל-אביב. משמרת מחאה התייצבה באופן קבוע בימי חמישי החל מהשעה 20:00 ועד כ-23:00 במגרש החניה של שער 8 של אוניברסיטת תל-אביב. למקום זה הגיעו מרחבי הארץ רוקדים תומכים רבים. הרוקדים שהתאגדו מחו נגד העלאת המחיר הלא מוצדקת והשתמשו בשילוט מתאים, פרסום מנשרים והחתמה על עצומה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 11 תגובותלצפיה בתגובות17492 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ההשתלמות הראשונה שליידיד נפש מאי 2008 
בעצתו של ידיד מארגון הרוקדים ובסיוע רוח גבית מבת זוגי לריקודים שמתי פעמי להשתלמות של אלי סגל ואורן אשכנזי ברמת גן.
לא רכשתי דיסקים ולא DVD. גם לא התכוונתי ללמוד חו"ח 17 ריקודים או לעודד יצירת ריקודים חדשים. המניע העיקרי היה סקרנות משולבת בסיכוי לבלות בוקר נעים בתחביבי העיקרי.
נתחיל מהסוף:
הייתה אווירה משוחררת, צעירה וכיפית!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלצפיה בתגובות4457 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

שבת זוגות בנצר, ישראל שיקר.אורי גבעוני מאי 2008 
בשבת ה- 10.05.08 התקיימה הרקדת זוגות בנצר סירני מ - 10:30 - עד - 17:00.
מאחר שמרבית השירים המתאימים ליום העצמאות חוברו לריקודי מעגל, התקשה קצת ישראל שיקר
למצוא ריקודי זוגות מתאימים ומצא מעטים בלבד. עם זאת היות שבקהל הרוקדים (60 - 70 זוגות) היו רוקדים לא מעטים בעלי ותק, אתגר אותנו ישראל בריקודים מהעבר שאינם נרקדים בדרך כלל. רוב הרוקדים הכירו אף אותם ורקדו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות3583 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מרתון בבית, חוויה אמיתית.בת העמק האחת - עטרה מאי 2008 
אתמול ביקרנו, חברי ארגון הרוקדים, במרתון בתל יוסף בניצוחם של ישראל שבתאי, נדב נתן וירון כרמל.
עבורי היווה הביקור חוויה אמיתית ומיוחדת. תל יוסף עבורי זה הבית האמיתי; זה המקום בו נולדתי ובגרתי , והיכן שלא אגור בארץ – שורשיי תמיד יישארו שם. היה לי כיף לפגוש בני משק ולהעלות זכרונות מהעבר.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3751 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

החמצת המילניוםאיתן שמידט מאי 2008 
אין ספק כי ביום שישי האחרון נערך בספורטק אירוע שהיה טעון בפוטנציאל בלתי נדלה לציבור הרוקדים ריקודי עם בארץ. הארגון הפיסי מנהלי של האירוע, היה עקרונית טוב ומושקע למעט שיפורים קלים כאלה ואחרים שיכלו להשביחו עשרת מונים מבחינת הקהל שגדש אותו, וזאת ללא תוספת השקעה כספית משמעותית.
בפתח דברי מבקש אני להודות לכל העושים במלאכה ובמיוחד לעירית תל אביב על ההזדמנות שנתנה לנושא ריקודי העם, אף שלדעתי אין צורך להמתין 60 שנה לאירוע שכזה. מן הסתם ניתן לקיימו מידי שנה בסמוך ליום העצמאות שכן הוא בהחלט משתלב היטב בעיר ללא הפסקה במסגרת חגיגות יום העצמאות.
הקוץ שבאליה דווקא נעוץ בתיכנון ובניהול התוכני של האירוע כמעט בכל אספקט נבחן ובכל רגע נתון במהלך קיומו. מן הראוי לציין כי נכחתי בשטח משעות הבוקר בטרם החל האירוע קרי משעה 09:30 ועד לשעה 16:30 אחה"צ.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3379 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לספורטק באהבהשקד-ת מאי 2008 
"מיני כרמיאל" כך הם אמרו
אך את הלילה וריקודים לאור ירח הם שכחו
לפחות שלוש רחבות מלאות
רוקדים, רוקדות וכל מי שבא לראות

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3217 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

רוקדים /אהבה...חלום ותקווה...שקד-ת מאי 2008 
יש לו לאדם פנטזיות מסוגים שונים
הנה אספר לכם פנטזיה הישר מעולם הריקודים,...

הייתי רוצה ואולי זה בר מימוש
ערב הרקדה מלא ריגוש...

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3221 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

רשמים מההרקדה של חיים ועקנין בבאר שבעעדי חבד29 באפריל 2008 
ההרקדה של חיים ועקנין מתקיימת מידי יום ג' באולם הספורט של בית ספר תיכון מקיף ז' בבאר שבע. להרקדה זו יתרונות רבים: הנגישות להרקדה נוחה מאד, יש מקומות חניה בשפע, מים קרים, שתייה חמה, הפתעה כמעט בכל ערב בענייני "תקרובת" המאורגנת הן על ידי הרוקדים והן על ידי המרקיד, סדנא מקבילה המנוהלת על ידי המרקיד גרי החביב, רצפת פרקט והכי הכי חשוב - אוירה נעימה של חברותא וים של אנרגיה באוויר.
בערב המיוחד הזה התקיימה מסיבת חג המימונה ( נו באמת, איך אפשר לוותר על סיבה למסיבה???). כן , לא הרוקדים ולא המרקיד יוותרו על הזדמנות לשמוח ולהתענג על המטעמים ודברי המתיקה הנהוגים בחג הזה. אציין כי המימונה אורגנה בצורה יוצאת מהכלל על ידי הרוקדים ומחיר הכניסה להרקדה בערב זה נותר 25 ₪.

הפעם התחלתי את השיחה דווקא עם הרוקדים. רובם רוקדים ותיקים המכירים את ההרקדה ואת המרקיד היטב ועבורם ההרקדה הזאת היא "הרקדת הבית".

מוריס, באר שבעי וותיק ודמות מוכרת ואהודה בעיר....
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות6625 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מעתיקים - נמאסתם!אנה בנדאפריל 2008 
הרוב המכריע של הריקודים החדשים הם שילובים שונים של אותם הצעדים השחוקים: צעד תימני, שיכול חילוף, נעלה נעלה וכו'. משום כך הם משעממים למוות. רוב רובם של היוצרים משקיעים מאמצים רבים להוציא כמה שיותר מהר ריקודים על שלגרים חדשים, ופשוט מעתיקים את הצעדים של הריקודים האחרים, רק משנים את הסדר שלהם. ואם כבר יש פה ושם איזה חידוש, אז מיד באים עוד עשרות ריקודים, שמעתיקים אותם. במקום לרוץ ולעשות עשרות ריקודי "זבל , היה עדיף שהיוצרים יעשו פחות ריקודים, אבל יותר מקוריים ויותר איכותיים.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3511 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מעמדו של המרקיד וגבולות סמכויותיו בהרקדה אורי גבעוניאפריל 2008 
רבות דובר ונכתב על התנהלות ההרקדות, התנהגות המרקיד והרוקדים בהן, מה מותר ומה אסור, מה מפריע ומי מרתיע, ובעיקר - מה תפקידו של המרקיד בניהול ואיך עליו לנהוג במכלול מצבים. הערב בעקבות אירוע בגן נחום אני מביא כאן לדיון ולחידוד שאלת יסוד.

האם יש זכות למרקיד להעיר לרוקדים שאינם מבצעים לטעמו את צעדי הריקוד או אינם בדיוק בקצב הנכון מכל סיבה שהיא, ובברור שאינם פוגעים ברוקדים אחרים או מהווים מטרד, אלא רוקדים להנאתם כרצונם..... ? והאירוע אתמול :

כאשר השמיע שמעון עשור את ריקוד הזוגות "כשתבוא תראה" של אבי לוי התחילו חלק מהרוקדים את הריקוד בזמן שונה ונוצר בלגאן. שמעון הפסיק את הריקוד, נכנס לאמצע והתחיל שוב על מנת שיעתיקו ממנו. או אז התחילו כבר בשלושה זמנים שונים. לא אכנס לשאלה מי רקד נכון אלא לעובדה שתוך הריקוד העיר לי שמעון ברמקול שאשנה ואתאים עצמי אליו. לא שיניתי ! למיטב שיפוטי אני ועוד מספר רוקדים מאד מנוסים היינו באותו הקצב, וכנראה גם הנכון. בסיום הריקוד הכריז שמעון "שכשהוא מדריך ומדגים צריך להתאים את הצעדים אליו ושלא יחשבו כמה רוקדים שהם יודעים הכול טוב יותר מאחרים".
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות3412 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כרמיאל - מרד רקדנים!!!אנה בנדאפריל 2008 
פסטיבל כרמיאל הוא דוגמה של התעללות ברקדנים וחוסר דאגה ואכפתיות מתנאים מינימאליים:
המרתון הלילי וההרקדות במגרשים השונים (גלגיליות וכו'), הם על ריצפה שלא מתאימה לריקודים. הרגל נדבקת לרצפה, אי אפשר להסתובב, ולאחר מספר שעות מתחילים כאבים בברכיים ובקרסוליים. בנוסף חלק מההרקדות מתקיימות באמצע היום, תחת שמש יוקדת, או באולמות עם מיזוג שבקושי מרגישים. בסה"כ הרצפה, החום והלחות , הופכים את הריקוד מהנאה לסיוט אמיתי. וזה נמשך כבר שנים !!
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 10 תגובותלצפיה בתגובות3570 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

דציבלים רעיםדורון גריןאפריל 2008 
כל חיי שאפתי לציונים גבוהים.

כשהציג בפני הרופא את בדיקת הדם שלי, ראיתי את רמת הכולסטרול פורצת מקצה הגרף כלפי מעלה.
"איזה יופי" אמרתי לדוקטור, "אפילו בדם אני יותר טוב מכולם"....
אחרי שהבהיר לי הדוקטור את המשמעות, הבטחתי לו שאחליף את הכדורים הכחולים שאני לוקח בכדורים הכתומים שהוא ממליץ....
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות3568 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

סבבים סבביםyardאפריל 2008 
מידי פעם נתקלתי בסקר מכוון או אקראי שנערך בקרב רוקדים, לגבי אורך סבבי ריקודי מעגלים/זוגות ונראה היה שיש העדפה ברורה לסבבים של חצאי שעות: חצי שעה מעגלים, חצי שעה זוגות ולסירוגין.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 11 תגובותלצפיה בתגובות15525 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

מי בכלל צריך ארגון רוקדים??? ע.ש.אפריל 2008 
השאלה מדוע באמת צריך ארגון כזה ואיך כל השנים רקדנו והסתדרנו בלעדיו ראויה לדיון ולתשובה לכל השואלים והספקנים.
התארגנות יש מאין של בודדים מטבעה באה לענות על צורך מסוים במציאות קיימת ולמטרה מוגדרת, האינטרס של המתקבצים לפעילות התנדבותית אינו מחייב תמימות דעות והסכמות על דרכי הפעולה להשגת המטרות שהוגדרו. גם הכישורים והתרומה האפשרית של כל אחד מהיוזמים המתקבצים תהיה שונה. חייבים להבין שכאשר הפעילים המתנדבים בארגון מייצגים צרכים של ציבור רחב, לא ניתן להשיג הסכמה מוחלטת של כלל הציבור למהות ההתארגנות ולמטרותיה, ויש להשתדל להגיע להסכמה רחבה. .
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות4438 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

קווים לדמותהדורון גריןאפריל 2008 
יושב ביציע שוטף במבט
מעגלי הזוגות סובבים בן ובת
במוסיקת קסם תנועה ומחול
תערובת אנושית של קדש וחול...

שלל צבעים, ססגוני ורב ניחוחות
מעגל אנושי של זרועות פתוחות
המפתה כל ביישן המריץ כל אדיש
למרכז המעגל חוייה להרגיש...

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 6 תגובותלצפיה בתגובות3118 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

על ארבעה רקדנים דיברה התורהשקד-תאפריל 2008 
אחד מקרטע
צעדים לא יודע
מנסה להוביל בהידור
אך לא מצליח- זה ברור

שני אלוף
הריקוד "תופס " לו את כל הגוף
רוקד כאילו הוא בתצוגה
גונב את כל ההצגה

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3065 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כַּמָה מַעֲלוֹת טוֹבוֹת להרקדותינו!מחול לשלוםאפריל 2008 
כַּמָה מַעֲלוֹת טוֹבוֹת להרקדותינו!
אילו נתנו לנו רצפת בטון ולא נתן לנו רצפת פרקט, דַּיֵינוּ.
אילו נתנו לנו רצפת פרקט ולא נתנו לנו מיזוג אויר, דַּיֵינוּ.
אילו נתנו לנו מיזוג אויר ולא נתנו לנו שתייה חמה, דַּיֵינוּ.
אילו נתנו לנו שתייה חמה ולא נתנו לנו כיבוד קל, דַּיֵינוּ.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3071 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הלוח פתוח והיד רושמת...שקד-תאפריל 2008 
יש הרקדות בהן מוצב לוח ליד בימת המרקיד,
באים רוקדים מחטטים במוחם וכותבים את אשר עולה על ליבם,
יותר נכון את מאווייהם ורצונם,
גם במעגלים את הריקודים החביבים וגם בזוגות את מה שהם רוצים לרקוד....
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות2992 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריבוי הריקודים החדשים- האם זו יצירה?איתן שמידטאפריל 2008 
בעת האחרונה מתעצם הדיון בנושא ריבוי הריקודים החדשים בקרב ציבור הרוקדים ונשמעות הדעות המצדדות בריקודים החדשים ולעומתן דעות השוללות את הריקודים החדשים בכמות בה הם מציפים את השוק. מן הסתם ניתן להסיק כי נושא זה אכן מטריד את הרוקדים והם מייחסים לו משמעות נכבדה.
אין כל ספק כי יצירה היא דבר חשוב ומבורך ויתר על כן ככל שתרבה הרי נוכל להתברך במספר רב יותר של יצירות מוצלחות. מאידך האם כל ריקוד חדש שנוצר הוא אכן יצירה ראויה לשמה?
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 12 תגובותלצפיה בתגובות6933 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

כרטיסיות או לא להיות...שקד-תאפריל 2008 
הנה אחוד לכם חידה
נראה מי יהיה זריז וידע
משפחה רוקדת , יש לה דאגה
איך עומדים בתשלומיי ההרקדות בששון ובחדווה.

  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3175 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הרקדניתדורון גריןאפריל 2008 
מותחת גו זוקפת חזה
מושיטה ידה לבן זוג שכזה
המקפיד בדריכות על עמדת המוצא
בגלל זה רק איתו , לרקוד היא רוצה...


  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3182 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

המלצהפרץ ש.אפריל 2008 
אני ממליץ לארגון לחייב את כל המדריכים לתכנית הרקדה קבועה בכל החוגים גם לימוד וגם ריקודים. בשעה האחרונה יפעל כל מדריך באיזורו באופן עצמאי, כך שכל מי שמזדמן לחוג אחר ימצא את עצמו.
כמו כן מידי פעם יש לחזור על ריקוד שלא הושם מזמן, אך אין לשים ריקוד שלא היה זמן ארוך מבלי לעשות עליו חזרה.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 2 תגובותלצפיה בתגובות3073 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הזמנה אישית, רשמית ומפורשתאיתן שמידטאפריל 2008 
כפי שהבהרנו בעבר הננו רואים במרקידים רוקדים לכל דבר וענין. לפיכך אנו מתייחסים אליהם כחברים פוטנציאליים בארגון הרוקדים כמו כל רוקד אחר. מימוש פוטנציאל זה נתון כמובן לרצונם ושיקוליהם האישיים.
אנו סבורים כי יש בידם וביכולתם לתרום רבות לדיון ולתפישה בכל הנוגע בריקודי העם בארץ ובעולם מנקודת ראותם ומזוית השקפתם. אי לכך, נשמח בהחלט לקבל כתבות ממרקידים, יוצרים, ריקודאים, כוריאוגרפים וכל מי שמוצא את עצמו קשור לתחום בדרך זו או אחרת.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3157 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

חיקוי והתבוללות, בידול והיטמעותאיתן שמידטאפריל 2008 
זה לא מכבר נתבשרנו על פתיחתה של הרקדה חדשה. אין בכך משום חידוש, אך הגדרת ייעודה כהרקדה ייחודית לקהילת הגאים יש בה לפתוח דיון באשר לשאלה האם יש מקום להרקדה שכזו ולאחרות שתגדרנה בידול של קבוצות אוכלוסיה בעלות העדפות שונות. למען הסר ספק, אני בדעותי ובגישתי דמוקרט וליברל ובעבר צידדתי ותמכתי בזכותם של הנמנים עם הקהילה לזכות בהכרת החוק ובשוויון זכויות מלא. הסיבה המרכזית לכתיבת הדברים בנושא זה הוא הקונפליקט והבלבול שנוצרו בתוכי באשר להתייחסות אל הקהילה ורצונותיה.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות3491 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריקודי עם ישראליים בקנדהליאון בלבןאפריל 2008 
בקנדה יש מעט הרקדות וחוגים לריקודי עם ישראליים, והמעט שיש מתרכז בעיקר בערים: מונטריאול, טורונטו, אוטאווה, וויניפג, ונקובר. רוב החוגים נערכים במרכז הקהילתי היהודי של כל עיר שנקרא JCC - Jewish community center, ובדרך כלל קהילת הרוקדים מורכבת מכרבע דוברי עברית (רובם ישראלים) והשאר יהודים מקומיים. במונטריאול יש שני חוגים, אחד בהדרכת המדריך מוריס פרץ (ויוצר 7 ריקודים) והשני בימי שני בהדרכת פיטר סמולש במרכז הJCC באזור סנוודון. בעיר הבירה אוטאווה ובוויניפג יש חוגים קטנים. במערב קנדה בוונקובר, יש חוג בהדרכת נונה מלכי (יוצרת ריקוד הזוגות "חי למענך"). מספר הרוקדים בהרקדות בקנדה אינו גדול ובממוצע בין 30-60. מחיר הכניסה לערב, בממוצע כ5-6 דולר קנדי שזה בערך 20-25 ש"ח. (ראה קישורים לתמונות למטה).   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות7495 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לימוד ריקוד חדששביט האחד והמיוחד (דניאל)אפריל 2008 
-"פתחו בבקשה את המעגל. נלמד ריקוד חדש". -"מה שמו?"
-"פרח מזכרוני. עוד מעט אזכר". (שם הריקוד צץ באורח פלא מיד בתום לימוד הריקוד...).
הרשו לי לצאת חוצץ כנגד תופעה זו. לא מובן לי מדוע יש צורך לשמור בסוד את שם הריקוד לפני שמלמדים אותו.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 16 תגובותלצפיה בתגובות16997 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

נפש הומיהדורון גריןאפריל 2008 
רוקדי המטרו ברעננה מכירים היטב את הדמות העלומה, היושבת באופן קבוע מידי חמישי, בשורה הראשונה ביציע האורחים, ומשקיפה במשך שעות על מעגלי הרוקדים. השבוע זומנה לי הפתעה נוספת. תוך כדי צפייתי במותחן "מכבי תל אביב בכדורסל" לפני סבב הזוגות, הבחנתי בצופה העלום נכנס בשער האולם כשכרטיס כניסה טבין ותקילין בידו. תוך שניות מצטנף האיש במקומו הקבוע.
ברור קטן הבהיר לי כי האיש משלם באופן קבוע.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 8 תגובותלצפיה בתגובות3163 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

אתר נולדהרי כוריאלאפריל 2008 
במזל טוב ולאחר יסורים לא מעטים (כמו בכל לידה ראשונה...) נולד לו אתר ארגון הרוקדים. איך באים תינוקות לעולם כולנו כבר יודעים (מי שלא, מוזמן לפנות להוריו או לאתרים חינוכיים בנושא), אולם איך נולד אתר?
ראשיתו של האתר עוד במסמך היסוד של ארגון הרוקדים (להיסטוריונים שבינינו http://www.harokdim.org/doc.pdf סעיף 19ג ). אתר האינטרנט שהוקם אז בחופזה כלל עמוד אחד ובו מטרות הארגון. לא ממש אתר שישרת את קהל הרוקדים וגם לא אתר שארגון הרוקדים יכול היה להתגאות בו. המפנה חל אי שם בשלהי נובמבר 2007 כשקיבלתי מייל מרוקדת חביבה העונה לשם ירדנה אשר עד אותו רגע היכרותי עמה היתה שטחית בלבד, כאשר נפגשנו בהרקדות פה ושם. המסר הצנוע לא בישר על המהפכה שעתידים היינו לעבור.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלצפיה בתגובות3261 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

ריקודי עם – תרבות, פולקלור ומורשתאיתן שמידטאפריל 2008 
הנה אנו עומדים לפיתחו של יום העצמאות, בסימן שישים שנה למדינת ישראל. במהלך תקופה זו רואים אנו בתחומים שונים של חיינו יצירה ועשייה, שמתוכם עלו וצמחו הווי ישראלי ומורשת מפוארת. ניתן לראות זאת בתחום ההתיישבות בארץ, בתעשייה, בתרבות ובתחומים רבים אחרים. מתמיהה העובדה כי בתחום ריקודי העם, הנחשב בכל מקום בעולם כפולקלור מקומי, עומדים אנו בפני שוקת שבורה, ממנה דלפו המים והיא נשארה ריקה ויבשה. יתר על כן היא מעלה אזוב וצמחי פרא המתחלפים בחלוף העונות ונעלמים כלעומת שבאו.   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמה תגובה אחתלצפיה בתגובות4713 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

לרקוד עם שמעון מרדכי זו חגיגהעדי חבדאפריל 2008 
הפעם הגענו להרקדת האיכות הוותיקה של שמעון מרדכי "בגולדה" בחולון. ההרקדה ממוקמת בלב העיר בצמוד למועדון הספורט "בריזה". שטחי חניה נרחבים, נגישות נוחה, רצפת פרקט נקייה, מים קרים, לובי "לפתיחת שולחן" לחבר'ה לרגל אירועים משפחתיים וכמובן מכשיר טלוויזיה לצפייה במשחקי מכבי ת"א בימי חמישי. שמעון, מה סוד ההצלחה של ההרקדה שלך?   להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 5 תגובותלצפיה בתגובות4823 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה

הריקוד והתנועהשיר שדהאפריל 2008 
מקורות הריקוד קדומים ושואבים את יחודם מתרבויות רבות ושונות. לריקוד אפיונים רבים: ריקודי צייד, ריקודי טקסי בגרות, ריקודי בטן ודבקות , ריקודים חסידיים, ריקודים לטיניים, ריקודי עמים וכמובן ריקודי עם ישראלים.
תנועות הריקוד נובעות מתחושות, מרצון לבטא את מה שאנו מרגישים. התנועתיות, המעגליות, הזרימה, הרי הן טבע אנושי. הרצון להתנועע לקצב מסויים, מסב לנו תחושת רגיעה והנאה. התנועה היא טבע קדום המלווה אותנו עוד ברחם אמנו, בעודנו מבצעים תנועות ריקוד מעודנות ומתערסלים בדרכנו לאוויר העולם.
  להמשך הכתבה
 
לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלצפיה בתגובות3180 צפיותלהוספת תגובה לנושא זה


 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות