אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים                   www.harokdim.org     
אורח   
הרשמה התחברות
דף הבית
מי אנחנו
חיפוש הרקדות
גלריית תמונות
רוקדים כותבים
פורום
קישורים
פליירים
צרכנות
סקרים
סקר ריקודים
שאלות נפוצות
צור קשר
English
צ'אט
רדיו הרוקדים
מונה כניסות

הרקדה מגניבהטנגו לשניים 8.12.11 
בשניה בה עברתי את סף דלת הכניסה להרקדה גדולה ואיכותית במרכז, הרגשתי שהערב יהיה אחר. אני מבקר בהרקדה זו אחת לחצי שנה בערך אבל תמיד בפרק הזמן בין ביקור למשנהו, באופן תמוה ומפתיע, אני חש געגועים למקום, לאווירה, לשמחה שבאוויר, משהו קורא לי לבוא לרקוד כאן. נכנסתי פנימה מוצף בתחושות ציפיה לערב מהנה וכייפי, כמובן חש מיד במבטים ננעצים, בודקים, כאלה שנשלחים אל כל רוקד או רוקדת הנכנסים בפתח הדלת. אני אף פעם לא יודע מה לעשות עם המבטים האלה. בודק אינסטינקטיבית אם מכנסי רכוסים, אולי כפתור בחולצה פתוח... תמיד מברך על המחשבה שאני גבר, מרחם על נשים החשופות למבטים סוקרים ומפשיטים...

הנחתי את תיק הצד שלי על הריצפה סמוך לקיר היציע. מעדיף שהתיק יהיה תמיד בטווח העיניים, מפתחות המכונית, תעודת זהות, פלאפון, שטר או שניים של כסף, לא בא לי שיגנבו. אני תמיד קצת רכושני בקשר לחפצים שלי. גם בקשר לבנות הזוג שלי לריקודים. שתי בנות הזוג הקבועות שלי לריקודים אינן יודעות שבאתי לרקוד כאן היום, במילים אחרות, לבדוק את הסחורה, כלומר.. הסביבה. מה שהן לא יודעות, לא פוגע להן בבריאות...כך אני מנמק לעצמי ומיד מרגיש טוב יותר. רקדתי בשמחה את שעת ריקודי המעגלים.

מכבר ומזמן אני סבור שעולם ריקודי העם הוא חגיגה מתמשכת עבורנו, הגברים הרוקדים. יש לנו כאן יתרון מובהק של מחוזרים. בנות מחזרות אחרינו, נלחמות לרקוד איתנו, שולחות אלינו מבטים גנובים של עניין, מלטפות ליטוף גנוב כדרך אגב... לפעמים אני חש באינטראקציות בין בנות סביבי, כשמטרתן ל"תפוס" אותי לריקוד נסיון...ואולי לערב הרקדה מלא!

ולמה אני מספר כל זאת? בגלל אותו זוג עיניים חומות שהביטו בי רגע ארוך שהעלים את כל אולם הריקודים, את האנשים, את המוזיקה, את הכל. היה משהו נסתר במבט הזה... אני מכיר אותך? חשבתי בלבי. עיניה הוסטו הצידה. אינני יודע למה נשארתי בהמשך הערב עם תחושת המבט המצטלב. ניסיתי לפרש את משמעותו. אולי מצאתי חן בעיניה.. ואולי היא רוצה לרקוד איתי.. ככה זה, אנחנו, הגברים, תמיד חושבים קודם כל על עצמנו... (מובן שבמיוחד כאשר מדובר ברחבת הריקודים שהיא הזירה שלנו)..

פסעתי לעבר התיק שלי במטרה לשתות ולהתרענן לפני סבב הזוגות תוך שאני בוחן את כל הרחבה בחיפוש אחר זוג העיניים החומות. יהיה מעניין לרקוד יחד, חשבתי לעצמי, הרי היה בינינו מבט מצטלב מבטיח ואפוף מיסתורין... אבל היא נעלמה. התאדתה. נעלמה והתאדתה בדיוק כמו שהתיק שלי התאדה... איפה התיק שלי? מה זה? התיק היה פה, מול העיניים שלי כל הערב! הוא נעלם! א י פ ה התיק שלי??? "גנבו לי את התיק!" שמעתי את קולי קורא לחלל הסביבה. מה עושים? פדיחה, אין מה לדבר.

ואז... באחת הבנתי.
היא סימנה אותי! היא סימנה אותי כמו שגנב מסמן קורבן. איך קרה שנכשלתי בפענוח המבט החד שלה? פירשתי אותו לא נכון! חשבתי שהיא ביקשה לרקוד איתי, שמצאתי חן בעיניה... אלהים....הייתי קודם כל קורבן של המחשבות שלי ובהמשך, קורבן של גנבת.

סיכום הרקדה:
באתי, נגנבתי, הלכתי.

לכתבה זו נרשמו 9 תגובותלהסתרת התגובותלהוספת תגובה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות  

0.(*טנגו לשניים) 
 בסוף מעגל
 חייב לספר לכם שהדברים התפתחו אחרת ממה שחשבתי.. מה שלא סיפרתי לכם, שבסיום אותו ערב, נמסרה תכולת התיק שלי למרקיד... כל מה שהיה בתוך התיק, פרט לתיק עצמו, הוחזר לי. למרבה המזל נמנעה ממני הבושה של הכרזת שמי במיקרופון כיוון שאחת הרוקדות זיהתה את שמי בתעודת הזהות שהיתה בין החפצים ואיתרה אותי. אך כאן לא הסתיים הסיפור. חודש ימים לאחר מכן פתחתי במקרה תא קטן צדדי בארנק שלי, תא קטנטן שבדרך כלל אין לו שימוש. היה שם נייר מקופל. היו כתובות בו שתי מילים: "בסוף מעגל". נשארתי עם התהייה אם לריקוד זה אמורה להיות משמעות עבורי.
איך שלא יהיה, אני עדיין נושא עמי את המבט של "עיניים חומות"...
ולדורון, אינני רוצה להזדהות בשמי מהסיבה שיש לי הרגשה מוזרה שאני עדיין במעגל ובסופו מחכה לי סוג של הפתעה...

0.ורד  
 תגובה לדורון
 אתה מוזמן לחזור לכתוב כאן ולפרסם סיפורים בנושאי ריקודי עם כדי להוסיף צבע לאתר...

אני תמיד אוהבת לקרוא את הגיגיך!

0.(*דורון גרין) 
 יופי של סיפור
 כמובן שהסיפור אף שנראה לי מצוץ מהאצבע מוגש בצורה חביבה ביותר. יש לי הרגשה שטנגו לשניים ועינים חומות הן אותו אדם שהרי מי שאיבד תיק היה מזדהה בשם...
אם הייתה זו אמת אם לאו, הסיפור מביא קצת צבע לאתר והלוואי שירבו...

0.(*עיניים חומות) 
 לטנגו לשניים וגם לורד..
 "תחושות יכולות להטעות"?? ברור שגבר יאמר משפט כזה.
רובנו, הנשים, מאמינות/יודעות שתחושות אומרות את הדבר האמיתי.
מה התחושות גורמות לך לחשוב... זה כבר סיפור אחר. כדאי אולי שתפסיק לחשוב ותתחיל לחוש. אז, אולי תיזכר איפה פגשת אותי בעבר הרחוק ואיך זה קשור לתיק שלך ולדברים אחרים. אני מבינה שאתה פוחד עכשיו וזו הסיבה שלא דרשת את התיק חזרה.
ולורד, זה סיפור מוזר שקשור לאנשים נוספים שחלקם רוקדים.. כך שאני לא ממש בטוחה שכדאי לפרסם ברבים... ומצד שני, ראוי לעשות פה צדק "קטן"...

0.(*טנגו לשניים) 
 מ"טנגו לשניים" ל"עיניים חומות"
 את כאן?
נכנסתי לאתר והופ... את כאן..!
התחושות, התחושות, כמה שהן יכולות להטעות...
אני לא יודע לומר מה התחושות שלי עכשיו...
אני רק יכול לפנות אלייך עכשיו, "עינים חומות",
וככה אישית, לומר לך שככל שפשפשתי בזכרוני, אינני יודע לומר מהיכן אני מכיר אותך.
אני יודע, שצדקתי רק בדבר אחד... כנראה את קשורה לתיק שלי !
או שאת קשורה להרקדות שלי? או לחיים שלי?
אני חושב שהתשובה היא "כן"... אבל מודה שקצת פוחד לשאול פרטים נוספים...

0.ורד  
 הרפתקאות התיק
 עינים חומות!

זה היה מצחיק לקרוא ששניכם פירשתם באופן שונה את המבטים.
אנא ספרי לנו על הרפתקאות התיק...
ממש סיפור מתח בהמשכים!

0.(*עיניים חומות) 
 צריך שניים לטנגו
 אכן..בשניה בה עברת את סף דלת הכניסה ראיתי אותך וגם את.. התיק שלך! ברגע בו הצטלבו המבטים שלך ושלי, קיבלתי את ההחלטה. כל כך מצחיק לקרוא את המחשבות הפנטזיונריות שלך על איך שפירשת את המבט המצטלב.. "אולי היא רוצה לרקוד איתי", "מעניין יהיה לרקוד יחד".. חחחח.. הכל ענין של נקודת מבט.. שלך אל הפנטזיה, שלי אל הצדק!
אני ממש תוהה עכשיו אם לשתף את כל ציבור הקוראים בהרפתקאות התיק הזה... זה לא יביא לך כבוד רב, סיפור התיק הזה.
אה, כן "סיכום הרקדה" מבחינתי:
רקדתי, תיקתקתי, הלכתי...

0.פרפר צהוב24  
 אהבתי... את הכתבה, כמובן... לא את המעשה... ;-)
 אני לא נכנסת לכאן הרבה - אבל תודה ליהודה שהפנה את תשומת ליבי...
כי בשביל הכתבה הזו בהחלט היה כדאי להכנס... אהבתי.. :-)

0.ידיד נפש  
 הרקדה מגניבה - אהבתי!
 כתוב בחן ובהומור.
יפה מאוד!

הוספת תגובה לנושא זה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות