אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים                   www.harokdim.org     
אורח   
הרשמה התחברות
דף הבית
מי אנחנו
חיפוש הרקדות
גלריית תמונות
רוקדים כותבים
פורום
קישורים
פליירים
צרכנות
סקרים
סקר ריקודים
שאלות נפוצות
צור קשר
English
צ'אט
רדיו הרוקדים
מונה כניסות

הרקדת מוצאי שבת בפתח תקוהורד 31.7.12 
לפני כחמש שנים החליטה עיריית פתח תקוה להיעתר לבקשת תושבי העיר ולהנהיג בעיר במוצ"ש הרקדה חדשה (בחינם!) לרווחת תושבי העיר. לטובת העניין נבחר אז המרקיד אשר אושרי.

לימים ראתה העיריה כי גם רוקדים מערים אחרות "מנצלים" את טוב ליבה של העיריה ומגיעים לרקוד בהרקדה חינמית זו באולם הספורט העירוני הממוקם ברח' אמסטרדם בעיר, ועל כן החליטה לגבות מהרוקדים "החוצנים" דמי כניסה סמליים בסך 10 ₪. לאחר כשנה העלתה העירייה ל"חוצנים" את מחיר הכניסה ל- 15 ₪, מחיר שנשמר עד עצם היום הזה.

שינוי נוסף שחל בהרקדה זו הוא איוש תפקיד המרקיד. לא עוד מרקיד בלעדי, אלא שיטת "המרקיד המתחלף": בכל שבוע מרקיד אחר. כך נבחרו להרקיד בנוסף לאשר אושרי גם מתי אברהם, רויטל גולן ואייל עוזרי (שבינתים כבר אינם מרקידים בהרקדה זו) וגם שוקי שרעבי, צידקי ערמי, אתי מעודה ודב אורבך (שממשיכים להרקיד גם כיום). לאחרונה נוסף לסבב זה המרקיד עופר אלפסי.

הנה מעט אפיונים, לטעמי כמובן, של המרקידים בהרקדה זו:

אשר – איש נעים הליכות המיטיב לרקוד בעצמו, אך לצערי כמעט ואינו רוקד במרכז המעגל. אשר משמיע בעיקר ריקודים חדשים, רובם מבית היוצר של גדי ביטון, אולם מגוון מדי פעם עם ריקודים ישנים יותר הנרקדים גם בהרקדות אחרות. אשר מגיע להרקדתו ללא בת זוג, ולכן אינו מדגים כלל ריקודי זוגות. אשר נוטה להשמיע ריקודים בווליום גבוה מהרגיל.

שוקי – מרקיד מקומי חביב, משמיע בדרך כלל ריקודים חדשים ומוכרים. שוקי אהוב מאוד על רוקדיו. גם שוקי אינו מדגים בעצמו במרכז המעגל את הריקודים אותם הוא משמיע.

צידקי – מרקיד ותיק ומנוסה, יודע לזהות את הרוקדים המגיעים להרקדתו ולהתאים להם רפרטואר מגוון של ריקודים חדשים לצד ישנים. צידקי אינו חושש גם "להתקיל" את הרוקדים בריקודים שמעטים מכירים, נכנס למרכז המעגל ומדגים. צידקי מקפיד להגיע להרקדתו עם בת זוגו, איתה הוא מדגים גם את ריקודי הזוגות. ה"מדונה" צמודה אליו במהלך כל הערב, ובאמצעותה הוא מסביר ומזכיר לרוקדים את צעדי הריקודים "הבעייתיים" ועוד. החסרון היחיד שלו: הווליום הגבוה מדי המושמע בהרקדותיו.

אתי – "מלכת הדבקות" הידועה, בעלת רפרטואר מעגלים שונה ומיוחד, המוכר בעיקר לרוקדות שלה מחוגי הנשים אותם היא מדריכה בעיר. אתי משמיעה רפרטואר זוגות משובח, על אף שהיא עצמה אינה מדגימה ריקודי זוגות, אלא רק ריקודי מעגל. להרקדה זו של אתי יש קהל חובבים, שאוהב בעיקר ריקודי דבקות, ריקודי מושיקו וריקודי מעגל מיוחדים. הווליום בהרקדותיה לרוב נעים לאוזן.

דב – מרקיד מקומי ש"צמח" כרוקד בהרקדה זו ולימים הפך למרקיד. דב מקפיד לרקוד בהרקדה זו בכל מוצאי שבת ומצוי היטב ברפרטואר הנרקד. דב מקפיד להכין "שיעורי בית" ומגיע להרקדותיו מצויד ברשימת ריקודים אותה הכין מראש. עם זאת הוא קשוב לבקשות הרוקדים ונעתר לבקשותיהם (כשהריקוד מתאים לקו המנחה את הרקדתו). הרפרטואר של דב מורכב בעיקר מריקודים מיוחדים, ריקודי "אמצע הדרך" ברובם, שאותם הוא מרבה להדגים במרכז המעגל, אך בהחלט לא נפקד בהרקדתו מקומם של הריקודים החדשים. אשתו נעימת ההליכות שוש מלווה אותו לכל הרקדה, מדגימה איתו ריקודי זוגות מדי פעם ואחראית על עוצמת הווליום הנעימה בהרקדה.

עופר – צעיר המרקידים. התווסף לאחרונה לצוות המרקידים במקום וכבש מייד את לב הרוקדים עם האנרגיות הבלתי נגמרות שלו. הרקדותיו מתאפיינות בריקודים מהירים ונמרצים, ווליום גבוה מהרגיל, ריקודים חדשים רבים לצידם של ריקודים מיוחדים, אותם מדגים עופר במרכז המעגל בעזרת ה"מדונה" הצמודה לפיו. עופר מקפיד להגיע מצויד בבת זוג (אחת או שתים...) ולהדגים במרכז גם את ריקודי הזוגות.

אני משתדלת להגיע להרקדה זו בכל מוצאי שבת ונהנית מאוד מהמגוון הרחב שיש בה. בהרקדה זו נחשפת אני לראשונה לריקודים חדשים שטרם הגיעו להרקדותיי הקבועות וכן פוגשת בריקודים מיוחדים שמזמן לא יצא לי לרקוד. זו יכלה להיות ההרקדה האולטימטיבית מבחינתי, הן מבחינת המגוון והן מבחינת המחיר, לולא הייתה רחוקה מביתי ולא ממוזגת כהלכה...

לסיכום, בשלוש מילים: הרקדה מומלצת בחום!

לכתבה זו נרשמו 7 תגובותלהסתרת התגובותלהוספת תגובה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות  

0.(*אודליה) 
 הרקדת מוצ"ש פ"ת
 (אודליה, נמחקה כאן ההודעה המשמיצה שכתב אלמוני ולכן אנו מוחקים גם את התייחסותך אל ההודעה. לידיעת כולם - לא נמחק הודעות של אנשים שיטרחו להירשם לאתר ולהגיב בשמם האמיתי. הודעות משמיצות בעילום שם - תימחקנה! ארגון הרוקדים).


אני מאוד נהנית מההרקדה של דב גם מכך שהוא רוקד במרכז עם בת זוגו שהיא אשתו ובנוסף הוא משמיע ריקודים גם חדשים וגם ישנים שזה מאוד לטעמי, כי אני לפחות יותר בקיאה בריקודים הישנים מאשר בחדשים.

0.(*אודליה) 
 הרקדת מוצ"ש בפתח תקוה
 אני מגיעה מידי פעם להרקדה.
נהנית להגיע כשדב וצידקי מרקידים.
הם רוקדים במרכז המעגל עם בנות זוג ולוקחים חלק פעיל עם הרוקדים.
הם מכוונים את הריקודים גם לצעירים וגם למבוגרים שבינינו.
עופר עם האנרגיות הצעירות מרקיד יותר ריקודים סוערים לפחות במעגלים וסוחף את הצעירים.
חבל שבפעם האחרונה שהוא הרקיד הוא נתן ריקודים שרק מי שרוקד בחוג שלו יודע מבלי להתחשב באחרים.

לגבי האחרים מאוד צורם לשבת ממול המחשב ללחוץ על פליי ולא לקום מהכסא.

עדיין לא זנחנו את עניין המזגן שמאוד מעיב על ההרקדה והעיריה עם כל הרצון הטוב למען תושביה שיהנו וגם רוצה להנות מכספי החוצנים שמשלמים חייבת לתת דעתה ולעשות דבר בנדון.

אומנם חצי קיץ עבר בסבל לרוקדים אבל נשאר עוד חצי שיש מה לעשות.

0.(*michalus) 
 הרקדת אמסטרדם פתח תקווה
 אני לא מגיעה באופן קבוע להרקדה.
אבל יכולה לציין שנחמד לי מאוד להגיע כשצידקי מרקיד :)

0.(*שובר שתיקה 77) 
 הרקדה באמסטרדם
 נהניתי לקרוא את האיפיונים שלך למרקיד המתחלף .חבל שאין משובים לחוות דעת על המרקיד .כל מילה בסלע ממש קלעת לדעת רבים וחבל שבעירייה אין פקוח .יש מרקיד שכל הערב יושב לוחץ פליי ,צועק לתוך המיקרופון ,כמובן בווליום גבוה ,בא בלי בת זוג והפעם היחידה שהוא קם זה לשירותים וחזרה ממש עושה צחוק מהעבודה .לעומתו עופר אלפסי ממש תענוג לרקוד באותו ערב רוקד כל הזמן ,מגיע עם בת זוג משקיע המון אנרגיות בחור שבא לעבוד יישר כוח .

0.שושנה כהן  
 הרקדת מוצאי שבת בפתח תקוה
 ורד תודה על הכתבה המושקעת והמפורטת

0.(*רותם) 
 הרקדה במוצ"ש בפתח תקוה
 אני רוקדת כמעט מידי מוצ"ש בפתח תקוה. כמובן שהמרקידים שלוקחים חלק פעיל עם הרוקדים ורוקדים באמצע המעגל מהם אפשר יותר להנות.

זה צורם לראות את המרקיד או המרקידה מאחורי המחשב כל הערב
ורק לוחצים "פליי" שהשיר ינוגן. זה מראה על מרקיד/ה שלא משקיע/ה.

לפי כמות הרוקדים באותו ערב אפשר לראות איזה מרקיד/ה נערץ/ת יותר. (המבין יבין מבלי לפגוע באף אחד/ת)

נושא המזגן מאוד כאוב. לא מבינה איך אפשר להזיע כל כך שמזגן דולק.

לפני כמה שבועות החתימו את הרוקדים על עצומה לעירית פ"ת בקשר למזגן ודבר לא נעשה.

כל שנה נושא המזגן מועלה מחדש.

0.(*גבעוני) 
 ורד יקרה, מפרט ממצה ותמונה ברורה יוצאים מהכלל, מתאים ל...
 רוקדים שרוצים להשתלב במגוון רחב של הרקדות ברחבי הארץ, עם כושר גופני טוב, וכוח סבל לחום ולמוזיקה רועשת.
מי שיכול יבורך, ואת הרי אלופה שבמעט שנות ריקוד יחסית עברת מזמן את כל הוותיקים ממך בידע ושליטה בריקודי עם.
המשיכי והצליחי.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

הוספת תגובה לנושא זה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות